Προς το περιεχόμενο

Μελανι για refill.Τι να παρω?


Dantε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

 

Μήπως έχει βουλώσει το μαύρο και εκτυπώνουν τα έγχρωμα για αυτό βγαίνει γκρί;;;;;;; Βγάλε το μαύρο και δες σε μία χαρτοπετσέτα αν βγάζει μελάνι.Αν όχι καθάρισέτο καλά και φύσα να βγάλει χρώμα από την κεφαλή.

Όχι, έβγαζε κανονικά μελάνι.

Έβαλα 3-4 ml πάλι και εκτύπωσε κανονικά.

Ερώτηση:

Τα cartridges @work του Πλαισίου, είναι τα γνήσια της canon με άλλη ετικέτα; Γενικά δεν έμεινα ικανοποιημένος, μάλλον θα πάρω άλλη μία φορά τα γνήσια και θα γεμίζω τα γνήσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ δεν τα εμπιστεύομαι από το Πλαίσιο.Άσε που είναι ακριβά πήρα μία φορά και  δεν έκαναν.

Πάρε συμβατά από euroijet ή cartridge world. ότι έχω πάρει από εκεί δεν είχα πρόβλημα συνήθως είναι και πιο φτηνά.Πάρε xl συμφαίρει να μη γεμίζεις συνέχεια.

34 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Όχι, έβγαζε κανονικά μελάνι.

Έβαλα 3-4 ml πάλι και εκτύπωσε κανονικά.

Ερώτηση:

Τα cartridges @work του Πλαισίου, είναι τα γνήσια της canon με άλλη ετικέτα; Γενικά δεν έμεινα ικανοποιημένος, μάλλον θα πάρω άλλη μία φορά τα γνήσια και θα γεμίζω τα γνήσια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καθε τοσο το ξαναγεμισμενο μελανι,δε βγαζει και πρεπει να το βγαλω και το φυσηξω απο πανω.Εχει μεσα ,αφου οταν το φυσαω βγαζει απο κατω και μετα οταν το βαλω βγαζει κανονικα.

Τι δεν εκανα καλα και γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dantε είπε

Καθε τοσο το ξαναγεμισμενο μελανι,δε βγαζει και πρεπει να το βγαλω και το φυσηξω απο πανω.Εχει μεσα ,αφου οταν το φυσαω βγαζει απο κατω και μετα οταν το βαλω βγαζει κανονικα.

Τι δεν εκανα καλα και γινεται αυτο?

Μήπως με την ταινία έχεις κλείσει τις μικρές τρυπούλες από την πάνω μεριά οι οποίες πρέπει να είναι ελεύθερες να περνάει αέρας και από τις χαραμάδες να φτάνει στη μεγάλη τρύπα ώστε να σπρώχνει το μελάνι στις κεφαλές;;;;;; Κοίτα την εικόνα.Κάνε και ένα καθαρισμό μελανιών μέσω υπολογιστή.Αν πάλι δεν εκτυπώνει τράβα αρκετές φορές από την πάνω μεριά με τη σύριγγα να αδειάσει μελάνι και αέρας και βάλε λίγο όμως μελάνι (1 ml) στο βάθος του κάντριτζ και ξαναδοκίμασε.

 

IMG_0170.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψιλιαστηκα τη δευτερη φορα οτι κατι τετοιο παιζει.

Η αληθεια ειναι οτι το αυτοκολλητο το ειχα βαλει λιγο στραβα και καλυπτε τις πανω χαραμαδες.Το φτιαξα τωρα και βλεπουμε.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2019 στις 7:49 ΠΜ, papoys1 είπε

Μήπως με την ταινία έχεις κλείσει τις μικρές τρυπούλες από την πάνω μεριά οι οποίες πρέπει να είναι ελεύθερες να περνάει αέρας και από τις χαραμάδες να φτάνει στη μεγάλη τρύπα ώστε να σπρώχνει το μελάνι στις κεφαλές;;;;;; Κοίτα την εικόνα.Κάνε και ένα καθαρισμό μελανιών μέσω υπολογιστή.Αν πάλι δεν εκτυπώνει τράβα αρκετές φορές από την πάνω μεριά με τη σύριγγα να αδειάσει μελάνι και αέρας και βάλε λίγο όμως μελάνι (1 ml) στο βάθος του κάντριτζ και ξαναδοκίμασε.

