Προς το περιεχόμενο

Ποιες ήταν οι δυσκολότερες συνθήκες που αντιμετωπίσατε σε φωτογράφιση;


gioiliop7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο,'όποτε είπα να ανοίξω αυτό το θέμα να μοιραστούμε όλοι τις απόψεις/εμπειρίες μας.

Έχω βγάλει αγώνα ποδοσφαίρου με βροχή ενώ όταν είχα ξεκινήσει από το σπίτι είχε ζέστη :P,οπότε όταν ξεκίνησα δεν είχα ούτε ζακέτα ούτε τίποτα :P 

Πακέτο μου.

 

Μπορείτε να αναφέρετε επίσης όχι μόνο καιρικές αλλά και να χάλασε κάτι την ώρα της λήψης και να κάνατε πατέντες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    ....... έχοντας το ..... ας πούμε τσάντα φωτογραφικών , με μιά ολοκαίνουργια μηχανή μέσα .... 0 κλικ , φοβερο πρωινό με λιακάδα , γύρω στις 7 το πρωί  ......  παρκάρω , ανοίγω την πόρτα , τραβάω την τσάντα με την χαρακτηριστική κίνηση ώστε να την περάσω στον ώμο ....... ακριβώς μετά δύο δευτερόλεπτα ακούω τον ήχο της μηχανής που πέφτει στην άσφαλτο ........ αφου βέβαια είχα αφήσει ανοιχτό το πλαϊνό καπάκι .......... έκτοτε ούτε ν' ακούσω για τσάντες με άνοιγμα στα πλευρά ...... ακόμη και back pack . 

    

    Εξαιρετικό θέμα ....... 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Αφορά περισσότερο επαγγελματική ενασχόληση με τη φωτογραφία το θέμα ;

αφορα γενικα την εμπειρια μας με φωτογραφικες μηχανες :) καθε τι που χει περασει ο καθενας ειναι δεκτο :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πιο εξτριμ να τραβαω γαμο-βαπτιση και να ειμαι αποκλειστικος φωτογραφος χωρις να υπαρχει 2ος, να ειναι το μυστηριο στις 7 και να εχει παει η προετοιμασια της νυφης πισω λογω μακιγιεζ και να τρεχω στην αττικη οδο μετα να προλαβω. Χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι ημουν 7.10 στο φαναρι πριν το κτημα και ηθελε αλλο ενα 10λεπτο δρομο, ευτυχως ηταν κτημα και πηγε λιγο πισω το ολο πραγμα αλλα ουτε που θυμαμαι για ποτε εβγαλα στολισμους, ρουχα, αυθορμητες κλπ.

Και απο θεμα καιρου να τραβαω γαμο στο Ναυπλιο την ωρα που περνουσε ο Ζορμπας διπλα, φυσουσε τοσο πολυ που εριχνε τα παντα απο στολισμο και μας κοπηκε και το ρευμα μεσα στο μυστηριο.

Επεξ/σία από snik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, afterhours είπε

Φωτογραφηση μακρο χωρις τριποδο (τα ISO πανε στο θεο)

Σπάνια έχω φωτογραφίσει macro με τρίποδο και σπάνια επίσης με ISO πάνω από 200. Η χρήση φλας και η φωτογράφιση με υποέκθεση + RAW για άνοιγμα των σκιών αργότερα λύνει πολλά προβλήματα. Sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...