Προς το περιεχόμενο

O Reggie Fils-Aimé εξηγεί γιατί το RDR2 δεν θα κυκλοφορήσει στο Switch


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, JoannisV είπε

Είναι έκδοση cloud, αυτό σημαίνει πως το switch δεν χρησιμοποιεί CPU/GPU αλλά ο σέρβερ το κάνει αυτό. Χρειάζεσαι πολύ καλή σύνδεση σε internet και συνήθως υπάρχει κάποιο lag, επίσης κοστίζει πιο πολύ για παιχνίδια που θες να παίζει συχνά (γιατί πληρώνεις συνδρομή που πρέπει να ανανεώνεις κάθε κάποιο διάστημα). Δεν το θεωρώ φοβερό experience αυτή την στιγμή, στο μέλλον ίσως.

Σε ευχαριστώ πολύ, για την απάντηση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Masamune είπε

To Assassin's Creed Odyssey έχει ήδη βγει στο Switch.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Σε έκδοση Cloud και μόνο για την Ιαπωνία.

Είναι streaming. Έτσι παίζει και σε arduino.... Mην λέτε λοιπόν ότι θέλετε.... Δεν μπορεί να βγάλει τέτοια παιχνίδια το switch....

Αν θέλετε στο μέλλον να το έχετε για streaming games, πάσο...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δηλαδή? 

Λοιπόν Βλέπω της κονσόλες της υπογραφής σου, το μόνο που δεν βλεπω είναι το nes, και έκει άρχισάν ολά με τα gimmics της nintendo με τα περιφεριακά αν το ψάξεις θα καταλάβεις τι λέω

Μόνο η nintendo Έχει βγάλει πανάκριβα περιφεριακά π.χ rob the robot το οποίο είναι μονό συμβατό με 2 παιχνίδια. το power glove το οποίο εχω στην κατοχή μου και είναι παντελός άχρηστο?

Τότε όμως έιχε και ένα σκασμό παιχνίδια.

Εμενα σαν φίλος της nintendo με ξενέρωσε με την κυκλοφορία του wii μόνο gimmics και ουσία τίποτα. Αφου φαντάσου το αγόρασε ακόμα και η ΜΑΝΑ μου με το wii fit για να "κάνει" γυμναστική.

Πες μου 1 σοβαρό παιχνίδι που έπαιξες με τα wii mote και δεν πήγες να παρεις ενα κανονικό controller για να το παίξεις σωστά?

Με χάλασε που απο gaming εταιρία έγινε το παιχνιδάκι για της μανούλες.

Η σημερινή nintendo δεν έχει καμία σχέση με την nintendo που μεγάλωσα.

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 5
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, lnwolfgr said:

Πες μου 1 σοβαρό παιχνίδι που έπαιξες με τα wii mote και δεν πήγες να παρεις ενα κανονικό controller για να το παίξεις σωστά?

Mario Galaxy. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, lnwolfgr said:

Πες μου 1 σοβαρό παιχνίδι που έπαιξες με τα wii mote και δεν πήγες να παρεις ενα κανονικό controller για να το παίξεις σωστά?

 

Metroid Trilogy

Pikmin 1 & 2 

Mario Galaxy

Skyward Sword 

Εννοείται πως οποιοδήποτε shooter έπαιζε σωστά το προτιμώ με motion controls. 

Θα έβαζα και τα Sports και Sports Resort από την άποψη των ωρών που έχω περάσει με αυτά. 

Ακόμα δεν βλέπω τα gimmicks στα Mario και Zelda. 

Ούτε πανάκριβα περιφερειακά θέλουν ούτε τίποτα και παραμένουν τα καλύτερα στο είδος τους. 

Το αν πήραν το Wii και άσχετοι με το άθλημα για τον οποιοδήποτε λόγο δεν καταλαβαίνω πως αυτό μειώνει την κονσόλα. 

 

Και τώρα στο Switch σου δίνει επιλογή για τον τρόπο χειρισμού που θέλεις out of the box χωρίς να χρειάζεται να πάρεις τίποτα έξτρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, shadowlike είπε

πως να κυκλοφορήσει στο switch μωρέ. Πρέπει να βγεί και να μιλήσει γι'αυτό κιόλας; Kάτσε στα αυγά σου ανθρωπε μου και κάνε τουμπεκί. Θα μας τρελάνει τελείως η Nintendo. Ας βγάλει τα overpiced σαβουροπαιχνιδάκια της και ας αφήσει τα 3α για κονσόλες που τα σηκώνουν (όσο μπορούνε και αυτές).

ωραίο ανέκδοτο btw. in other news, γιατί ο θερμοσίφωνας δεν βράζει λαχανικά και ο σκύλος δε κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια.

Τώρα να γκρινιάζετε για τη δύναμη της κονσόλας,το δέχομαι...αν και από το wii όλοι έχετε καταλάβει ότι η nintendo κινείται σε άλλα μονοπάτια και όχι στο raw power machine καθώς εκεί σκοτώνονται η sony και η microsoft.

Αλλά να λέμε σκουπίδια τα παιχνίδια της nintendo νομίζω είναι αδιανόητο...και ειδικά τα τωρινά για switch βλέπε...breath of the wild,mario odyssey,smash bros ultimate,xenoblade 2,octopath traveler ...

