Προς το περιεχόμενο

Με 8πύρηνη CPU, Face ID και USB-C, το νέο iPad Pro «είναι πιο γρήγορο από το 92% όλων των φορητών υπολογιστών»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Plapoutas είπε

Η "Retina" κοινώς LCD WQHD με μαρκετίστικο όνομα είναι υποδεέστερη των OLED. Όταν έχεις μία οθόνη 11-13 ίντσες και πουλάς την συσκευή 900-2000€ δίχως τα αξεσουάρ, άνετα έβαζες μια OLED για ζωντανά χρώματα ειδικά όταν παρουσιάζεις την συσκευή ως "Pro" για σχεδιασμό, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείτε να δικαιολογείτε ακόμα τέτοιες τακτικές, λεφτά ζητάνε για το τάμπλετ και μάλιστα πολλά, δεν σας το δίνουν τζάμπα.

Συγκριτικά πάντα το Galaxy Tab S4 που φοράει OLED και έχει υψηλότερη ανάλυση και καλύτερο PPI (Για να σας το δώσω να το καταλάβετε με μαρκετίστικο όνομα, έχει Super Retina) κοστίζει 540€ και ναι μπορείς να βάλεις μέχρι 512GB κάρτα μνήμης για επέκταση, το σύνολο 578GB. Την ίδια στιγμή το iPad Pro 11" κοστίζει 1269€ με 512GB χώρο μη επεκτάσιμο και φοράει ακόμα LCD.

Δώσε εσύ λοιπόν 1300€ περίπου για να έχεις "Liquid Retina" ή όπως ο υπόλοιπος κόσμος αποκαλεί LCD (Liquid Crystal Display). Αν ήταν υβριδικός υπολογιστής τύπου Surface Pro να τρέχει DesktopOS θα καταλάβαινα την τιμή. Αλλά μιλάμε για ένα ARM τάμπλετ με περιορισμένο λειτουργικό σύστημα που το πλασάρουν μια ως υπολογιστή και μία όχι γιατί ούτε οι ίδιοι τους δεν μπορούν να αποφασίσουν τι είναι το τάμπλετ τους με το Mobile λειτουργικό σύστημα. Το συγκρίνουν με λάπτοπ  αλλά στην παρουσίαση δείχνουν κάτι mid-range χοντρά windows λάπτοπ αντί για Surface, Yoga, Dell XPS για να παραμυθιάσουν και άλλο τον ανίδεο πελάτη που νομίζει ότι η Apple ανακάλυψε τον τροχό και ότι και καλά μόνο η Apple έχει λεπτές φορητές συσκευές. Ακόμα και στο ίδιο τους το σάιτ όταν θες να κατεβάσεις το itunes για Windows σου έχουν ένα τούβλο για laptop. Το αστείο είναι ότι το σύγκριναν με το xbox δείχνοντας μία mobile έκδοση από μπασκετάκι με υπερηφάνεια ότι και καλά δείχνουν τους πόρους και τον ιδρώτα και χειροκροτούσαν σαν τα χαζά. Δεν ξέρω αν το ξέρετε αλλά αυτό το τρομερό rendering το είχαν παιχνίδια όπως το crysis το 2007 δεν είναι καμιά καινοτομία. Σε λίγο θα μας πουν ότι το ARM iPad τους μπορεί να τρέξει το Witcher 3, εδώ καλά καλά δεν υποστηρίζει τα γνωστά χειριστήρια και σε βάζουν να αγοράσεις κάτι χρέπια στα 70€ και θέλουν να το παίξουν και πρωτοπόροι. Παρουσίασαν τα Mac και γυρίζουν και λένε, υποστηρίζει εξωτερική GPU για Gaming, ναι γιατί θα αγοράσω 1500€ Mac Mini δίχως Dedicated GPU που τρέχει το πιο κακοφτιαγμένο για παιχνίδια λειτουργικό σύστημα, και θα σκάσω άλλα 800€ για να αγοράσω Case + GPU για να έχω ένα ακόμα τούβλο από δίπλα για να παίζω παιχνίδια σε Mac.  Όταν ο κόσμος φτάσει σε σημείο να αγοράζει κάτι τέτοιους συνδυασμούς ή προϊόντα για να παίζουν Mobile μπασκετάκι τότε υπάρχει πραγματικά πρόβλημα. 

