Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά ότι και να κάνει η blizzard κάτι θα βρούνε για να κλαφτούνε!

Ανοίγεις official classic forum και σε πιάνει κατάθλιψη

ScreenShot021.jpg.3d26e62bce419e8d68d8d906d1b117d1.jpg

η κλισέ απάντηση: Go back το retail φαίνεται απολύτως λογική και καθόλου toxic πλέον

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαχαχαχα.... γελάω γιατί οι παπάρες δεν είχαν καταλάβει τι πραγματικά είναι το Classic και τώρα τραβάνε τα μαλιά τους.

Οι παλιοί τα λέγαμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sorath είπε

Χαχαχαχα.... γελάω γιατί οι παπάρες δεν είχαν καταλάβει τι πραγματικά είναι το Classic και τώρα τραβάνε τα μαλιά τους.

Οι παλιοί τα λέγαμε....

Γιατί όλοι οι παλιοί θυμόντουσαν που πάνε να μπλέξουν? 😊

Ξεκινάμε με ένα φίλο,αυτός priest εγώ mage.Μου λέει μόνο PvE σερβερ,γιατί έχω το πολύ δυο ώρες την ήμερα.Eγώ κάνω και έναν retadin έτσι για να περνάω την ώρα μου σόλο(μαζόχας).Του λέω δεν παίζεις κάνα warlock για το free mount  και το δυνατό σολαρισμα η κανα hunter που το pet σε BM spec σε πάει από μόνο του στα 60 και μπορείς να κάτσεις και χωρίς mount μετά τα 40(έστω για μερικά lvl me to cheetah)."Μπα να δοκιμάσω heal , πάντα mage έπαιζα" (εκτός Naxx είχε πάει παντού). Φτάνουμε στα 20,δεν κόβει λέει ο πατερ σόλο πάμε και instance να δω heal.Tanks πουθενά, όλοι να κάνουν heal η dps(δεν τους αδικώ, ότι ναναι βαράνε,πιο "target of target",ποιο sheep,ποιο skull,X κτλ..).Μου λέει δεν γυρίζεις τον paladin σε tank να πάμε σε instanse με αυτόν?.Έτσι και αλλιώς PvE σερβερ είναι,τον κάνω Concetration/prot για τανκ/heal,έχει και engineering για pull με φθηνές βόμβες.

Ωραία του λέω ετοιμάσου για SFK.Περπατάς από Merethi μέχρι silverpine μετά πόδια και ανοίγεις FP στο δρόμο.(Εγώ τα είχα ανοίξει γιατί έκανα το quest για το verigan's fist με άλλους 4 paladin)

"Άστο καλύτερα, μακριά είναι θα κάνουμε μισή ώρα να φτάσουμε ποδαράτο "    αχαχαχαχαχα

Καλά αυτό που και με τα layers δεν βρίσκεις mob να σκοτώσεις  αν παίζεις βραδάκι "prime time" έχει καταντήσει αηδία.Δεν τον βλέπω να συνεχίζει,καλά σόλο θα το είχε παρατήσει σίγουρα.Πάντως μέχρι τώρα με το classic έχω περάσει καλά,καιρό είχα να ευχαριστηθώ το WoW.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποσο πιο ευκολο είναι το retail εγω σας παιχτης που παιζει πρωτη φορα wow γενικως δεν βρισκω κατι τρομερα δυσκολο...Με 4-5 addon κανεις μια χαρα την δουλεια σου. Παντα βρίσκεις κοσμο για Quest, Dungeon και βοηθεια. Παρα πολλες φορες που καποιο Q item είναι από Boss σε κανουν party για να το παρεις ακομα και εσυ...Γενικα πολύ καλη η συμπεριφορά 99% των ατομων.

Το μονο αρνητικο το πολύ πηγαινελα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από πολλές μέρες Classic, διαπίστωσα πως:

Αυτό που με χαλάει στο BFA και τις προηγούμενες εκδόσεις, δεν είναι η ευκολίες τύπου Dungeonfinder / Flying Mounts, Teleports κλπ.

Με χαλάει, το πόσο βαρετό έγινε το Leveling και Questing, μιας και είναι Brain Off διαδικασία. 
Με χαλάει, που διαλέγοντας μια Spec, χάνεις πρόσβαση σε όλα τα άλλα skill / spells κλπ. 

Χαίρομαι που στο Classic, που ένας Mage π.χ. , που έχει Fire Spec, πρέπει να γυρίσει σε Frost Spells, γιατί έχει Resistance ένα level 10 Mob κλπ, ΕΝΤΟΣ μάχης, χωρίς να κάνει Respec. 
Χαίρομαι που τα όπλα δεν έχουν όλα το ίδιο Damage και ΑttackSpeed, και πως δεν γίνετε να είσαι Τανκ και DPS με ένα πλήκτρο μόνο και χωρίς να αλλάξω ιδιαίτερα Gear. 

Τόσο όμορφα στο WoW έχει να περάσω από το WotLK.


 

Επεξ/σία από Antonis_V
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν ξερω ποσο πιο ευκολο είναι το retail εγω σας παιχτης που παιζει πρωτη φορα wow γενικως δεν βρισκω κατι τρομερα δυσκολο...Με 4-5 addon κανεις μια χαρα την δουλεια σου. Παντα βρίσκεις κοσμο για Quest, Dungeon και βοηθεια. Παρα πολλες φορες που καποιο Q item είναι από Boss σε κανουν party για να το παρεις ακομα και εσυ...Γενικα πολύ καλη η συμπεριφορά 99% των ατομων.

