Προς το περιεχόμενο

backpack για φωτογραφικά


maik42

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιταω να αγορασω μια τσαντα για τον εξοπλισμο μου γιατι η παλια εχει χαλασει.

πρεπει να χωραει μια dslr με extra μπαταριοθηκη 1 flash εναν τηλεφακο (nikon 200-500) και 2 ακομη στο μεγεθος του nikon 24-70. οι εξωτερικες θηκες ευπροσδεκτες.

δεν με ενδιαφερει καθολου να αποτελείτε απο 2 διαμερισματα ξεχωριστα. θα βαλω μεσα μονο τον εξοπλισμο, ουτε ρουχα ουτε παπουτσια ουτε το ψωμοτυρι μου.

εχω ματιασει αυτην σε αυτο το budget https://www.cptpapadakisphoto.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3902

αν έχετε καποια καλυτερη υποψιν σας απο την εμπειρία σας .......

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Εγω εχω lowepro 400aw πολυ καλη

και τωρα θα την δωσω για να παρω την 500aw που ειναι λιγο μεγαλυτερη

καλη ειναι αλλα φευγει λιγακι η τιμη της απο το budget μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω θα ελεγα να κοιταξεις για lowerpro...η δικια μου εχει τρια διαμερισματα (με τη μουρη σωμα+μικρο φακο/ κιτ +1 φακο +1 φακο) αρα θελεις λογικα μεγαλυτερη για super tele zoom (εγω εχω την adventura 140 και εχει βγει φοβερο κομματι σε αντοχη αλλα ειναι για νορμαλ σετ σε mm φακων)

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, afterhours είπε

Και εγω θα ελεγα να κοιταξεις για lowerpro...η δικια μου εχει τρια διαμερισματα (με τη μουρη σωμα+μικρο φακο/ κιτ +1 φακο +1 φακο) αρα θελεις λογικα μεγαλυτερη για super tele zoom (εγω εχω την adventura 140 και εχει βγει φοβερο κομματι σε αντοχη αλλα ειναι για νορμαλ σετ σε mm φακων)

στην ιδια κατηγορια τιμων οι lowepro θεωρουνται καλυτερες απο τις αντιστοιχες caselogig;

1 ώρα πριν, Cntrl+X είπε

Ίσως αξίζει να δεις και προς Rivacase μεριά, τα μοντέλα 7490 και 7460.

η 7460 σιγουρα ειναι πολυ μικρη. την 7490 καλη την βλεπω. υπαρχει αντιπροσωπεια στην εελλαδα;

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, maik42 είπε

στην ιδια κατηγορια τιμων οι lowepro θεωρουνται καλυτερες απο τις αντιστοιχες caselogig;

Kαλη ερωτηση αλλα δεν μπορω να απαντησω... ισως καποιος που εχει δοκιμασει και τις δυο μαρκες να μας πει ποιες ειναι πιο ανθεκτικες στο χρονο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, maik42 είπε

η 7460 σιγουρα ειναι πολυ μικρη. την 7490 καλη την βλεπω. υπαρχει αντιπροσωπεια στην εελλαδα;

Για αντιπροσωπεία δεν ξέρω αλλά κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά. Ο αδερφός μου έχει πάρει την Rivacase 7460 από mediamarkt ενώ εγώ είχα αγοράσει από Ελλάδα την 7503 και από εξωτερικό την 7520 (που όμως είδα να πωλείται κάπου και στην Ελλάδα τώρα). Επίσης γνωστή μου έχει την 7420 (από Ελλάδα). Όλες πολύ καλές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, maik42 είπε

κοιταω να αγορασω μια τσαντα για τον εξοπλισμο μου γιατι η παλια εχει χαλασει.

πρεπει να χωραει μια dslr με extra μπαταριοθηκη 1 flash εναν τηλεφακο (nikon 200-500) και 2 ακομη στο μεγεθος του nikon 24-70. οι εξωτερικες θηκες ευπροσδεκτες.

δεν με ενδιαφερει καθολου να αποτελείτε απο 2 διαμερισματα ξεχωριστα. θα βαλω μεσα μονο τον εξοπλισμο, ουτε ρουχα ουτε παπουτσια ουτε το ψωμοτυρι μου.

εχω ματιασει αυτην σε αυτο το budget https://www.cptpapadakisphoto.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3902

αν έχετε καποια καλυτερη υποψιν σας απο την εμπειρία σας .......

