Προς το περιεχόμενο

Με 8πύρηνη CPU, Face ID και USB-C, το νέο iPad Pro «είναι πιο γρήγορο από το 92% όλων των φορητών υπολογιστών»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ενώ σε cpu GPU είναι ότι δυνατότερο υπάρχει σε οθόνη χωλαίνει. Full HD lcd σε τέτοιες διαγώνιους δεν έχει καθόλου καλο ppi. Ήθελε 1440p και oled. Η τιμή είναι οκ όμως για αυτά που δίνει. Στα 500 το 11αρι θα είναι πολύ καλή αγορά 

Το 11'' εχει 2388-by-1668-pixel resolution

το 12.9'' εχει 2732-by-2048-pixel resolution 

 

την 1080p εσυ που την ειδες?

Επεξ/σία από ahill2
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kalotina75 είπε

δηλαδη ποτε το κοβετε για ελλαδα?

Αυτη μαλιστα ειναι σημαντικη ερωτηση δεν ξερω αλλα θα ηθελα πολυ να ηξερα .Ανυπομονω  για την αγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Ενώ σε cpu GPU είναι ότι δυνατότερο υπάρχει σε οθόνη χωλαίνει. Full HD lcd σε τέτοιες διαγώνιους δεν έχει καθόλου καλο ppi. Ήθελε 1440p και oled. Η τιμή είναι οκ όμως για αυτά που δίνει. Στα 500 το 11αρι θα είναι πολύ καλή αγορά 

η 

Επεξ/σία από vasilisbasil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ahill2 είπε

Το 11'' εχει 2388-by-1668-pixel resolution

το 12.9'' εχει 2732-by-2048-pixel resolution 

την 1080p εσυ που την ειδες?

αυτο με την αναλυση ειναι θεμα   εχουν διαφορα τα δυο μοντελα γιατι βλεπω πως το ppi ειναι το ιδιο   η' απλα  προκυπτει λογω διαφορετικου μεγεθους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

αυτο με την αναλυση ειναι θεμα   εχουν διαφορα τα δυο μοντελα γιατι βλεπω πως το ppi ειναι το ιδιο   η' απλα  προκυπτει λογω διαφορετικου μεγεθους ?

Λόγο μεγέθους,πάντως πρέπει να είναι πολύ καλές οθόνες σε χρωματική απόκριση .(πάντα βάση με αυτά που είπανε στην παρουσίαση).

Επεξ/σία από ahill2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

αυτο με την αναλυση ειναι θεμα   εχουν διαφορα τα δυο μοντελα γιατι βλεπω πως το ppi ειναι το ιδιο   η' απλα  προκυπτει λογω διαφορετικου μεγεθους ?

Το ppi εχει σχεση με την αναλυση αλλα και το μεγεθος. Η apple κρατησε το ιδιο ppi και απλα αλλαζει η αναλυση στα μοντελα λογω διαφορετικου μεγεθους οθονης.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To iPad ήταν...Είναι....Και θα παραμείνει ασυναγώνιστο στην κατηγορία του.

Δεν είμαι υπέρ iphone και φαν και δεν ξέρω τί...Αλλά το ipad παίδες είναι μια κατηγορία μόνο του. Οτιδήποτε άλλο νομίζω είναι Β κατηγορία. 

Κατάφερε όμως η apple να το κάνει ασυναγώνιστο και στην τιμή...νομίζω με τέτοια ποσά θα προτιμήσει ο άλλος ένα mac Από την εταιρεία παρά ένα ipad...

Άσε που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτούμπανο υπολογιστή σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Zipcode80 είπε

To iPad ήταν...Είναι....Και θα παραμείνει ασυναγώνιστο στην κατηγορία του.

Δεν είμαι υπέρ iphone και φαν και δεν ξέρω τί...Αλλά το ipad παίδες είναι μια κατηγορία μόνο του. Οτιδήποτε άλλο νομίζω είναι Β κατηγορία. 

Κατάφερε όμως η apple να το κάνει ασυναγώνιστο και στην τιμή...νομίζω με τέτοια ποσά θα προτιμήσει ο άλλος ένα mac Από την εταιρεία παρά ένα ipad...

Άσε που με τόσα λεφτά παίρνεις υπερτούμπανο υπολογιστή σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία...

Υπαρχει κατα πολυ φτηνοτερη επιλογη για καποιον που θελει οικονομικο ipad  το οποιο θα παραμεινει σε διαθεσιμοτητα .

Και αυτη ηταν η κινηση mat απο την εταιρεια που εκανε dominate την αγορα  και τους haters να τραβανε τα βυζια τους χιαστι :P

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 8
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Υπαρχει και πολυ φτηνοτερη επιλογη για καποιον που θελει οικονομικο ipad  το οποιο θα παραμεινει σε διαθεσιμοτητα .

Και αυτη ηταν η κινηση mat απο την εταιρεια που εκανε dominate την αγορα  και τους haters να τραβανε τα βυζια τους χιαστι :P

Ισχυει, το φθηνο ipad 9.7" των 300€ ειναι εξαιρετικο value for money και υπεραρκετο για το 90% των χρηστων που συνηθως στα tablet κανουν browsing, netflix και social media.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Ωραίο σε όλα του και πολύ δυνατό αλλά στα 900€ θα μπορούσαν να είχαν βάλει OLED Και όχι "Liquid Retina" κοινώς LCD...

Oled οθονη σε 11+ ιντσες ειναι ψιλο no-go και απο θεμα προβληματων που μπορει να παρουσιαστουν και θα ειναι πιο εμφανη λογω μεγαλυτεου πανελ και απο θεμα κοστους φυσικα.. 

45 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Πολύ καλό αλλά δεν είναι surface. Ούτε θα καταφέρει να γίνει ποτέ όσο παραμένει ένα κινητό με μεγάλη οθόνη 🤷

Συμφωνω το surface ειναι το τελειο υβριδιο μεταξυ λαπτοπ και ταμπλετ.. Ταμπλετ δεν βρισκω λογο πλεον να παρω και λαπτοπ αν δεν ειναι ultrabook ειναι θεοβαρα βαριεμαι να τα κουβαλαω με τοσα που περνω μαζι καθε φορα σε ταξιδι (καμερες,εξοπλισμο κλπ θελω κατι πιο ελαφρυ αλλα windows based για να κανω δουλειες που κανω σε ενα pc με πληρη συμβατοτητα)

 

Παρολαυτα ειναι ακρως εντυπωσιακο I'll give them that και για εναν που ειναι για τα καλα βαλμενος στο οικοσυστημα της Apple νομιζω μια πολυ καλη λυση.. ΚΑΙ Η ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΚΠΛΗΞΗ που ομολογουμενως δεν την περιμενα με τιποτα απο την Apple USB-C!!!

 

edit

Επειδη δεν ειδα ολη την παρουσιαση ανακοινωθηκαν airpods 2 μηπως ή οχι;

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως είναι και συμφωνώ. Ένας μέσος χρήστης νομίζω δεν έχει κανένα συμφέρον να δώσει τόσα χρήματα πια. Εδώ έχω ακόμα ipad 3 στην κατοχή μου και κουτσά στραβά για τα παιδιά κυρίως είναι μια χαρά. Ipad mini 2...απροβλημάτιστο . 

Όχι ότι δεν θα ήθελα ένα 11αρι να το δουλεύω...Αλλά με τόσα λεφτά bye bye new ipad..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...