Το παραμύθι και τα μαρκετίστικα κόλπα κρατάνε γερά την αγαπημένα σας εταιρία. Ευτυχώς όμως υπάρχει και κόσμος που δεν τα καταπίνει αμάσητα και γνωρίζει από τεχνολογία. Δώστε λοιπόν 1000€ για ένα ταμπλετάκι για να έχετε γραφικά DirectX10 του 2007 που ακόμα και του Crysis τα γραφικά το 2007 είναι πιο ρεαλιστικά από την παπάρα που παρουσίασαν.

Δες παρακάτω, 2007 Crysis

crysis10_large.jpg

Apple 2018

nba-2k18-story_1507893520651.jpg

τρομερό αποτέλεσμα σαν Cartoon είναι. Ενημερωτικά, το XBOX που σύγκριναν είναι full gaming κονσόλα με κανονικά παιχνίδια και χειριστήρια της προκοπής και κοστίζει 200€ όχι 1000€ και εξακολουθεί να έχει καλύτερα γραφικά από την παραπάνω αηδία.

Μπήκαν να σε κράξουν αμέσως ομως που τόλμησες να έχεις αντίθετη άποψη. Απορώ πως δε σε μπαναραν κιόλας😂

Όλα αυτά που λες είναι σωστά και συμφωνώ. 

Αν δεν ασχολείσαι με φωτο ,σχεδιασμούς δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσεις πραγματικά. Παρά μόνο αν είσαι (θαφαωμπαναματογραψω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stafaf είπε

Τρέχει Swift στο iPad? Κάποιος το έγραψε παραπάνω αλλά σε νομίζω ότι το κάνει. 

Εγώ το έγραψα. Σχεδόν Swift. https://developer.apple.com/swift-playgrounds/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Tokyo said:

Μπήκαν να σε κράξουν αμέσως ομως που τόλμησες να έχεις αντίθετη άποψη. Απορώ πως δε σε μπαναραν κιόλας😂

Όλα αυτά που λες είναι σωστά και συμφωνώ. 

Θα κράξουμε αν διαβάζουμε παραπληροφόρηση. Συμφωνείς κι εσύ ότι οι LCDs των Surface Pro και των επαγγελματικών monitors είναι υποδυέστερες σε χρώματα, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας από την OLED του Galaxy Tab S4?

Διαγράφω την τελευταία παράγραφο σου μιας και έρχεται σε αντίθετη με αυτό που λες στην αρχή (ότι συμφωνείς σε όλα με τον Plapouta).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Εγώ το έγραψα. Σχεδόν Swift. https://developer.apple.com/swift-playgrounds/

Α οκ για το playgrounds ήξερα και εγώ. Είναι κάτι σαν τον «προθάλαμο» για την Swift αν κατάλαβα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Θα κράξουμε αν διαβάζουμε παραπληροφόρηση. Συμφωνείς κι εσύ ότι οι LCDs των Surface Pro και των επαγγελματικών monitors είναι υποδυέστερες σε χρώματα, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας από την OLED του Galaxy Tab S4?

Διαγράφω την τελευταία παράγραφο σου μιας και έρχεται σε αντίθετη με αυτό που λες στην αρχή (ότι συμφωνείς σε όλα με τον Plapouta).

Συμφωνώ για το ότι οι τιμές είναι υψηλές για αυτό που προσφέρουν. 

Για το ότι είναι υποδεέστερο από surface.

Και για το ότι δεν κάνει για games. Θα σηκώνει το 1/20 από τα AAA games και αυτό ηταν. Δεν έχει gaming οικοσύστημα όποτε παραμένει άλλο ένα μεγάλο smartphone που μπορείς να παίξεις ένα μάτσο μέτρια παιχνίδια με χαλιά χειρισμό. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Δεν υπαρχουν αλλοι πελατες αυτο προσπαθω να σου εξηγησω .

