Προς το περιεχόμενο

Το Switch σημειώνει τις ταχύτερες πωλήσεις στις ΗΠΑ μεταξύ των κονσολών 8ης γενιάς


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Reptile47 είπε

Δηλαδή στο μυαλό σου, καθε ιδιοκτητης PS και ΧΒοx ξυπναει πρωι πρωι με μια φαγουρα και ψαχνει ποσες κονσολες πουλησε η Nintendo...

Το Switch ειναι μια πρωτοτυπη ιδεα, που απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο. Η Nintendo εχει τη διαυγεια να κατασκευαζει προιοντα για αυτο το παραμελημενο target group, και καλα κανει... (Επισης στο εξωτερικο οι γονεις δινουν βαση στα PEGI ratings, οχι σαν κι εμενα που επαιζα οτι πιο πειραγμενο υπηρχε απο 7 χρονων...)

Θα επαιρνα Switch για το παιδι μου για να παιζουμε παιχνιδακια παρεα αλλα την εμπειρια του 4K με XBox One X σε 75" QLED δεν την δινει το Switch...

Αν δεις τα σχόλια στο ίντερνετ για το πως κάνουν τα fanboys τότε θα καταλάβεις πως και τις πωλήσεις κοιτάνε και τα πάντα.Βασικά μόνο το τι κάνει ο ανταγωνισμός κοιτάνε.Το switch δεν απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό πράγμα που το αποδεικνύουν οι πωλήσεις του και τα reviews.Το switch απευθύνεται στους πάντες που θέλουν να παίξουν videogames παντού.Από τον καναπέ του σπιτιού τους συνδέοντας το στην τηλεόραση μέχρι και στο δρόμο,δουλειά,διακοπές κτλ.Τα specs μια κονσόλας αντίθετα απευθύνονται σε συγκεκριμένο κοινό πράγμα που το απέδειξε στο παρελθόν η "κόντρα" psone vs n64,ps2 vs dreamcast,dsi vs psp,3ds vs vita κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Ποτέ δεν ήμουν μεγάλος fan της Nintendo των τιμών της και των IP της αλλά το Switch αποδεικνύει ότι υπάρχει ακόμη σημαντική ζήτηση για υψηλής ποιότητας mobile gaming. Κατά τη γνώμη μου η Sony μπορεί και πρέπει να κυκλοφορήσει έναν ανταγωνιστή του Switch.  

Μακάρι φίλε μου,θα το ήθελα πάρα πολύ αλλά δεν την κόβω να ασχοληθεί τουλάχιστον μέχρι το 2020 αλλά ποτέ δεν ξέρεις Sony είναι αυτή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Ποτέ δεν ήμουν μεγάλος fan της Nintendo, των τιμών της και των IP της αλλά το Switch αποδεικνύει ότι υπάρχει ακόμη σημαντική ζήτηση για υψηλής ποιότητας φορητό gaming.

Κατά τη γνώμη μου η Sony μπορεί και πρέπει να κυκλοφορήσει έναν higher tech ανταγωνιστή του Switch.  Διορθώνοντας φυσικά τα κακώς κείμενα του PS Vita όπως το...όνομα, τις ακριβές κάρτες μνήμης και την αναιμική υποστήριξη σε software.

Λίγο δύσκολο να ανταγωνιστεί στα σοβαρά η Sony την Nintendo στην αγορά του portable μιας και η δεύτερη έχει δεσμεύσει το 100% των πόρων της σε αυτή την αγορά ενώ η πρώτη όχι.

Επεξ/σία από Έλεος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Έλεος είπε

Λίγο δύσκολο να ανταγωνιστεί στα σοβαρά η Sony την Nintendo στην αγορά του portable μιας και η δεύτερη έχει δεσμεύσει το 100% των πόρων της σε αυτή την αγορά ενώ η πρώτη όχι.

Σοβαρά ξεσοβαρά εγώ νομίζω ότι ένα καινοτομικό Playstation Pocket (AR, κάμερες, sensors κτλ., PS5 compatibility) με καλό design και software υποστήριξη, θα πουλούσε πολύ καλά κοντά στα 300 ευρώ.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά για μένα η χρυσή τομή είναι raw power console στην τηλεόραση και την φορητοτητα μπορεί να την καλύψει και ένα 3ds.εγω στην tv θέλω να βλέπω παπάδες από την κονσόλα μου.προσωπικο γούστο βέβαια αυτό 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Σοβαρά ξεσοβαρά εγώ νομίζω ότι ένα καινοτομικό Playstation Pocket (AR, κάμερες, sensors κτλ., PS5 compatibility) με καλό design και software υποστήριξη, θα πουλούσε πολύ καλά κοντά στα 300 ευρώ. 

