Προς το περιεχόμενο

Με 8πύρηνη CPU, Face ID και USB-C, το νέο iPad Pro «είναι πιο γρήγορο από το 92% όλων των φορητών υπολογιστών»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

 Εγώ μιλάω για Panel σε Tablets και εσύ στον δικό σου κόσμο για να μην μου απαντήσεις γιατί πολύ απλά καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ. Κλασσικός διάλογος με τεχνολογικά αναλφάβητα Apple Fanboys, στρέφετε τις συζητήσεις πάντα όπως σας συμφέρουν, κρίμα γιατί διαβάζει και κόσμος που θέλει να πληρώσει λεφτά για κάποιο αξιόλογο προϊόν και διαβάζει ανακρίβειες που χαϊδεύουν τον ελιτισμό και τα μαρκετιστικα παραμύθια της Apple 

Εσύ είσαι αυτός που στρέφει τις συζητήσεις εκεί που σε συμφέρει γιατί εγώ εκτός από τα monitors σου μιλάω και για το panel του Surface Pro το οποίο είναι και αυτό tablet με LCD

Εκεί όμως σφυρίζεις αδιάφορα και γράφεις ασυναρτησίες περί ελιτιμού. Δεν πειράζει, όπως είπα πριν, όλα πάνω στη βιασύνη σου.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

 Εγώ μιλάω για Panel σε Tablets και εσύ στον δικό σου κόσμο για να μην μου απαντήσεις γιατί πολύ απλά καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ. Κλασσικός διάλογος με τεχνολογικά αναλφάβητα Apple Fanboys, στρέφετε τις συζητήσεις πάντα όπως σας συμφέρουν, κρίμα γιατί διαβάζει και κόσμος που θέλει να πληρώσει λεφτά για κάποιο αξιόλογο προϊόν και διαβάζει ανακρίβειες που χαϊδεύουν τον ελιτισμό και τα μαρκετιστικα παραμύθια της Apple 

Αφου δεν εχει oled, δεν ειναι αξιόλογο? 

Ξερεις πολλους που ειχαν προβλημα με την  οθονη του ipad pro και βγήκες να  προστατέψεις τον κοσμο?

 

17 ώρες πριν, Arkin είπε

Λες να μπορουμε να παιξουμε forza κανα odyssey και κανα halo? Επειδη εγραψες για xbox.

Ξερω οτι εχει ολες τις προυποθεσεις να παιξει παιχνιδα αντιστοιχα του xbox.

Εννοειται πως δεν κανει δωρο το xbox και τα παιχνιδια του... 

Νομιζω οτι οσοι ειχαν λιγο την... αισθηση του χιουμορ , καταλαβαν τι εγραψα

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2018 στις 5:51 ΜΜ, Fotis13 είπε

ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩ οπως οι χοντρες το κολαν .

Και θα το παρω     day one  στην Ελλαδα το 11αρι μαλλον .

"Κατά την παρουσίαση, ο CEO της εταιρείας, Tim Cook, ανέφερε ότι οι πωλήσεις iPad τον τελευταίο χρόνο έχουν ξεπεράσει τις πωλήσεις φορητών υπολογιστών όλων των κατασκευαστών PC. "

Ξέρεις να πουλήσει ipad ήθελε ο Tim οπότε λογικό το βρίσκω να πεί πως πούλησε περισσότερο από όλους τους κατασκευαστές PC ξεχωριστά. Δεν έχει πουλήσει Pro τόσα πολλά, αλλά τα 9.7 που ακόμα κι εδώ στο Ellada είναι μακράν η πιο συμφέρουσα αγορά σε τάμπλετ ή ακόμα και με ένα λαπτοπ αντίστοιχης τιμής. 

Anyway φανταστικό πανέμορφο και ναι θα ήθελα ένα space gray παρέα με το pencil.

Το ενοχλητικό της υπόθεσης είναι που προσπαθούν να περάσουν το ipad σαν αντικαταστάτη του laptop.....που δεν είναι και δεν θα μπορεί να είναι για αρκετό καιρό ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, lokaki είπε

2119 ευρω η εκδοση 1 τβ ειδα καλα εχει φτασει σε απιστευτα νουμερα πλεον το πραγμα.......

Εύχομαι να ανέβουν για να δοκιμαστεί η πίστη και τσέπη των φτωχών. Ειδικά εδώ  (insomnia) θέλω να δω πείσμα και αντοχή...! Όποιος φανατικός ξεπέσει με Windows laptop θα είναι σαν να πέρασε τις πύλες του ΟΑΕΔ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aris1986 είπε

Εύχομαι να ανέβουν για να δοκιμαστεί η πίστη και τσέπη των φτωχών. Ειδικά εδώ  (insomnia) θέλω να δω πείσμα και αντοχή...! Όποιος φανατικός ξεπέσει με Windows laptop θα είναι σαν να πέρασε τις πύλες του ΟΑΕΔ..!