Αν υπηρχε ικανοποιητικος αριθμος τετοιων πελατων που να ηθελαν το mini   θα ηταν ακομα στην παραγωγη .Ειστε ελαχιστοι προφανως και δεν αξιζει αυτο το προιον να συνεχισει να παραγεται .

Ακριβως.. Υπαρχει ολοκληρη μελετη που γινεται για ολα αυτα, δεν βγαινουν αυθαιρετα και κανουν οτι θελει ο καθενας.. Ολοι και οταν λεμε ολοι εννοουμε ολοι σε οποιαδηποτε κατηγοριοποιηση και αν ανηκουν υπακουουν στους κανονες και στις επιταγες της αγορας.

Στην καλυτερη για μια γενια να προσπαθουν εταιρειες σαν την Apple να προωθησουν δικα τους προιοντα και να μην κανιβαλισουν τα προιοντα  που μοιραια διασταυρωνονται, ευνοωντας καποια αλλα εαν η αγορα δεν ανταποκριθει τοτε ειναι υποχρεωμενοι να κανουν πισω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Μπήκαν να σε κράξουν αμέσως ομως που τόλμησες να έχεις αντίθετη άποψη. Απορώ πως δε σε μπαναραν κιόλας😂

Όλα αυτά που λες είναι σωστά και συμφωνώ. 

Αν δεν ασχολείσαι με φωτο ,σχεδιασμούς δεν υπάρχει λόγος να το αγοράσεις πραγματικά. Παρά μόνο αν είσαι (θαφαωμπαναματογραψω)

Και εγώ για να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω το κράξιμο. Αυτό που κατάλαβα από τον plapoutas είναι: "ωραίο το νέο ipad, χρυσό κ.λ.π. αλλά ρε Apple με αυτά τα λεφτά δεν θα μπορούσες και να χωρέσεις oled?" Απλώς είπε την ταπεινή του άποψη, δεν είπε ουτε οτι η retina που έχει είναι χάλια ούτε οτι δεν θα κάνει την δουλειά του άνετα με αυτή.

Για να δώσω μια σοβαρή απάντηση στον plapoutas, μάλλον... μια σοβαρή άποψη (όχι απάντηση) δεν θα έβαζε με τίποτα oled. H oled τεχνολογία ακόμα και σε τηλεοράσεις είναι ακριβή ακόμα και το βλέπω σαν ένα χαρτί που γενικά δεν προτίθεται να το "κάψει" η apple απλώς με το νέο ipad pro. Θα το αφήσει για του χρόνου ας πούμε ή του παραχρόνου. Τώρα αν η oled στοιχίζει ή όχι, αυτό δεν είμαι σε θέση να το ξέρω (αν και αμφιβάλλω).

Τώρα, όσο για το αν υπάρχει λόγος να το πάρεις, υπάρχουν ένα σωρό λόγοι (όπως και για να μην το πάρεις):
1. Χρειάζεσαι οτι νέα features έχει
2. Χρειάζεσαι οπωσδήποτε την προσφερόμενη υπολογιστική ισχύ
3. Σου αρέσει απλώς το design και το θες οπωσδήποτε.
4. Όλα τα παραπάνω

Και όσο για τα σχεδιαστικά κ.λ.π., φίλοι μου γραφίστες δεν χρησιμοποιούν ποτέ tablet έτσι κι αλλιώς για διάφορους λόγους... ο πιο απλός? Οτι έχει μικρή οθόνη. Και λογικό όταν οι περισσότεροι πλέον χρησιμοποιούν 27-30 ίντσες (και βάλε). Άσε που πολλοί δουλεύουν αρχεία πολλά gb, τίθεται θέμα αποθήκευσης (αν και αυτό ελάχιστες περιπτώσεις νομίζω).

6 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ακριβως.. Υπαρχει ολοκληρη μελετη που γινεται για ολα αυτα, δεν βγαινουν αυθαιρετα και κανουν οτι θελει ο καθενας.. Ολοι και οταν λεμε ολοι εννοουμε ολοι σε οποιαδηποτε κατηγοριοποιηση και αν ανηκουν υπακουν στους κανονες και στις επιταγες της αγορας.

Εγώ έχω την αίσθηση οτι η Apple θα βγάλει πάλι tablet σε μέγεθος mini (αλλά ίσως με περισσότερες ίντσες στην οθόνη).

