Προς το περιεχόμενο

Ryzen 7 2700X Thread


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θα μπορούσα να ζητήσω τα φώτα σας έχω 2700χ με μια B350M MORTAR ARCTIC ,και ραμ Gskil ddr4 3000 2x16 

Θα ήθελα να μου προτείνετε μία μητρική που να μπορώ να έχω την καλύτερη και σταθερή απόδοση για Video editing 4k 

Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fotoelectriko42 είπε

Καλημέρα θα μπορούσα να ζητήσω τα φώτα σας έχω 2700χ με μια B350M MORTAR ARCTIC ,και ραμ Gskil ddr4 3000 2x16 

Θα ήθελα να μου προτείνετε μία μητρική που να μπορώ να έχω την καλύτερη και σταθερή απόδοση για Video editing 4k 

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα, τώρα έχεις πρόβλημα; Τι γίνεται;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα . Δεν αφήνει να ανεβάσω φωτός πάνω από 2mb δυστυχώς. Με τα settings του ακοινωνητου στα 3600 με 1.43V δεν έκανε λάθη το testmem . Και cinebench έκανε 1881 με performance bias auto  . Το σύστημα είναι με crosshair vii , gskill flare X 3200 c14 και 1080ti . Είμαι φαν του αέρα οπότε έχω μια noctua nhd15s ston Ryzen και μια Morpheus II στην 1080. Πολύ καλά settings φίλε μπραβο εγώ είχα παρόμοια αλλά με 3466mhz .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Xarisfr είπε

Καλημέρα . Δεν αφήνει να ανεβάσω φωτός πάνω από 2mb δυστυχώς. Με τα settings του ακοινωνητου στα 3600 με 1.43V δεν έκανε λάθη το testmem . Και cinebench έκανε 1881 με performance bias auto  . Το σύστημα είναι με crosshair vii , gskill flare X 3200 c14 και 1080ti . Είμαι φαν του αέρα οπότε έχω μια noctua nhd15s ston Ryzen και μια Morpheus II στην 1080. Πολύ καλά settings φίλε μπραβο εγώ είχα παρόμοια αλλά με 3466mhz .

καλησπερα ανοιξε την με το Paint και κοφτην λιγο να μικρυνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

καλησπερα ανοιξε την με το Paint και κοφτην λιγο να μικρυνει.

Μερικές φορές με το mypaint δεν συμπιέζει αρκετά καλύτερα ας άνοιξη με το gimp ας κανει scale την εικόνα και export 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

Μερικές φορές με το mypaint δεν συμπιέζει αρκετά καλύτερα ας άνοιξη με το gimp ας κανει scale την εικόνα και export 

Το paint των windows λεεω ετσι? ε αμα την κοψει και κρατησει αυτο που θελει θα μικρυνει αρκετα δεν εχει και κανα μεγαλο παραθυρο το tm5.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Το paint των windows λεεω ετσι? ε αμα την κοψει και κρατησει αυτο που θελει θα μικρυνει αρκετα δεν εχει και κανα μεγαλο παραθυρο το tm5.

Ναι για το paint των windows λέω ,δεν ξέρω σε εμένα μερικές φορές δεν μου κατέβαζε κάτω από 2mb την εικόνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το έχω δουλέψει ακόμη το video editing έχω διαβάσει ότι με το καινούργιο chip B450 η 470x οι μνήμες συνεργάζονται καλύτερα το μηχάνημα το πήρα στημένο και λέω μήπως χρειάζεται αναβάθμιση η μητρική πριν ξεκινήσω .Μην ψαχνωμαι γιατί το video editing είναι απαιτητικό 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fotoelectriko42 είπε

Όχι δεν το έχω δουλέψει ακόμη το video editing έχω διαβάσει ότι με το καινούργιο chip B450 η 470x οι μνήμες συνεργάζονται καλύτερα το μηχάνημα το πήρα στημένο και λέω μήπως χρειάζεται αναβάθμιση η μητρική πριν ξεκινήσω .Μην ψαχνωμαι γιατί το video editing είναι απαιτητικό 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Στημενο απο καταστημα η μεταχειρισμενο απο αλλο ατομο? Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να αλλαξεις μητρικη αν το δουλευεις στοκ παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fotoelectriko42 είπε

Στημένο από άλλο άτομο

Μεταχειρισμένο

Για αρχή μάλλον στοκ

Αν ειναι να κερδισεις κατι απο μια μητρικη με καινουριο chipset ,ειναι το precission boost overdrive ,το οποιο αν δεν εχεις καποια aftermarket ψυκτρα δεν θα σου δωσει κατι εξτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για την αργοπορία της απάντησης 

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή

Αλλά δεν ξέρω ποια να διαλέξω εάν μπορείτε να μου προτείνετε κάποια μητρική είναι όλες οι πληροφορίες δεκτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...