IMG_0170.JPG

Οτι και να εκανα δε το καταφερα.
Εβαλα ταινια ακριβως οπως στη φωτο σου,το αφησα ακομα και ανοιχτο απο πανω,το φυσηξα,εβγαλα αερα,εβαλα μελανι μονο χαμηλα,τιποτα.

Βγαζει μιση-μια σελιδα και μετα τιποτα.Σα να μη μπορει να κατεβασει μελανι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/5/2019 στις 9:16 ΜΜ, Dantε είπε

Οτι και να εκανα δε το καταφερα.
Εβαλα ταινια ακριβως οπως στη φωτο σου,το αφησα ακομα και ανοιχτο απο πανω,το φυσηξα,εβγαλα αερα,εβαλα μελανι μονο χαμηλα,τιποτα.

Βγαζει μιση-μια σελιδα και μετα τιποτα.Σα να μη μπορει να κατεβασει μελανι.

Τι να πω.Μήπως έχει πρόβλημα το κάντριτζ. Καινούργιο είναι;;; Το μαύρο ή το τρίχρωμο σου τα κάνει;;;

Και εμένα καμιά φορά μου το κάνει αλλά θα το βγάλω θα του κάνω ένα καθάρισμα και μετά θα εκτυπώσει.Μου φαίνεται παράξενο όταν λες ότι τυπώνει μία δύο σελίδες και μετά σταματάει.

Καθαρισμό κεφαλής μέσω του υπολογιστή έκανες;;;; Όταν το βγάζεις η κεφαλή είναι τελείως στεγνή ;;;;;

Αν σε φέρει ο δρόμος από κάποιο κατάστημα με μελάνια ζήτα να σου δώσει και ένα εργαλείο αποσυμπίεσης.Το δίνουν μαζί με το σετ αλλά πες ότι είχες πάρει και σου έσπασε όπως πήγες να το βγάλεις ξέρω γω γιατί το πίεσες παραπάνω.:P

 

 

IMG_0145.JPG

Ετοιμάζω και ένα καινούργιο βιντεάκι με περισσότερες λεπτομέρειες επειδή το πρώτο ήταν πολύ απλό.Μόλις μπορέσω θα το ανεβάσω και θα ενημερώσω εδώ.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαυρο μου το κανει.Το εγχρωμο ακομα δεν εχει χρειαστει γεμισμα.

Εκανα και καθαρισμο 2-3 φορες και τιποτα.Τυπωνει και μετα στεγνωνει η κεφαλη.

Παραγγειλα απο ebay ενα τετοιο ματζαφλαρι,αλλα προς το παρον νομιζω βρηκα λυση.

Εκανα αυτο που ειπε παραπισω ενας με τη σκουπα.Τραβηξε μελανι απο κατω(μπολικο κιολας) και τωρα εκτυπωσα καμια 10αρια σελιδες και φαινεται να ειναι οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

καλησπέρα, μια γενική ερώτηση ανεξάρτητα απο το είδος του εκτυπωτή....

ψάχνοντας λίγο είδα ότι ο κάθε εκτυπωτής inkjet (ακόμη και παλιά μοντέλα) έχουν πλέον τις κατάλληλες κεφαλές που δέχονται γέμισμα με μελάνι....το μελάνι αυτό είναι πάλι ειδικό για κάθε κεφαλή/εκτυπωτή ή μπορώ να πάρω και απο το βιβλιοπωλείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tempo είπε

καλησπέρα, μια γενική ερώτηση ανεξάρτητα απο το είδος του εκτυπωτή....

ψάχνοντας λίγο είδα ότι ο κάθε εκτυπωτής inkjet (ακόμη και παλιά μοντέλα) έχουν πλέον τις κατάλληλες κεφαλές που δέχονται γέμισμα με μελάνι....το μελάνι αυτό είναι πάλι ειδικό για κάθε κεφαλή/εκτυπωτή ή μπορώ να πάρω και απο το βιβλιοπωλείο;

καλησπερα

το ιδιο μελανι χρησιμοποιώ για ολους τους εκτυπωτες -  δοχεια μελανις που κανω refill 

εχουν τα βιβλιοπωλεια τετοιο μελανι ?

https://www.skroutz.gr/c/925/symvata-anakataskevasmena-melania-inkjet.html?from=autocomplete&keyphrase=%CF%87%CF%85%CE%BC%CE%B1&o=%CF%87%CF%85%CE%BC%CE%B1+%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%B9

https://www.banggood.com/Universal-100ml-Replacement-Refillable-Refill-Bulk-Ink-For-HP-Lexmark-Inkjet-Printer-Cartridges-p-1006854.html?rmmds=myorder&ID=239&cur_warehouse=CN