Και δεν θα εκπλαγώ αν το πει και mini pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Συμφωνώ για το ότι οι τιμές είναι υψηλές για αυτό που προσφέρουν. 

Για το ότι είναι υποδεέστερο από surface.

Και για το ότι δεν κάνει για games. Θα σηκώνει το 1/20 από τα AAA games και αυτό ηταν. Δεν έχει gaming οικοσύστημα όποτε παραμένει άλλο ένα μεγάλο smartphone που μπορείς να παίξεις ένα μάτσο μέτρια παιχνίδια με χαλιά χειρισμό. 

Εγώ σε ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο. Ούτε σε ρώτησα αν είναι υποδυέστερο σαν σύνολο από το Surface, ούτε για την τιμή, ούτε για τα games.

Να ξαναρωτήσω λοιπόν. Συμφωνείς ότι οι LCD οθόνες των Surface καθώς και των επαγγελματικών monitors είναι υποδυέστερες από την OLED του Tab S4 σε χρώματα, σχεδιασμό, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας?

Αν μπορείς να απαντήσεις σε αυτό που ρωτάω καλώς. Οι υπεκφυγές δεν οδηγούν πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υπάρχουν αναφορές που δεν επιβεβαιώθηκαν ακόμη, πως τα νέα μοντέλα του 1TB έχουν 6gb ram ενώ τα υπόλοιπα 4...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eαν δεν ειναι ομως σε αυτες τις ιντσες δεν θα ειναι απλα mini τοτε.. Αν θα το πει mini pro π.χ μπορει να εννοει το μικρο pro που ειναι μεγαλο σε διαστασεις.. Οι ονομασιες παιζουν αναλογα τις επιταγες της αγορας ή τι θελουν να προωθησουν την καθε χρονια..

Για το θεμα του κοστολογιου μιας oled οθονης θα πρεπει να συνυπολογιστει οτι αλλο να το βαλει η Sammy στα προιοντα της και αλλο να το βαλει η Apple απο την LG ή την Sammy.. Και δεν ειναι μονο αυτο ειναι και το customization που πληρωνει καποιος οπως η ιδιαιτερη αναλυση, οι συγκεκριμενες ιντσες κοκ.. 

Και επειδη Apple ειναι και δεν εγινε τυχαια και η πρωτη εταιρεια του 1 τρις και θελει κερδη καλα κιολας, αν σου δωσει OLED σε αυτο το 7nm state of the art SoC με ολα αυτα τα goodies το κοστος θα ανεβει σημαντικα που σημαινει ή ελαχιστοποιηση κερδων ή μεγαλυτερο κοστος και συνεπαγομενα και υψηλοτερη τιμολογηση.. Ποσο πιο ψηλα θα πληρωσει καποιος για ενα ταμπλετ οσο καλο και να ειναι; Toυλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.. Το μονο σιγουρο ειναι οτι η Apple δεν ειναι vfm εταιρεια και ειδικα οταν εχεις και το καλυτερο h/w στην αγορα χτυπας και παραπανω απο οτι συνηθως..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Eαν δεν ειναι ομως σε αυτες τις ιντσες δεν θα ειναι απλα mini τοτε.. Αν θα το πει mini pro π.χ μπορει να εννοει το μικρο pro που ειναι μεγαλο σε διαστασεις.. Οι ονομασιες παιζουν αναλογα τις επιταγες της αγορας ή τι θελουν να προωθησουν την καθε χρονια..

Για το θεμα του κοστολογιου μιας oled οθονης θα πρεπει να συνυπολογιστει οτι αλλο να το βαλει η Sammy στα προιοντα της και αλλο να το βαλει η Apple απο την LG ή την Sammy.. Και δεν ειναι μονο αυτο ειναι και το customization που πληρωνει καποιος οπως η ιδιαιτερη αναλυση, οι συγκεκριμενες ιντσες κοκ.. 