Την εχω την συγκεκριμενη! Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης για τα χρηματα της αγορας της. Εχει επενδυση στην βαση της αδιαβροχη, αρκετους χωρους (εχω μεσα μια d3200, μια 7200 με φακους, και μαζι ενα 70-300 και ενα 18-55 φορτιστες μπαταριες, φιλτρα κτλ) . Επιπλεον οι ιμαντες ειναι βολικοι και δεν σε ενοχλουν σε πολυωρη χρηση ακομα κοα με ολο αυτο τον εξοπλισμο. Θα ηθελα μερικες εξωτερικες θηκες ακομα, αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, hexdec είπε

Την εχω την συγκεκριμενη! Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης για τα χρηματα της αγορας της. Εχει επενδυση στην βαση της αδιαβροχη, αρκετους χωρους (εχω μεσα μια d3200, μια 7200 με φακους, και μαζι ενα 70-300 και ενα 18-55 φορτιστες μπαταριες, φιλτρα κτλ) . Επιπλεον οι ιμαντες ειναι βολικοι και δεν σε ενοχλουν σε πολυωρη χρηση ακομα κοα με ολο αυτο τον εξοπλισμο. Θα ηθελα μερικες εξωτερικες θηκες ακομα, αλλα..

μπορεις σε παρακαλω οταν εχεις χρονο να μετρήσεις την εσωτερικη αποσταση της κορυφης με τον πατο; γιατι πολλες φορες στην πραγματικοτητα οι διαστασεις που δινουν οι 

εταιρεις διαφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 36 εκατοστα. Να ξερεις ομως οτι οι θεσεις στην βαση ειναι περισσοτερο δυσπροσιτες εξαιτιας της λαστιχενιας εξωτερικης επενδυσης. Το φερμουαρ δεν ανοιγει μεχρι κατω. Εγω σε αυτες τις θεσεις βαζω φιλτρα μπαταριες κτλ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 10/11/2018 στις 12:15 ΠΜ, maik42 είπε

στην ιδια κατηγορια τιμων οι lowepro θεωρουνται καλυτερες απο τις αντιστοιχες caselogig;

η 7460 σιγουρα ειναι πολυ μικρη. την 7490 καλη την βλεπω. υπαρχει αντιπροσωπεια στην εελλαδα;

Rivacase στην Ελλάδα επίσημη αντιπροσωπεία είναι ο Δαμκαλίδης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/11/2018 στις 5:51 ΜΜ, maik42 είπε

κοιταω να αγορασω μια τσαντα για τον εξοπλισμο μου γιατι η παλια εχει χαλασει.

πρεπει να χωραει μια dslr με extra μπαταριοθηκη 1 flash εναν τηλεφακο (nikon 200-500) και 2 ακομη στο μεγεθος του nikon 24-70. οι εξωτερικες θηκες ευπροσδεκτες.

δεν με ενδιαφερει καθολου να αποτελείτε απο 2 διαμερισματα ξεχωριστα. θα βαλω μεσα μονο τον εξοπλισμο, ουτε ρουχα ουτε παπουτσια ουτε το ψωμοτυρι μου.

εχω ματιασει αυτην σε αυτο το budget https://www.cptpapadakisphoto.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3902

αν έχετε καποια καλυτερη υποψιν σας απο την εμπειρία σας .......

Πιθανων να την βρεις σε κανενα πλαισιο/κωτσοβολο να την δοκιμασεις.Ετσι την τσεκαρα κ εγω μιας και μαλλων θα την παρω μολις αλλαξω την lowepro computrekker aw μιας και δεν χωραει το λαπτοπ μου(17αρη).

Ενα κλικ χειροτερη κατασκευη απο την lowepro, αλλα προσωπικα βρισκω θετικο τον πλαστικο "πατο" , δεν παρατηρησα εαν ειχε μεσα "αδιαβροχη κουκουλα" οπως οι lowepro.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, @topos είπε

Πιθανων να την βρεις σε κανενα πλαισιο/κωτσοβολο να την δοκιμασεις.Ετσι την τσεκαρα κ εγω μιας και μαλλων θα την παρω μολις αλλαξω την lowepro computrekker aw μιας και δεν χωραει το λαπτοπ μου(17αρη).

Ενα κλικ χειροτερη κατασκευη απο την lowepro, αλλα προσωπικα βρισκω θετικο τον πλαστικο "πατο" , δεν παρατηρησα εαν ειχε μεσα "αδιαβροχη κουκουλα" οπως οι lowepro.

κουκουλα νομιζω δεν εχει, αλλα εχω κατασταλαξει να παρω αυτην. πηγα και στον κωτσοβολο της πολης μου αλλα δεν την ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...