Προς το περιεχόμενο

Ryzen 7 2700X Thread


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Xarisfr είπε

Εμένα μου βγάζει 5 τεστ όχι 14  όπως έχω δει στις εικόνες σας και το τελειώνει σε 3 λεπτά. Δεν ξέρω γτ.

κατεβασε το ΜT το δικο μας απο κατω, που εχει 10 cycles με 15 tests, ανοιγεις το tm5 και πατας load config & exit και επιλεγεις αυτο που σου ανεβασα. Βαλτο μεσα στο φακελο Bin του tm5.

MT.cfg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Xarisfr είπε

Εμένα μου βγάζει 5 τεστ όχι 14  όπως έχω δει στις εικόνες σας και το τελειώνει σε 3 λεπτά. Δεν ξέρω γτ.

 Ακολουθησε τις οδηγιες   https://www.overclock.net/forum/27577522-post2594.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Mπομπα τσικουανα 😅

ναι αλλα ο χρονος τι διαολο?χαλασε παλι...πιο κατω δν παει ουτε με σφαιρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

ναι αλλα ο χρονος τι διαολο?χαλασε παλι...πιο κατω δν παει ουτε με σφαιρες

Στα τετοια σου ο χρονος :lol: παιζεις στα 3666Mhz με timings που τρεχουμε τα 3600Mhz με 1.46v τι αλλο θελεις :P. Θυμησου αυτο που λεγαμε ,οτι βλεπουμε στο rtc μπορει να μην ειναι ετσι.

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Στα τετοια σου ο χρονος :lol: παιζεις στα 3666Mhz με timings που τρεχουμε τα 3600Mhz με 1.46v τι αλλο θελεις :P

""με timings που τρεχεις εσυ στα 3600" , όχι ολοι 😋

είναι safe οι ρυθμισεις? πως τις βλέπεις? στενοχωριεμαι που καπου εδώ θα το αφήσω το αθλημα 😛

Επεξ/σία από LionHurt1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LionHurt1982 είπε

""με timings που τρεχεις τα 3600" , όχι ολοι 😋

είναι safe οι ρυθμισεις? πως τις βλέπεις? στενοχωριεμαι που καπου εδώ θα το αφήσω το αθλημα 😛

Ναι ρε μια χαρα safe ειναι. Αντε να παιξεις και κανα παιχνιδι ,το τερματισες το memory overclocking :lol: ,με τα νεα ρυζια τωρα

Μόλις τώρα, LionHurt1982 είπε

βλεπω ηρέμησες και συ φιλε

ε δεν πειραξα μνημες απλα περασα το Modded για να κανω disable το sb spread spectrum και κανα δυο ακομα πραγματακια που δεν υπαρχουν στο official.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Xarisfr είπε

Καλησπέρα σας. Είμαι νέος χρήστης  με τον Ryzen 2700x προερχόμενος από έναν delidded 3770k στα 4.7 . Μεγάλη η διαφορά τον δύο CPU. Πως γίνεται να κάνετε testmem 30 τόσα λεπτα ? Τι αλλάζετε στο αρχείο ? Ευχαριστώ . Σύντομα θα ανεβάσω φωτό από το rig.

καλως ορισες φιλε.. ακριβως ιδια μεταβαση εκανα και γω πριν 2 μηνες.. ερχόμενος από 3770κ delided στα 4.7 με μνημες 1333c9 😂

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ναι ρε μια χαρα safe ειναι. Αντε να παιξεις και κανα παιχνιδι ,το τερματισες το memory overclocking :lol: ,με τα νεα ρυζια τωρα

ε δεν πειραξα μνημες απλα περασα το Modded για να κανω disable το sb spread spectrum και κανα δυο ακομα πραγματακια που δεν υπαρχουν στο official.

αυτές οι επιλογες της advanced καρτελας του calculator τελικα δινουν επιδοσεις ή σταθεροτητα? το modded bios(το ιδιο με αυτό του 1usmus στα 3733) ειχε αρκετες απ αυτές αν θυμαμαι καλα. αλλα δν ειχε offset. το official που τρεχω τωρα δν εχει σχεδόν καμια επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, LionHurt1982 είπε

καλως ορισες φιλε.. ακριβως ιδια μεταβαση εκανα και γω πριν 2 μηνες.. ερχόμενος από 3770κ delided στα 4.7 με μνημες 1333c9 😂

αυτές οι επιλογες της advanced καρτελας του calculator τελικα δινουν επιδοσεις ή σταθεροτητα? το modded bios(το ιδιο με αυτό του 1usmus στα 3733) ειχε αρκετες απ αυτές αν θυμαμαι καλα. αλλα δν ειχε offset. το official που τρεχω τωρα δν εχει σχεδόν καμια επιλογη

Tα tweaking εγω τα εχω βαλει ολα (οσα υπαρχουν στη μητρικη μου) εκτος απο το sb sp που το εχω disabled αντι για enabled, αλλα εινα ιγια σταθεροτητα και αλλα για performance (ελαχιστο εως ανυπαρκτο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, malakudi είπε

@akoinonitos Μπορείς να σώσεις ένα bios preset με όλα defaults εκτός από το SB spectrum όπου θα είναι disabled; Θα μου κάνεις μεγάλη χάρη!

Τρεχω ενα tm5 μολις τελειωσει θα το ανεβασω. Το 4204 εχεις ετσι?

1 ώρα πριν, malakudi είπε

@akoinonitos Μπορείς να σώσεις ένα bios preset με όλα defaults εκτός από το SB spectrum όπου θα είναι disabled; Θα μου κάνεις μεγάλη χάρη!

sbsp disabled.CMO

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...