Προς το περιεχόμενο

[Eξωτ. Σκληρός Δίσκος] WD My Passport 4TB 2.5" 74.90€ @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, turbat0s είπε

Προβληματικοί γενικά οι wd?

Εγώ όσες φορές έχω πάρει, ακριβούς φθηνούς όλο προβλήματα είχα και στη δουλειά το ίδιο. Τι να σου πω μπορεί να είμαι γκαντέμης . Την γνώμη μου είπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Προφανως λογω της ενσωματωσης του usb, αφου δεν μπορεις να τον δουλεψεις με τιποτα αν χαλασει απλα ο ελεγκτης!

Το εξηγείτε λίγο αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ignome4 είπε

Εγώ όσες φορές έχω πάρει, ακριβούς φθηνούς όλο προβλήματα είχα και στη δουλειά το ίδιο. Τι να σου πω μπορεί να είμαι γκαντέμης . Την γνώμη μου είπα 

Μάλλον είσαι άτυχος. Έχω 3 WD Passport και δουλεύουν μια χαρά. 160 GB (~10 χρόνια) // 1ΤΒ (3-4 χρόνια) // 2 ΤΒ (1 χρόνο)

Στο τσακ ήμουν να πάρω και αυτόν, αλλά κρατήθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, vgiozo είπε

Το εξηγείτε λίγο αυτό;

Οι εξωτερικοί 2.5 wd (ίσως όλοι οι πρόσφατοι, δεν γνωρίζω) έχουν τη θύρα usb και τον κοντρόλερ επάνω στο δίσκο. Παράδειγμα σοβαρής βλάβης: 

 

Στην ουσία δεν υπάρχει sata θύρα, με ότι συνεπάγεται αυτό

Επεξ/σία από istinnjazz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Metal_Head είπε

Μάλλον είσαι άτυχος. Έχω 3 WD Passport και δουλεύουν μια χαρά. 160 GB (~10 χρόνια) // 1ΤΒ (3-4 χρόνια) // 2 ΤΒ (1 χρόνο)

Στο τσακ ήμουν να πάρω και αυτόν, αλλά κρατήθηκα

Οκκκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα και εγώ από κατάστημα, τρία χρόνια εγγύηση λέει στο κουτί του.

Είχε έναν ακόμα, μέχρι να πάω στο ταμείο είχε κρατηθεί από μέσα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τον προτελευταίο από το κατάστημα της Λάρισας..

Ευχαριστώ τον ts ..

Ελπίζω να βγει καλός τον είχα μαρκάρει στα αγαπημένα στο σκρουτζ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, istinnjazz είπε

Οι εξωτερικοί 2.5 wd (ίσως όλοι οι πρόσφατοι, δεν γνωρίζω) έχουν τη θύρα usb και τον κοντρόλερ επάνω στο δίσκο. Παράδειγμα σοβαρής βλάβης: 

Στην ουσία δεν υπάρχει sata θύρα, με ότι συνεπάγεται αυτό

Στο βίντεο λέει ότι αυτό ισχύει και για τον My Passport και για τον Elements, δηλαδή και για τους δύο δίσκους που βγήκαν σε προσφορά...

...εγώ έναν intenso 2.5" 2ΤΒ που με υπηρετεί πιστά κι έλεγα να αλλάξω...έχω κι έγγραφα και πολυμέσα...αυτό με προβληματίζει τώρα.

Βέβαια το πρόβλημα αναδεικνύεται αν προκύψει πρόβλημα στον δίσκο, που θα δισκολεύει την ανάκτηση δεδομένων....εκτός κι αν η ίδια αυτή η διαρρύθμιση δημιουργεί προβλήματα ή αυξάνει τη πιθανότητά τους...οπότε καλό είναι να αποφεύγονται.

Για Seagate / Intenso ισχύει κάτι παρόμοιο μήπως; Δεν το είχα ξανακούσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο, έτσι απο περιέργεια. Για να εχω το νου μου και για αλλα προιόντα.

 

Μου είπαν πως ό,τι λέει ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, υπάρχεις λόγος και θέλει φυσική παρουσία πελάτη. Μπορεί να είναι εκθεσιακό ας πούμε. Αλλιώς θα το έστελναν και ηλεκτρονικά.

 

Καλή τύχη στους αγοραστές

Επεξ/σία από Greg9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο, έτσι απο περιέργεια. Για να εχω το νου μου και για αλλα προιόντα.

Μου είπαν πως ό,τι λέει ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, υπάρχεις λόγος και θέλει φυσική παρουσία πελάτη. Μπορεί να είναι εκθεσιακό ας πούμε. Αλλιώς θα το έστελναν και ηλεκτρονικά.

Καλή τύχη στους αγοραστές

Δε μιλάμε για εκθεσιακά...

ο Δίσκος ήταν σφραγισμένος στο κουτί του (άφησα ένα πίσω μου πριν μια ώρα στο κατάστημα της Λάρισας)

Επεξ/σία από Doc_Chaos_81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο, έτσι απο περιέργεια. Για να εχω το νου μου και για αλλα προιόντα.

Μου είπαν πως ό,τι λέει ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ, υπάρχεις λόγος και θέλει φυσική παρουσία πελάτη. Μπορεί να είναι εκθεσιακό ας πούμε. Αλλιώς θα το έστελναν και ηλεκτρονικά.

Καλή τύχη στους αγοραστές

Ηλεκτρονικα στελνουν οτι ειναι σε αποθηκη. Οπως και εγινε στο παρον προιον πριν τελειωσει. Ετσι και αλλιως δεν κανει ενδομετακινηση προιοντων ο Κωτσοβολος ή παραδοση σπιτι απο κομματια καταστηματων, εκει οφειλεται το οτι σου λεει ΜΟΝΟ απο ΑΥΤΑ τα καταστηματα οταν μεινουν λιγα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και εγώ και πήρα έναν απο το κατάστημα της Συγγρού. Ευχαριστώ πολυ τον ts. Όταν είδε το παιδί που δουλεύει εκεί την τιμή με 4 τβ κράτησε τον 2ο που ειχε στο ράφι για την πάρτη του. Μου είπε με τον χαμό που γίνεται ούτε οι ίδιοι δεν προλαβαίνουν να δουν τι προσφορές ανεβαίνουν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακύρωσα τελικά...να πάθει καμιά ζημιά η θύρα και να ψάχνομαι για αλλαγή πλακέτας; όχι ευχαριστώ, όσο κι αν δεν είναι και καθημερινό φαινόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 3 κομματια και κατω διαθεσιμα σε καθε καταστημα στον Κωτσοβολο σε βαζουν να περνας απο το καταστημα. Και στα αλλα περιπου ετσι ειναι. Δεν ειναι απαραιτητα εκθεσιακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...