Το μονο αρνητικο το πολύ πηγαινελα...

Όντως στα πιο πολλά θέματα δεν είναι τόσο "πιο δύσκολο", όσο "πιο απαιτητικό", και αυτό κυρίως σε χρόνο και σε οργάνωση.

Το ένα σημείο που θα ξεχώριζα ως εξαίρεση είναι το grinding ενώ είσαι solo. Στο vanilla/classic είναι το πιο εύκολο πράγμα του κόσμου να πεθάνεις γιατί pullαρες 2-3 αντί ένα που ήθελες, ή γιατί πρόλαβε και σου έφυγε κάποιο humanoid ενώ ήταν low. Από wrath και μετά η φάση ήταν πάντα πιο στρωτή. Βέβαια, αν το δεις από μακριά και το "πέθανα" απλά χρόνο σου τρώει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά και εγώ παίζω, σε leveling μου φαίνεται γελοίο ιδικά αν το συγκρίνω με l2 που έπαιζα αρκετό καιρό παλιά. 

Σε εκείνο που έχω απορία είναι τι γίνεται αν κάποιος κάνει kill κάποιον από άλλη faction υπάρχει κάποιο penalty?

Ρωτάω γιατί τώρα που είμαι στα 27 έρχονται πόλοι και με κάνουν pk και είναι 40+ lvl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgos_rom είπε

Πρώτη φορά και εγώ παίζω, σε leveling μου φαίνεται γελοίο ιδικά αν το συγκρίνω με l2 που έπαιζα αρκετό καιρό παλιά. 

Σε εκείνο που έχω απορία είναι τι γίνεται αν κάποιος κάνει kill κάποιον από άλλη faction υπάρχει κάποιο penalty?

Ρωτάω γιατί τώρα που είμαι στα 27 έρχονται πόλοι και με κάνουν pk και είναι 40+ lvl.

Όχι μόνο δεν υπάρχει penalty αλλά παίρνεις και Honor (ανταμείβεσαι για τα kills). Αρκεί βέβαια να είσαι στο ίδιο περίπου level με τον άλλον. Αν ο άλλος σου ρίχνει πάνω από 10lvl και σε φάει δεν έχει πεναλτι αυτός, απλά είναι μα@@@ας :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/09/2019 at 08:57, Sugizo said:

Πραγματικά ότι και να κάνει η blizzard κάτι θα βρούνε για να κλαφτούνε!

Ανοίγεις official classic forum και σε πιάνει κατάθλιψη

ScreenShot021.jpg.3d26e62bce419e8d68d8d906d1b117d1.jpg

η κλισέ απάντηση: Go back το retail φαίνεται απολύτως λογική και καθόλου toxic πλέον

Ευτυχως δεν σημειωσες και το δικο μου θεμα! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για αυτούς που ψάχνουν ακόμη server να παίξουν με Έλληνες, κυρίως είναι ο Mograine, αλλά αρκετοί μετανάστευσαν σε άλλους λόγω υψηλών αριθμών σε queue. Πλέον το queue έρχεται μετά τις 6 το απόγευμα και περιμένεις το πολύ ένα 20λεπτο για να μπεις (μιλάω πάντα για Mograine). 

Εμείς εκεί παίζουμε Horde και έχουμε ένα ελληνικό guild. Σε άλλα realms δε ξέρω ακριβώς τι παίζει, αλλά έχω ακούσει για Golemagg που είναι αρκετά high με περισσότερους alliance, Razorgore που ειναι πιο low και είναι διάσπαρτοι, και Pyrewood Village που νομίζω είναι PvE. 

Αν θέλει κάποιος να παίξει / ή αν ήδη παίζει Mograine για πιο σοβαρό PvE content, ψάξτε για τους Momentum. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς και η μαμά blizzard μου έδωσε free days μεχρι την κυριακή λέω να μπω classic , οποτε για έλληνες κυρίως έχει στον Mograine  ?

Έφτιαξα στον Mograine με όνομα Psolovrontis ( tauren hunter )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, SPANK είπε

Μιάς και η μαμά blizzard μου έδωσε free days μεχρι την κυριακή λέω να μπω classic , οποτε για έλληνες κυρίως έχει στον Mograine  ?

Έφτιαξα στον Mograine με όνομα Psolovrontis ( tauren hunter )

Τοπ ονομα, εκλαψα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, tsakitsan95 είπε

Τοπ ονομα, εκλαψα 

Cliche , σήμα κατατεθέν Ελλήνων gamers. Άμα δεις κανα όνομα Promitheas , Artemis είναι 50% να είναι Ελληνες με την πιθανότητα να φθάνει στο 100% σε ονόματα όπως partoyza, xusiastinmapa κτλπ.

Επεξ/σία από Joe-4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

Πραγματικα αυτο με τα ονοματα που περιεχουν βρισιές... άντε μέχρι σε 10χρονα να το δικαιολογείς.

Είσαι και Mod, παναθεμα σε

Δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την βρισιά από το χιούμορ πόσο μάλλον αν η αναφορά είναι για παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...