 

Στιγμιότυπο από 2018-10-31 19-47-59.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, lokaki said:

Στιγμιότυπο από 2018-10-31 19-47-59.png

Πφφφ 1239 ευρω θα μου κοστισει το χριστουγεννιατικο δωρο σε κοντινο προσωπο.

Και μαλλον θα ξυλωθω χ2 γιατι δειχνει (και ειναι) τοσο καλο το ipad pro που μαλλον δεν θα αντισταθω στο να κανω το ιδιο δωρακι και σε εμενα...

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Προσπαθώ να καταλάβω σε σύγκριση με τι είναι ακριβά τα νέα iPad... ας πούμε με ενά laptop, μια φριτέζα, ένα PS4, ένα surface, τα προηγούμενα iPad... με τι?

Σε συγκριση με το παρακατω θα ελεγα εγω. Πολυ ανωτερη οθονη σε ppi/amoled. Και σε τουμπανη τιμη. Τα surface δεν τα εχω ψαξει καθολου γιατι δεν με ενδιαφερουν δεν γνωριζω σε τι τιμες παιζουν.

 

https://www.skroutz.gr/s/15689089/Samsung-Galaxy-Tab-S4-10-5-64GB.html

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9262&idPhone2=9386

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σε συγκριση με το παρακατω θα ελεγα εγω. Πολυ ανωτερη οθονη σε ppi/amoled. Και σε τουμπανη τιμη. Τα surface δεν τα εχω ψαξει καθολου γιατι δεν με ενδιαφερουν δεν γνωριζω σε τι τιμες παιζουν.

https://www.skroutz.gr/s/15689089/Samsung-Galaxy-Tab-S4-10-5-64GB.html

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9262&idPhone2=9386

Στα χαρτιά πάνω κάτω είναι τα ίδια με τα γνωστά + και - σε κάθε συσκευή... Η διαφορά στην τιμή επίσης είναι σεβαστή, αλλά σε τέτοια τιμή έχεις απο την μια ένα προϊόν που θα υποστηρίζεται για κάμποσα χρόνια και από την άλλη που μετά το πέρας της διετίας ο κατασκευαστής θα κάνει ότι δεν σε ξέρει...

ξέρω είναι χιλιοειπωμένο σε κάθε vs αλλά εδώ μιλάμε για ένα προϊόν που αγγίζει την επαγγελματική κατηγορία, με τις αντίστοιχες εφαρμογές που ακόμα και το tablet mode είναι σημαντικό γιατί αλλιώς θα μέναμε με στα κινητά μας με τις 6,κάτι ίντσες...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Στα χαρτιά πάνω κάτω είναι τα ίδια με τα γνωστά + και - σε κάθε συσκευή... Η διαφορά στην τιμή επίσης είναι σεβαστή, αλλά σε τέτοια τιμή έχεις απο την μια ένα προϊόν που θα υποστηρίζεται για κάμποσα χρόνια και από την άλλη που μετά το πέρας της διετίας ο κατασκευαστής θα κάνει ότι δεν σε ξέρει...

ξέρω είναι χιλιοειπωμένο σε κάθε vs αλλά εδώ μιλάμε για ένα προϊόν που αγγίζει την επαγγελματική κατηγορία, με τις αντίστοιχες εφαρμογές που ακόμα και το tablet mode είναι σημαντικό γιατί αλλιώς θα μέναμε με στα κινητά μας με τις 6,κάτι ίντσες...

Στις αναβαθμισεις η samsung δεν το εχει οντως αλλα δεν σημαινει οτι μετα τα 2 χρονια θα ειναι για πεταμα. Απλα δεν θα παρει επομενες εκδοσεις official. Για μενα ειναι το λιγοτερο αυτο. Το ipad εφοσον αυτος που το παρει το δουλεψει επαγγελματικα τα αξιζει τα παραπανω χρηματα που ζηταει γιατι θα βγαλει χρηματα απο αυτο. Το ipad 2018 στα 300 ευρω για μενα ειναι το vfm tablet της apple και κανει αυτο που υποσχεται ενα tablet. Του 2019 αν το βγαλει με βασικη εκδοση 64gb/128gb στα 300 σκεφτομαι να το τσιμπησω αν και επειδη εχω μαθει στην ελευθερια του android ξερω οτι θα μου σπασει τα νευρα σε καποια πραγματα(πχ itunes και περασμα ταινιων κτλ).

 

Τα 899 για το ipad pro αν ηταν 699 κανεις δεν θα ελεγε τιποτα. Γιατι δινει 64gb τα οποια δεν φτανουν για πολλα και μου δινει το 256gb μοντελο στα 170 ευρω παραπανω οταν μια 200gb καρτα εχει 40 ευρω. Αυτες οι τακτικες της apple ειναι που απεχθανομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...