Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το skype σε linux mint


sea-marine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο!

Στον υπολογιστή μου έχω Linux mint και κατέβασα το skype από τη σελίδα www.skype.com κι έκανα την εγκατάσταση αλλά ΔΕΝ μου τρέχει όταν  το ανοίγω.

Στο Google βρήκα πολλές πληροφορίες αλλά όλες είναι στα αγγλικά και δεν τα πάω καλά με τα αγγλικά.

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να το κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πακετο κατεβασες?Πως το εκανες εγκατασταση?Ανοιγει και βγαζει μηνυμα λαθους?Δεν ανοιγει καθολου?Αν τρεξεις το εκτελεσιμο απο κονσολα βγαζει καποιο μηνυμα?

Mαθετε να ειστε λεπτομερεις οταν αναφερετε ενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις τώρα έκανα ενημέρωση στον update manager και κατέβασα την έκδοση για Linux DEB και δουλεύει κανονικά!

Πώς μπορώ να απαγορεύσω την ενημέρωση του skype για να μην μου ενημερωθεί σε κάποια έκδοση που δεν είναι συμβατή με το Linux mint (όπως μου έγινε στο παρελθόν που είχα linux mint)?

Επεξ/σία από sea-marine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sea-marine είπε

Μόλις τώρα έκανα ενημέρωση στον update manager και κατέβασα την έκδοση για Linux DEB και δουλεύει κανονικά!

Πώς μπορώ να απαγορεύσω την ενημέρωση του skype για να μην μου ενημερωθεί σε κάποια έκδοση που δεν είναι συμβατή με το Linux mint (όπως μου έγινε στο παρελθόν που είχα linux mint)?

δε νομιζω οτι θα εχεις προβλημα στα updates. ισως τοτε να ειχες κανει κατι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sea-marine είπε

Μόλις τώρα έκανα ενημέρωση στον update manager και κατέβασα την έκδοση για Linux DEB και δουλεύει κανονικά!

Πώς μπορώ να απαγορεύσω την ενημέρωση του skype για να μην μου ενημερωθεί σε κάποια έκδοση που δεν είναι συμβατή με το Linux mint (όπως μου έγινε στο παρελθόν που είχα linux mint)?

δεν θα σου κάνει ενημέρωση, Από την στιγμή που εγκατέστησες το deb πακέτο δεν έχεις πρόβλημα. Για να το ενημερώσεις θα πρέπει να κατεβάσεις ξανά την νεώτερη έκδοση του deb πακέτου και την κάνεις ξανά εγκατάσταση. Πάντως το skype έχει και web page νομίζω που δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...