Προς το περιεχόμενο

Ποιo τραγούδι ακούτε τώρα;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 27,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Millennium

    3559

  • TROIDX

    2494

  • booka

    1174

  • lovesucks

    926

Στις 11/1/2023 στις 12:35 ΜΜ, JennyP είπε

A lot!  Και πολύ φοβάμαι ότι snap  δεν πρόκειται να  είναι εναντίωση αλλά αυτοκαταστροφή.

Oh dear sister this already happen....

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

*Kάνω edit γιατί μόλις είδα ότι έχουν βάλει πριν λίγες ώρες το Lovers απο Beck.

R.I.P. 💔

Επεξ/σία από MissArrow
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/01/2023 at 01:42, Manthos79 said:

Ω ναι βέβαια έχεις απόλυτο δίκιο το ακούω κι εγώ (ακούω και κάτι από το imagine επίσης) ! Άλλη κομματάρα και το Ηelter Skelter!

H επιρροή είναι ξεκάθαρη από τους Beatles  οι οποίοι από το 1964 και μετά άλλαξαν το ρου της ροκ μουσικής ιστορίας ίσως και από πιο νωρίς. Και μετά βέβαια οι pink floyd τα άλλαξαν όλα κανονικότατα.

Φυσικά και θα περάσω μια βόλτα από το θέμα των 60ς-70ς που είναι και δική μου μεγάλη αδυναμία.

Ας ακούσουμε και ένα άλλο από τους Beatles μιας και μας αρέσουν. Η μπασογραμμή φοβερή; Μου φτιάχνει πολύ το κέφι αυτό το τραγούδι.

 

Ψάχνοντας τα πολύ σπάνια Ροκ συγκροτήματα των 60's-70's, δεν υπάρχει σχεδόν γκρούπ, που να μην έχει διασκευάσει 1 τουλάχιστον τραγούδι των Beatles! Και φυσικά, άπειρες επιρροές στα πάντα

Τα Σκαθάρια, άλλαξαν την Mουσική, όσο κανείς άλλος και το να γράψει κανείς γι' αυτούς, θα πάρει χρόνια. Ασε τι άφησαν στις ψυχές όσων τους κατάλαβαν

Και μιάς και ανέφερες Pink Floyd, θα θυμίσω ότι το Dark Side of the Moon ( όπως και άλλα τους LP's), ηχογραφήθηκε στο Abbey Road

Το Hey Buldog, έχει διασκευαστεί πάμπολλες φορές και από πολλούς. Κομματάρα και απο τα λιγότερα γνωστά τους στον πολύ κόσμο. Ασχετα αν θεωρείται πλέον το 28ο καλύτερό τους τραγούδι. Αν και...Beatles είν΄αυτοί...Η λίστα αλλάζει κάθε μέρα ;)

Αφιερωμένο το επόμενο από ένα γυναικείο γκρούπ, που φυσικά, τους έχω κάνει ψιλοαφιέρωμα στα 60's-70's

Fanny - Hey Bulldog (1971)  LIVE

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...