Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Μου φαινεται τωρα που θα γινει το server transfer θα φυγω απο Dreadmist και θα ερθω Mograine, λολ!

Απο τα full στα καινούρια θα το ανοίξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 3/9/2019 στις 9:00 ΠΜ, whiteman7 είπε

Στον Dreadmist είμαι προς το παρων με 2 chars, παιζει και μια φίλη μαζι

  • Stamatis - Undead Warlock
  • Stamatakos - Resto Druid

Κανε με add η δώσε μου το nickname σου ΄ωστε να τα πουμε και ingame

το ίδιο με τον παραπανω :)

Ειμαι και εγω με εναν φιλαρακι στον Dreadmist.

οποιος θελει μπορει να με ψαξει στον Server

  • Nihlathak - Orc Warlock

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία εμπειρια το classic,καιρό είχα να ευχαριστηθώ έτσι MMO.Παίχτες ευγενικοί, μοιράζουμε buffs σε περαστικούς.Ο κόσμος είναι ζωντανός μου θύμισε το wow του παρελθόντος. Ευχάριστη έκπληξη ο αριθμός των νέων παιχτών (ρίχνουν κάτι ψόφους με τα γελοία pulls η πατάνε ότι ναναι αχαχαχαχ).Αρχίσαμε στον Netherkeep που είναι PvE  μπορεί και να πάμε σε PvP μιας και μαθαίνει γρήγορα το φιλαράκι που παίζουμε ντουέτο.Τι δεν μου άρεσε μέχρι τώρα.

1) Τα layers είναι υπέρ-γεμάτα και το dynamic respawn είναι εντελώς ακανόνιστο.Στο ένα camp με mobs αυτά κάνουν spawn κάθε μερικά second και παραδίπλα με 20 άτομα από πάνω τους να περιμένουν αυτά να είναι on κάθε 3 λεπτά.Παντού σκοτωμένα μομπακια, μου θύμισε ton lighthope με τους 15 χιλιάδες Κινέζους παίχτες online.Ελπίζω οι σερβερ να μην είναι γης μαδιαμ όταν φύγει το layering(θα φύγει? αχαχαχα). Καλά σε ώρες αιχμής το questing είναι....Μάλλον έπρεπε να περιμένουμε καν δυο βδομάδες ακόμα πριν μπούμε αλλα δεν κρατηθήκαμε λόγω hype 😁. Μεγάλη μαγκιά να βρίσκεσαι "ahead of the pack" για όσους μπορούν από άποψη διαθέσιμου χρόνου.

2)Το ΑΗ είναι ένα ...ρδελο και μισο. Πάει ο καθένας και  ποσταρει 10 σελίδες από ένα ένα leather h cloth.Αναπόφευκτο θα μου πεις.Νομίζω σε private server το είχανε κάνει ασύμφορο το deposit fee για να το αποτρέψουν αυτό το spam.θες μισή ώρα να το κάνεις ένα scan με addon.

3)  Είδα αυτό το meta από retail να ερχετε στο classic "dungeon grind non-stop". Άμα είναι να είσαι μέσα στο SM από 30 μέχρι 42 και μετά να πας μέχρι 50 με Zul farrak,ποιο το νοημα να επιλεξεις PvP σερβερ. Αμα δεν πας στο STVietnam να τσιμπήσεις το PTSD από το ganking χάνεται η νοστιμάδα αχαχαχαχ. Από την άλλη καταλαβαίνω ότι πολύς κόσμος έχει σιχαθεί το questing/grinding.

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιές καλές εποχές....

 

Έβαλα συνδρομή για να δοκιμάσω και πάλι την εμπειρία. Ακόμα το ψάχνω για τον ποιον σέρβερ να ξεκινήσω μετά από αυτά που είδα με την αναμονή.

 

Όλες οι γνώμες δεκτές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια αν εχουμε κοσμο ειμαι ηδη Horde αλλα θελω να ξεκινισω και alliance οποιος ξερει καλο server με ελληνικο guild και αρκετο κοσμο ας μου πει ευχαριστω :)

Στις 3/9/2019 στις 6:43 ΜΜ, omghi2u είπε

Horde 

Εχω εναν mage 18 level εδω αν θες σου λεω name :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mythic είπε

Παλιές καλές εποχές....

Έβαλα συνδρομή για να δοκιμάσω και πάλι την εμπειρία. Ακόμα το ψάχνω για τον ποιον σέρβερ να ξεκινήσω μετά από αυτά που είδα με την αναμονή.

Όλες οι γνώμες δεκτές...

Μπες Skullflame αν θες, ειναι medium, high συνήθως και ποτέ δεν συνάντησα ουρά για να μπω. Έχει και έλληνες, τώρα σε τι ποσοστό δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα προχθες level 20, και εκεί που πίστευα οτι θα έπαιρνα τα πάνω μου, μιας και είναι ένα απο τα κομβικά leveling σημεία, να πω την αλήθεια κουράστικα ήδη.

Πολύ πατούσα (πέρα-δώθε) και γενικά όλα αυτά τα στοιχεία που κάνουν το classic χρωνοβόρο.

Να πω την αμαρτία μου, μπήκα στο retail και έκανα ένα χαλαρό και όμορφο leveling απο 100 σε 101 :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω οντας lvl 16 , εχω 3 ανοιχτες περιοχες με Quest και με κουραζει το περα δωθε. Πας να καθαρισεις την μια σου βγαζει μια 4η περιοχη...δεν μπορεις να τα παρεις και όλα...αλλα τι να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

3)  Είδα αυτό το meta από retail να ερχετε στο classic "dungeon grind non-stop". Άμα είναι να είσαι μέσα στο SM από 30 μέχρι 42 και μετά να πας μέχρι 50 με Zul farrak,ποιο το νοημα να επιλεξεις PvP σερβερ. Αμα δεν πας στο STVietnam να τσιμπήσεις το PTSD από το ganking χάνεται η νοστιμάδα αχαχαχαχ. Από την άλλη καταλαβαίνω ότι πολύς κόσμος έχει σιχαθεί το questing/grinding.

Από την άλλη εγώ βρμ τραγικά το dungeon grind. Granted είναι αρκετά πιο γρήγορο, αλλά προτιμώ να κάνω τα questακια μου χαλαρός χαλαρός, και ας είμαι 17 λεβελ.
Δλδ σε αντίθεση με το retail δεν νιώθω καμία ανάγκη να πάω γρήγορα φουλ λεβελ αλλά το "ζω" πιο πολύ σαν πραγματικό RPG.
Π.χ retail όταν βγήκε το BFA μια βδομάδα άδεια από δουλειά(ήταν και 15αυγουστος αν θυμάμαι καλά), auto pilot, skip cutscenes, και άγιος ο θεός :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...