Και επειδη Apple ειναι και δεν εγινε τυχαια και η πρωτη εταιρεια του 1 τρις και θελει κερδη καλα κιολας, αν σου δωσει OLED σε αυτο το 7nm state of the art SoC με ολα αυτα τα goodies το κοστος θα ανεβει σημαντικα που σημαινει ή ελαχιστοποιηση κερδων ή μεγαλυτερο κοστος και συνεπαγομενα και υψηλοτερη τιμολογηση.. Ποσο πιο ψηλα θα πληρωσει καποιος για ενα ταμπλετ οσο καλο και να ειναι; Toυλαχιστον ετσι το βλεπω εγω.. Το μονο σιγουρο ειναι οτι η Apple δεν ειναι vfm εταιρεια και ειδικα οταν εχεις και το καλυτερο h/w στην αγορα χτυπας και παραπανω απο οτι συνηθως..

Όσο αφορα αυτά που λες για oled (και apple) συμφωνώ, τα ίδια λέω και εγώ. Για το mini, γιατί να μην είναι mini? Σημασία έχει το overall μέγεθος της συσκευής/βάρος. Αν γίνει μετά 8-9 ίντσες, πάλι mini θα είναι σε σχέση με τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Stamer είπε

Όσο αφορα αυτά που λες για oled (και apple) συμφωνώ, τα ίδια λέω και εγώ. Για το mini, γιατί να μην είναι mini? Σημασία έχει το overall μέγεθος της συσκευής/βάρος. Αν γίνει μετά 8-9 ίντσες, πάλι mini θα είναι σε σχέση με τα άλλα.

Nαι αναλογικα μινι θα ειναι αυτο ειπα και εγω , εννοω οτι στην πραγματικοτητα ομως μινι δεν θα ειναι .. 
Η αληθεια ειναι οτι σε μια αγορα που οι ναυαρχιδες παιζουν πλεον πανω απο 6 ιντσες ενα παλιο mini δεν εχει ευκολα θεση σαν ταμπλετ.. Αν παει 8.5-9 βια ναι θα ειναι το συγχρονο mini αυτο εννοω..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Δηλαδή θες να μας πεις ότι και τα Surface Pro της MS που είναι και αυτά σε παρόμοια κατηγορία τιμής, δεν έχουν ζωντανά χρώματα και άρα είναι υποδυέστερα για σχεδιασμό, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας? Κι εκείνα LCD έχουν, όχι OLED.

Μήπως το ίδιο ισχύει και για τα επαγγελματικά monitors που ΚΑΝΕΝΑ δεν είναι OLED? Μήπως κι εκείνα υστερούν σε σχεδιασμό, χρώματα, επεξεργασία φωτογραφίας και πάει λέγοντας από την οθόνη του Tab S4?

Το Surface Pro θα ήταν ασφαλώς καλύτερο με OLED οθόνη, τα Monitor τι τα αναφέρεις που κολλάνε στην κατηγορία των Tablet? Βλέπω αντί να μου δικαιολογήσεις την τιμή, μου το γυρίζεις όπως τα παιδάκια στο νηπιαγωγείο, "Γιατί αφού και αυτός το ίδιο έκανε" τι να πω.. τουλάχιστον εγώ μπορώ να σου δικαιολογήσω την τιμή του Surface Pro, δεν πληρώνεις ARM Tablet που τρέχει μόνο εφαρμογές Mobile από το AppStore και δεν είναι συμβατό με τα Universal περιφερειακά και σε έχει περιορισμένο. Πληρώνεις υπολογιστή με dekstop επεξεργαστή, έως και i7, Ολοκληρωμένο I/O,  ολοκληρωμένο λειτουργικό σύστημα δίχως περιορισμούς, τρέχει επαγγελματικά προγράμματα που τρέχει ένα οποιοδήποτε PC, υποστηρίζει ποντίκι και ότι περιφερικά θέλεις, μπορώ να επεκτείνω τον χώρο όσο θέλω και όπως θέλω. Εκεί ναι δικαιολογείται το 1000ρικο που ζητάει η Microsoft και αν έβαζε καπέλο 120€ και έβαζε και OLED οθόνη τότε θα ήταν ακόμα καλύτερο. Το παραπάνω που πουλάει η Apple σε αυτή την τιμή είναι απλά αστείο. Μπορώ στο iPad "Pro" να τρέξω xCode και να γράψω εφαρμογές για iOS, tvOS και MacOS? Όχι αφού θα έχω πληρώσει 1500+ € θα χρειαστεί να πληρώσω άλλα τόσα για ένα Mac για να προγραμματίσω, Fuck Logic. Οπότε σαφώς και είναι αστείο να πουλάνε σε τέτοια τιμή μία περισορισμένη ARM συσκευή και να μην έχει τουλάχιστον OLED οθόνη. Το iPad Pro δεν μπορείς να το βάλεις στην ίδια κατηγορία με το Surface Pro γιατί πολύ απλά δεν είναι όμοια, το ένα είναι ARM Mobile Tablet και το άλλο είναι κανονικός υπολογιστής. Οπότε θα το συγκρίνω με την ίδια κατηγορία γιαυτό και ανέφερα το Galaxy Tab S4. Αλλά εσείς προφανώς το βλέπετε ως κανονικό υπολογιστή. Όταν θα σταματήσετε το θέατρο του παραλόγου τα ξαναλέμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Το Surface Pro θα ήταν ασφαλώς καλύτερο με OLED οθόνη, τα Monitor τι τα αναφέρεις που κολλάνε στην κατηγορία των Tablet? 

