Προς το περιεχόμενο

Με 8πύρηνη CPU, Face ID και USB-C, το νέο iPad Pro «είναι πιο γρήγορο από το 92% όλων των φορητών υπολογιστών»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Οχι δυστυχως .

Δεν πειραζει του χρονου.. Δεν το περιμενα οτι θα τα εχω βολευτει τοσο πολυ ειναι τελεια αρκετα καλυτερος ηχος απο οτι περιμενα, παναλαφρα, στεκονται ευκολα και αν προσθεσουν και ηχοακυρωση αντε γεια..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο γρήγορο από το 92% μέχρι να αποφασίσει σε 1-2 χρόνια η apple ότι θέλει και άλλο χρημα και να βάλει περιορισμό στον επεξεργαστή...

Μετα υποθέτω ότι θα σέρνεται περισσότερο από το 92% των συσκευών.

Άντε καλορίζικο....εγώ ευχαριστώ δεν θα παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δημιουργήσει εσωτερικό ανταγωνισμό με τα macbook ή μου φαίνεται; Νομίζω ότι το να βγαίνει ένα τόσο high end tablet με τιμή κοντά σε αυτές ενός ultrabook δεν θα είναι ιδιαίτερα βιώσιμη λύση. Βέβαια μιλάμε για την Apple που έχει ορδές fanboys. Θα το δούμε σε λίγες μέρες λοιπόν πως θα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, paragontikos είπε

οχι να μη βαλει type-c να μεινει με lighting, να προσαρμοστουν οι κατασκευαστές σε αυτους !!

Τώρα θα μας.λενε ότι όλοι έβαλαν USB  C επειδη το έβαλε η applel!Μπράβο τους που κατάλαβαν το λάθος τους.Του χρόνου λογικα θα περάσει και στα iPhone οπότε δεν θα χρειάζονται 2 διαφορετικά καλώδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, morgan21 είπε

Πήρα xs, aw 4 , και με το που βγει το 12.9 το χτύπησα day one. Θα φτιάξω και ένα δυνατό ηυ και είμαι κομπλέ για φέτος 😛

Χμ..Κάτι κέρδισες εσύ.. θες να με ξανα βαφτίσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ενώ σε cpu GPU είναι ότι δυνατότερο υπάρχει σε οθόνη χωλαίνει. Full HD lcd σε τέτοιες διαγώνιους δεν έχει καθόλου καλο ppi. Ήθελε 1440p και oled. Η τιμή είναι οκ όμως για αυτά που δίνει. Στα 500 το 11αρι θα είναι πολύ καλή αγορά 

Καταρχην οτιδηποτε κοντα στα 300ppi ειναι εξαιρετικο. Δευτερον σε αυτες τις ιντσες αν ηθελε oled επρεπε να βαλει κοντα 4κ αναλυση για να εχει σχεδον το ιδιο αποτελεσμα λογω pentile με αποτελεσμα κοστος και μπαταρια εκτος απο τα γνωστα θεματα της oled σε ποιο μεγαλες ιντσες. Η τιμη ξεκιναει απο τα 900.

Κατα τα αλλα εκει στην apple εχουν ξεφυγει εντελως με τον A12x. Ηταν που ηταν κορυφη τωρα αλλαξαν γαλαξια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως ειναι αξιοσημειωτο το ποσο NON-compatible ειναι οι apple συσκευες μεταξυ τους.
Αν καποιος εχει apple laptop, apple iphone και apple ipad pro και θελει να παει ενα ταξιδι, χρειαζεται
α) 3 διαφορετικα ενσυρματα ακουστικα και
β) 2 διαφορετικα καλωδια φορτισης

 

Ενω αν εχει apple laptop, lg smartphone και samsung tablet και θελει να παει ενα ταξιδι, χρειαζεται:
α) 1 ενσυρματo ακουστικo και
β) 1 καλωδιo φορτισης

Ας ελπισουμε οτι θα θα μπει το ανωτερο usb-c και στα iphone απο του χρονου, για να μπορουνε οι χρηστες apple να απολαμβανουν την ευχρηστια και τη συνεργασια που απολαμβανουν διαφορετικες συσκευες μεταξυ τους.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kalotina75 είπε

φοβαμαι την ελληνικη τιμη

Να την φοβάσαι φίλε μου γιατί έχει και μεγάλο στομάχι ο Φεσσας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, vasilis77 είπε

Χμ..Κάτι κέρδισες εσύ.. θες να με ξανα βαφτίσεις??

Δεν κέρδισα τίποτα απλά έχω μια υγιές επιχείρηση και είμαι λίγο γκατζετακιας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, haHa είπε

Παντως ειναι αξιοσημειωτο το ποσο NON-compatible ειναι οι apple συσκευες μεταξυ τους.
Αν καποιος εχει apple laptop, apple iphone και apple ipad pro και θελει να παει ενα ταξιδι, χρειαζεται
α) 3 διαφορετικα ενσυρματα ακουστικα και
β) 2 διαφορετικα καλωδια φορτισης

 

Ενω αν εχει apple laptop, lg smartphone και samsung tablet και θελει να παει ενα ταξιδι, χρειαζεται:
α) 1 ενσυρματo ακουστικo και
β) 1 καλωδιo φορτισης

Ας ελπισουμε οτι θα θα μπει το ανωτερο usb-c και στα iphone απο του χρονου, για να μπορουνε οι χρηστες apple να απολαμβανουν την ευχρηστια και τη συνεργασια που απολαμβανουν διαφορετικες συσκευες μεταξυ τους.

Μια μόνο παρατήρηση. Το usbc στο MacBook μου είναι ήδη πολύ χαλαρό και το καλώδιο ξεκουμπώνει χωρίς να το θέλω. Αντίθετα στο iPhone το lightning συνεχίζει να έχει πολύ σίγουρο κούμπωμα.

Δυστυχως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...