Δε πρόκειται , είχαν το vita το οποίο άνετα σήκωνε indy titles που βγαίνουν τώρα στο switch αλλά το "φάγανε" λόγο ηλίθιων κινήσεων (π.χ. την πανάκριβη κάρτα μνήμης ). Προσωπικά με το vita κάνω streaming απο ps4 και PC(steam) συν ότι έχω ένα κάρο παιχνίδια να παίξω απο το library του, για εμένα δεν υπάρχει λόγος να αγοράσω switch πέρα απο τα exclusives.

Αν τυχόν βγάλουν καινούργιο θα πρέπει να είναι χωρίς πολλά πολλά μπλιμπλίκια με touch, ar , κάμερες και βλακείες, με την ίδια οθόνη και ίσως καλύτερα controls ώστε να μην απαιτούντε περίεργα cases για να παίζεις AAA titles. Καλό θα ήταν επίσης να  εστιάσουν στο πως θα το κάνουν καλύτερα integrate με το PS5 καθώς το remote play είναι πάρα πολύ καλό απλά είμαι σίγουρος πως μπορεί να γίνει καλύτερο με customized control schemes, lower resolution στο ps5 την ώρα που streamarei για lag-free streams και γενικά καλύτερο optimization, ίσως και υποστήριξη απο τίτλους ώστε να κάνουν re-scale το UI όταν παίζεις σε handheld mode. Τόσο lost potential απο μια φορητή κονσόλα για εμένα δεν έχει ξανασυμβεί, είναι πραγματικά κρίμα.

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

x.ristos1980 εξαρτάται... το xbox one μου το πούλησα γιατί το χρησιμοποίησα 3 φορές όλες και όλες. Το ps3 παλιότερα το ίδιο (2 φορές). Τα αγοράζω, τα χρησιμοποιώ 1-2 φορές, πείθομαι πως δεν είναι για εμένα. Αντίθετα όταν είχα πάρει το WII ένα φεγγάρι, επιτέλους είχαμε διασκεδάσει με την σύζυγο αλλά και μόνος μετά απο καιρό. 

Σαν 40 χρονών που απ τα 7 μου είχα έναν amstrad 6128, μετά μια amiga κτλ και ταυτόχρονα παιχνίδι στις αλάνες την μισή μέρα, έχω μάθει πως η διασκέδαση στο παιχνίδι δεν είναι στα γραφικά. Η διασκέδαση εκτός του ότι πρέπει να είναι πρώτα εκεί έξω, όταν είναι μέσα, πρέπει να είναι χαρά και χαμόγελο και όχι 4k ταινία. Πιο πολύ με διασκεδάζει να παίξω ένα AoE ξανά παρά το όποιο παιχνίδι στο xbox.. less is more που έλεγαν και στο χωρίο μου :) γούστα είναι αυτά όμως και το πως έχει μεγαλώσει κάποιος και πόσο μεγάλος είναι :)

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Craven είπε

x.ristos1980 εξαρτάται... το xbox one μου το πούλησα γιατί το χρησιμοποίησα 3 φορές όλες και όλες. Το ps3 παλιότερα το ίδιο (2 φορές). Τα αγοράζω, τα χρησιμοποιώ 1-2 φορές, πείθομαι πως δεν είναι για εμένα. Αντίθετα όταν είχα πάρει το WII ένα φεγγάρι, επιτέλους είχαμε διασκεδάσει με την σύζυγο αλλά και μόνος μετά απο καιρό. 

