Προς το περιεχόμενο

Συμβατά toner - απορίες


Composer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Αγόρασα τον πρώτο μου εκτυπωτή laser Samsung Xpress M2026W.
Επειδή δεν ξέρω από αυτά ήθελα να ρωτήσω: βλέπω τιμές για toner από 10 - 60 ευρώ.

Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στα συμβατά και τα αυθεντικά, στην ποιότητα εκτύπωσης ή στον όγκο σελίδων που εκτυπώνουν;
Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές στις τιμές;

πχ. στον inkjet printer θυμάμαι έλεγαν αν πάρεις συμβατά μελάνια μπορεί να χαλάσει ο εκτυπωτής. Συμβαίνει το ίδιο και εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε οι διαφορές που είδες είναι γιατί

1.είναι το 111S που είναι η μικρή ποσότητα και το 111L που είναι το μεγάλο

2.είναι τα αναγομωμένα που εδώ απλώς το καθαρίζουν το γεμίζουν και αλλαγή το τσιπάκι

3.είναι η ανακατασκευή που κάνουν όλα τα παραπάνω και αλλάζουν και κάποια μέρη αν χρειάζονται (drum,PCR,developer,κλπ)

4.και είναι και τα συμβατά που αν είναι καλής ποιότητας δεν έχεις κανένα πρόβλημα

ούτε στη ποιότητα ούτε όγκο σελίδων

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2018 στις 5:22 ΜΜ, Composer είπε

Καλησπέρα.

Αγόρασα τον πρώτο μου εκτυπωτή laser Samsung Xpress M2026W.
Επειδή δεν ξέρω από αυτά ήθελα να ρωτήσω: βλέπω τιμές για toner από 10 - 60 ευρώ.

Υπάρχει κάποια διαφορά ανάμεσα στα συμβατά και τα αυθεντικά, στην ποιότητα εκτύπωσης ή στον όγκο σελίδων που εκτυπώνουν;
Γιατί τόσο μεγάλες διαφορές στις τιμές;

πχ. στον inkjet printer θυμάμαι έλεγαν αν πάρεις συμβατά μελάνια μπορεί να χαλάσει ο εκτυπωτής. Συμβαίνει το ίδιο και εδώ;

Η απάντηση είναι απλή.

Αν πάρεις το γνήσιο σίγουρα είναι ακριβό αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα με τα υπόλοιπα μπορεί να δουλέψουν μια χαρά αλλά μπορεί και να μη δουλέψουν ποτέ.Για ζημιά δύσκολο έως απίθανο να σου κάνουν αλλά μπορεί να σε ταλαιπωρήσουν από λίγο έως πολύ.Σε γενικές γραμμές θέλει αρκετή ενημέρωση πριν πας σε κάτι άλλο πέραν του γνήσιου και αυτό είναι καλό να το είχες κάνει πριν πάρεις τον εκτυπωτή ώστε να ήξερες που θα βαδίσεις και να μην πηγαίνεις στα τυφλά όπως τώρα.

Βρες ένα μαγαζί που να πουλάει τον συγκεκριμένο καθώς και συμβατό δοκιμασμένο μελάνι και πάρε από εκεί για πρώτη φορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...