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα γραφικά που έχει τύπου iPhone 5s- iPhone 6 φυσικά δεν μπορεί να περάσει ούτε απ' έξω τέτοιο παιχνίδι. Απλά τι κάθεται και εξηγείται με ψέματα. Αφού όλος ο κόσμος το κατάλαβε για ποιο λόγο.. Έτσι και εγώ δεν πήρα Φεράρι γιατί έβγαινε σε κόκκινο μόνο χρώμα και ήθελα άσπρο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα metroid τα mario και τα zelda τα έχω βαρεθεί, τα παίζω απο 8 χρονών. Κατι καινούριο έχει να μου προσφέρει πέρα απο τα joycons που είναι ΜΙΚΡΑ για τα δαχτυλά μου και δεν μπορώ να πατήσω τα πλήκτρα απο το δεξί joycon γιατι πατάω και τον αναλογικό μοχλό?

Για εμένα επιβάλεται ένα κανονικό controller και το ξέρει και η ninty και γι΄ αυτό τα κυκλοφορεί.

 

Πείρα play και έπαιξα τεκκεν. H sega σε κάθε καινούρια της κονσόλα καινούρια ip και καλά ip. Tόσο καλά που αν δεν κάνανε χαζομάρες τότε θα την είχε εξαφανίσει την νιντέντο.

Σε κάθε κονσόλα της η ninty super mario, zelda, donkey kong, metroid .

Απο άλλες κονσόλες έχω να θυμάμαι ενα σκασμό παιχνίδια. Απο ninty μόνο super mario και zelda. Και θλίβομαι γι΄ αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, lnwolfgr said:

Ωραία τα metroid τα mario και τα zelda τα έχω βαρεθεί, τα παίζω απο 8 χρονών. Κατι καινούριο έχει να μου προσφέρει πέρα απο τα joycons που είναι ΜΙΚΡΑ για τα δαχτυλά μου και δεν μπορώ να πατήσω τα πλήκτρα απο το δεξί joycon γιατι πατάω και τον αναλογικό μοχλό?

Για εμένα επιβάλεται ένα κανονικό controller και το ξέρει και η ninty και γι΄ αυτό τα κυκλοφορεί.

Πείρα play και έπαιξα τεκκεν. H sega σε κάθε καινούρια της κονσόλα καινούρια ip και καλά ip. Tόσο καλά που αν δεν κάνανε χαζομάρες τότε θα την είχε εξαφανίσει την νιντέντο.

Σε κάθε κονσόλα της η ninty super mario, zelda, donkey kong, metroid .

Απο άλλες κονσόλες έχω να θυμάμαι ενα σκασμό παιχνίδια. Απο ninty μόνο super mario και zelda. Και θλίβομαι γι΄ αυτό

 

Έπαιξες τα τελευταία Mario και Zelda και δεν είδες να προσφέρουν κάτι καινούριο? 

Γιατί δεν αγοράζεις κονσόλα της Sega να δεις καινούρια και καλά IPs? Oh,wait...!

Εν τω μεταξύ το Sonic βγαίνει ακόμα. 

 

28 minutes ago, aris1986 said:

Με τα γραφικά που έχει τύπου iPhone 5s- iPhone 6 φυσικά δεν μπορεί να περάσει ούτε απ' έξω τέτοιο παιχνίδι. Απλά τι κάθεται και εξηγείται με ψέματα. Αφού όλος ο κόσμος το κατάλαβε για ποιο λόγο.. Έτσι και εγώ δεν πήρα Φεράρι γιατί έβγαινε σε κόκκινο μόνο χρώμα και ήθελα άσπρο. 

 

Με το ζόρι φτάνει iPhone 4 και αυτό αν δεν είναι βαρύ το παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NickTG είπε

 

 

 

Με το ζόρι φτάνει iPhone 4 και αυτό αν δεν είναι βαρύ το παιχνίδι. 

Σου κάνουν αυτά για γραφικά iphone 4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι τα έπαιξα και ποτε δεν κατάλαβα τον ντόρο. Με φοβερα frame drops συνέχεια? με το σχεδόν ανύπαρκτο σενάριο? με τους επαναλαμβανόμενους εχθρούς σε αλλό χρώμα?

Με την ανάπτηξη του χαρακτήρα? με το loot system? με την μάχη με τον Ganon? με τα overpowered οπλα?

Αλλά κανείς δεν λεεί οτι είναι κακά παιχνίδια ανοίκουν στους ΑΑΑ τίτλους απλά έχασε το magic touch οσο αφορά τα games.

Είπαμε η sega ήθελε και τα πάθε, δεν θέλω να πάθει τα ίδια η νιντέντο, γιατί μεγάλωσα μαζί της.

Και αυτό είναι ξέσπασμα αγάπης, πως πας σε εναν φίλο σου (όταν κάτι πάει λάθος) και του ρίχνεις μια σφαλιαρα και του λες (ρε μαλάκα σύνελθε αυτο που κάνεις σε καταστρέφει) το κάνεις γιατι τον σέβεσαι τον αγαπάς και τον θές δίπλα σου.

Και εγώ έμαθα μια νιντέντο να τα βάζει με τα θηρία, οχι μια νιντέντο που μαζεύει τα αποφάγια των άλλων.

Επεξ/σία από lnwolfgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...