Σαν 40 χρονών που απ τα 7 μου είχα έναν amstrad 6128, μετά μια amiga κτλ και ταυτόχρονα παιχνίδι στις αλάνες την μισή μέρα, έχω μάθει πως η διασκέδαση στο παιχνίδι δεν είναι στα γραφικά. Η διασκέδαση εκτός του ότι πρέπει να είναι πρώτα εκεί έξω, όταν είναι μέσα, πρέπει να είναι χαρά και χαμόγελο και όχι 4k ταινία. Πιο πολύ με διασκεδάζει να παίξω ένα AoE ξανά παρά το όποιο παιχνίδι στο xbox.. less is more που έλεγαν και στο χωρίο μου :) γούστα είναι αυτά όμως και το πως έχει μεγαλώσει κάποιος και πόσο μεγάλος είναι :)

Γι'αυτο πρόσθεσα το προσωπικό γούστο φίλε μου.αλλος μπορεί να καλύπτεται.δεν λέω ότι είναι κακή κονσόλα.ισα ίσα.η υλοποίηση της ήταν φοβερή.αλλα θέλω και το eye candy όταν πληρώνω 300+ ευρώ.το eye candy μου το έχω με το xbox one x και αν θελήσω φορητό με καλυπτει ένα 3ds η ένα psvita.

Μόλις τώρα, x.ristos1980 είπε

Γι'αυτο πρόσθεσα το προσωπικό γούστο φίλε μου.αλλος μπορεί να καλύπτεται.δεν λέω ότι είναι κακή κονσόλα.ισα ίσα.η υλοποίηση της ήταν φοβερή.αλλα θέλω και το eye candy όταν πληρώνω 300+ ευρώ.το eye candy μου το έχω με το xbox one x και αν θελήσω φορητό με καλυπτει ένα 3ds η ένα psvita.

Και στα 37 μου έχουν περάσει όλες σχεδόν οι κονσόλες από τα χέρια μου.το switch δεν πέρασε ακόμα,από επιλογή 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Craven είπε

 όταν είναι μέσα, πρέπει να είναι χαρά και χαμόγελο και όχι 4k ταινία.

γιατί δηλαδή ότι έχει 4Κ γραφικα δεν πρέπει να έχει gameplay ισάξιο του mario και του zelda;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shadowlike (που την θυμήθηκες αυτήν) ε αν αυτό κατάλαβες απ ότι είπα τότε οκ :) Θεωρώ πως έχει ξεκάθαρο νόημα (εντελώς άσχετο απ αυτό που κατάλαβες) αυτό που έγραψα οπότε δεν έχει νόημα οποιασδήποτε ανάλυσης.

Άλλωστε όλα αυτά είναι άσχετα με το θέμα και πάλι θα μας μαζέψουν

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, x.ristos1980 είπε

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά για μένα η χρυσή τομή είναι raw power console στην τηλεόραση και την φορητοτητα μπορεί να την καλύψει και ένα 3ds.εγω στην tv θέλω να βλέπω παπάδες από την κονσόλα μου.προσωπικο γούστο βέβαια αυτό 

Τώρα που έρχονται Χριστούγεννα βαλε 4Ε, δείχνει πολλούς παπάδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, PC useras είπε

Τώρα που έρχονται Χριστούγεννα βαλε 4Ε, δείχνει πολλούς παπάδες...

Θέλω να βλέπω παπάδες από την κονσόλα μου φίλε.θα χρησιμοποιήσω και διάφορα <<φαρμακευτικα>> τεχνάσματα,αλλά ένα είναι σίγουρο.παπαδες από το xbox θα δω  😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Reptile47 είπε

Δηλαδή στο μυαλό σου, καθε ιδιοκτητης PS και ΧΒοx ξυπναει πρωι πρωι με μια φαγουρα και ψαχνει ποσες κονσολες πουλησε η Nintendo...

Το Switch ειναι μια πρωτοτυπη ιδεα, που απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο. Η Nintendo εχει τη διαυγεια να κατασκευαζει προιοντα για αυτο το παραμελημενο target group, και καλα κανει... (Επισης στο εξωτερικο οι γονεις δινουν βαση στα PEGI ratings, οχι σαν κι εμενα που επαιζα οτι πιο πειραγμενο υπηρχε απο 7 χρονων...)

Θα επαιρνα Switch για το παιδι μου για να παιζουμε παιχνιδακια παρεα αλλα την εμπειρια του 4K με XBox One X σε 75" QLED δεν την δινει το Switch...

Ω μαν είσαι τόσο λακι! Το μόνο που σου λείπει τώρα είναι τα παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, Reptile47 said:

Το Switch ειναι μια πρωτοτυπη ιδεα, που απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο. Η Nintendo εχει τη διαυγεια να κατασκευαζει προιοντα για αυτο το παραμελημενο target group, και καλα κανει...

Απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο target group, γι' αυτό πουλάει τα κέρατά του.

Makes sense...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...