2.16 euro 100ml https://www.ebay.com/itm/100ml-Color-Ink-Cartridge-Refill-Replacement-Kit-For-HP-Canon-Series-Printers/123338862012?_trkparms=ispr%3D1&hash=item1cb791adbc:m:m7vuEcUZ_CYGTl-Gxjft64w&enc=AQAEAAAB0BPxNw%2BVj6nta7CKEs3N0qUjFpFmrDDEz%2FRbIj8ueBwUDrjZGEiJnHZ9dAm7cggB7rJ46GBO1MOyflXIXlHVqYD2TOJIaV0YIuSSdN1cdRYsdGE27qRY3CuDzwV14NjP5cPQe7EsSs3eGeXOk9SSkIJmblS5Ycw8IjAx%2FdczQJlUbo3zWojUmiyycpZ4m9NgYjIgcxD32oXqB9Dq9SWnf%2Bf%2Bz9T0Ic2YCOdd2gdPMnKsKj5YMxEyr%2F2AWFKHbORom8YZVax4buhkzsHCTiydlvcGDwd0V15ttFhLd6HysxPPMTwytU4XHAPEXoN4SdMMqZw%2FVFtWmI0YckXpRqMCQ7CFoBOrOY0U6obG6ExKwfgAK6FWRswsv6j126AU7%2Bj7q3JGLF3Knm89wYxRxR%2B3VGbu3K3QrDLzPrOGzbLv2B5NpkvZP%2F1MEfNoZlMOOF%2FKnrRxsAcFAxgAgJkLDZbr%2FEcaXVY%2B5fgpSbTdfnKsmrM5Eb1loEL3Bgam7RQ9xyRMNoXgugWpEkpD3biC68TwaKdRLx1Z9n481pvMXwDmmIz%2BsaQPVklOjzkEMnYOHU%2BuJCk80KPLurljDtO4a7qijIjn3QdLy0VZPIdpirPzO1o3&checksum=123338862012c2a7e55f6d2741068eb92d764aa256ef

 

εγω χρησιμοποιω αυτα  τα έχω από πέρυσι  ειναι ακομη πιο πανω απο την μεση για 2 χρονια ακομη μου φτανουν

https://www.banggood.com/Universal-100ml-Replacement-Refillable-Refill-Bulk-Ink-For-HP-Lexmark-Inkjet-Printer-Cartridges-p-1006854.html?rmmds=myorder&ID=239&cur_warehouse=CN

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, rose from hell είπε

καλησπερα

το ιδιο μελανι χρησιμοποιώ για ολους τους εκτυπωτες -  δοχεια μελανις που κανω refill 

εχουν τα βιβλιοπωλεια τετοιο μελανι ?

 

καλησπέρα φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση......αυτό ρωτάω και εγώ, αν το μελάνι για το οποίο μας έστειλες τα link υπάρχει και σε βιβλιοπωλείο ή αυτό που παίρνεις έχει κάτι ιδιαίτερο (πχ. πυκνότητα).

επίσης στα link που έστειλες λέει συνήθως ότι το μελάνι είναι για hg, lexmark,canon εκτυπωτές....κάτι για epson έχει βρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tempo είπε

καλησπέρα φίλε μου, ευχαριστώ για την απάντηση......αυτό ρωτάω και εγώ, αν το μελάνι για το οποίο μας έστειλες τα link υπάρχει και σε βιβλιοπωλείο ή αυτό που παίρνεις έχει κάτι ιδιαίτερο (πχ. πυκνότητα).

επίσης στα link που έστειλες λέει συνήθως ότι το μελάνι είναι για hg, lexmark,canon εκτυπωτές....κάτι για epson έχει βρει κανείς;

εγω βαλει και σε epson απο αυτο το μελανι

δεν υπαρχει σε βιβλιοπωλειο τετοιο μελανι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος θελει να αγορασει μελανι,εχω απο το ebay και επειδη νομιζα οτι δε θα μου ερθει,ειχα παραγγειλει και αλλο.

Εχω απο το καθε χρωμα και το δινω στη τιμη που τα πηρα.Ισα ισα δηλαδη για να μη τα εχω και καθονται καθως εχω μαζεψει αρκετο και δε προκειται να το χρησιμοποιησω ολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...