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι μετά την πρώτη παράγραφο του quote οπότε δεν θα το σχολιάσω.

Ποια κατηγορία tablet? Μήπως εσύ μου το γυρίζεις όπως τα παιδάκια στο νηπιαγωγίο?? Αναφέρεσαι σε τεχνολογία panel. LCD και OLED. Εκτός αν η τεχνολογία LCD στα tablet είναι διαφορετική από την τεχνολογία των LCD στα monitor. Οπότε μια χαρά κολλάει το παράδειγμα μου.

Απλώς στην κλασική βιασύνη σου να κράξεις, ξέχασες ότι και τα Surface Pro φοράνε LCDs και μια χαρά επαγγελματικά μπορούν να θεωρηθούν στην επεξεργασία φωτογραφίας και άλλα. Και μάλιστα πολύ περισσότερο από την OLED οθόνη του Tab S4. Δεν παίζει ρόλο η τεχνολογία του panel σε αυτά τα πράγματα. Το σωστό calibration είναι αυτό που έχει σημασία.

Δεν πειράζει, όταν σταματήσεις το θέατρο του παραλόγου τα ξαναλέμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι μετά την πρώτη παράγραφο του quote οπότε δεν θα το σχολιάσω.

Ποια κατηγορία tablet? Μήπως εσύ μου το γυρίζεις όπως τα παιδάκια στο νηπιαγωγίο?? Αναφέρεσαι σε τεχνολογία panel. LCD και OLED. Εκτός αν η τεχνολογία LCD στα tablet είναι διαφορετική από την τεχνολογία των LCD στα monitor. Οπότε μια χαρά κολλάει το παράδειγμα μου.

Απλώς στην κλασική βιασύνη σου να κράξεις, ξέχασες ότι και τα Surface Pro φοράνε LCDs και μια χαρά επαγγελματικά μπορούν να θεωρηθούν στην επεξεργασία φωτογραφίας και άλλα. Και μάλιστα πολύ περισσότερο από την OLED οθόνη του Tab S4. Δεν παίζει ρόλο η τεχνολογία του panel σε αυτά τα πράγματα. Το σωστό calibration είναι αυτό που έχει σημασία.

Δεν πειράζει, όταν σταματήσεις το θέατρο του παραλόγου τα ξαναλέμε. 

 Εγώ μιλάω για Panel σε Tablets και εσύ στον δικό σου κόσμο για να μην μου απαντήσεις γιατί πολύ απλά καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ. Κλασσικός διάλογος με τεχνολογικά αναλφάβητα Apple Fanboys, στρέφετε τις συζητήσεις πάντα όπως σας συμφέρουν, κρίμα γιατί διαβάζει και κόσμος που θέλει να πληρώσει λεφτά για κάποιο αξιόλογο προϊόν και διαβάζει ανακρίβειες που χαϊδεύουν τον ελιτισμό και τα μαρκετιστικα παραμύθια της Apple 

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...