Προς το περιεχόμενο

Χτυπημα κιτ φακου


sakisaudi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα

Χθες μου επεσε το τσαντακι που ειχα μεσα την φωτογραφική sony a6000 με τον κιτ φακο και προφανως βρηκε απο την μερια του φακου. Ο φακος τωρα δυσκολεύεται να ζουμάρει και να ξεζουμαρει σαν να εχει κολλησει ο μηχανισμος του φακου. Επισης κάποιες φορες η μηχανη δεν αναγνωρίζει τον φακο. Οταν ανοιγω την μηχανη σαν να δυσκολευεται να ανοιξει φακος. Οι φωτογραφίες και το af απο τι καταλαβα ειναι οκ. Τι να κανω τωρα? Εχω ψιλο ξενερωσει γτ δεν επεσε δυνατα κατω και ηταν κ μεσα στην τσαντα. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sakisaudi είπε

Καλημερα

Χθες μου επεσε το τσαντακι που ειχα μεσα την φωτογραφική sony a6000 με τον κιτ φακο και προφανως βρηκε απο την μερια του φακου. Ο φακος τωρα δυσκολεύεται να ζουμάρει και να ξεζουμαρει σαν να εχει κολλησει ο μηχανισμος του φακου. Επισης κάποιες φορες η μηχανη δεν αναγνωρίζει τον φακο. Οταν ανοιγω την μηχανη σαν να δυσκολευεται να ανοιξει φακος. Οι φωτογραφίες και το af απο τι καταλαβα ειναι οκ. Τι να κανω τωρα? Εχω ψιλο ξενερωσει γτ δεν επεσε δυνατα κατω και ηταν κ μεσα στην τσαντα. 

Ευχαριστώ 

Τον δινεις για service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα ευτυχως

Παρατητησα οτι ειχε στραβωσει ελαχιστα η εξωτερικη μερια σε ενα σημειο του φακου. Ελαφρια με ενα ψιλο κατσαβιδακι το ισιωσα και ολα οκ ανοιγει κ κλείνει πάλι οπως πριν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, sakisaudi είπε

Καλημερα

Χθες μου επεσε το τσαντακι που ειχα μεσα την φωτογραφική sony a6000 με τον κιτ φακο και προφανως βρηκε απο την μερια του φακου. Ο φακος τωρα δυσκολεύεται να ζουμάρει και να ξεζουμαρει σαν να εχει κολλησει ο μηχανισμος του φακου. Επισης κάποιες φορες η μηχανη δεν αναγνωρίζει τον φακο. Οταν ανοιγω την μηχανη σαν να δυσκολευεται να ανοιξει φακος. Οι φωτογραφίες και το af απο τι καταλαβα ειναι οκ. Τι να κανω τωρα? Εχω ψιλο ξενερωσει γτ δεν επεσε δυνατα κατω και ηταν κ μεσα στην τσαντα. 

Ευχαριστώ 

Και εμενα με μια μονο πτωση γερη απο το μισο μετρο χαλασε εντελως ο κιτ φακος... τον πουλησα για ανταλλακτικα και αγορασα ξανα τον ιδιο με 85 ευρω αν θυμαμαι...δεν νομιζω να συμφερει επισκευη.(μου ειχαν ζητησει 100+ για επισκευη)

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...