Προς το περιεχόμενο

Ryzen 7 2700X Thread


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, akoinonitos said:

Για κοιτα στο cpuz τι agesa αναφερει ,μηπως ειναι με τον καινουριο

Ασχετο ,εχουμε παρομοιο συστημα ,ποια 970 εχεις?

Δεν πρεπει να εχει βγει και για πολλες x370 μεχρι τωρα , η msi πρεπει να εχει κυκλοφορισει bios με agesa 1.0.0.6 στις x370 ,η @renaxan μπορει να σου απαντησει αν το εχει περασει.

Ακόμα δεν το έχω περάσει. Ήρθε η οθόνη με το ζόρι την έβαλα.

Είναι η ανίψια μου εδώ και με παίζει Minecraft στο δίκτυο... Την ακολουθώ βασικά μέσα στο game. Δεν με αφήνει ούτε να διαβάσω εδώ!!  😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, IoaZ είπε

Έίχα 1809 και μετά από κάποιο update δεν δούλευε τίποτα . Έκανα αναγκαστικά factory reset :( σε 1803

την πρωτη φορα που βγηκε η τωρα μετα το fix ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τι θεμα ειχες? εμενα μεχρι στιγμης ολα παιζουν κομπλε

Δεν δούλευε το star δεν άνοιγε το explorer το βοοτ ήταν πολύ αργό 10 min .

Δεν έβλεπε τον φάκελο user/desktop .

Το μόνο που δούλευε ήταν το command prompt

Επεξ/σία από IoaZ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Για την Prime bios δεν έχει update ? ευτυχώς γιατί δεν έχω cpu για να της κάνω update :P 

Ακομα οχι ,μια ζωη τελευταια τα παιρνει η prime τα updates ,ο φτωχος συγγενης εχει καταντησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πηρα τον 2700x αξιζει να αφαιρεσω απο την hero τον 1800x ή να στησω αλλο συστημα ? το σκεφτομαι να ριξω στον καιαδα το 8350k mini pc και να ασχοληθω με midi tower build με x370 +aegis 8gb ddr4 3000mhz με τα λεφτα που θα βγαλω απο cpu + motherboard intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, akoinonitos said:

Δεν πρεπει να εχει βγει και για πολλες x370 μεχρι τωρα , η msi πρεπει να εχει κυκλοφορισει bios με agesa 1.0.0.6 στις x370 ,η @renaxan μπορει να σου απαντησει αν το εχει περασει.

Μόλις μου έμεινε ώρα και έκανα update το νέο Bios για MSI x370 Pro Carbon. Δεν έχει Offset, τελικά. Δεν είδα κάτι νέο. 3.8 manual με 1.2v το έβαλα για 24/7. Οι μνήμες παίζουν 2993 MHz. Δεν δοκίμασα κάτι άλλο. Μου πήρε αρκετή δύναμη η ανιψιά με το Minecraft της.

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, forgotten said:

μολις πηρα τον 2700x αξιζει να αφαιρεσω απο την hero τον 1800x ή να στησω αλλο συστημα ? το σκεφτομαι να ριξω στον καιαδα το 8350k mini pc και να ασχοληθω με midi tower build με x370 +aegis 8gb ddr4 3000mhz με τα λεφτα που θα βγαλω απο cpu + motherboard intel

Τόσες σελίδες γράφουμε ρίξε μια ματιά 😛 Υποθέτω ότι λες για την C6H ? Η υπάρχει και άλλη hero? Αν λέμε για την C6H μια χαρά αξίζει, ίσως παίζουν οι μνήμες λίγο χαμηλότερα απο τις αντίστοιχες X470 και λίγο παραπάνω latency αλλά μιλάμε για  μικρές διαφορές που δεν νομίζω να απασχολούν κανέναν πρακτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2018 στις 4:31 ΜΜ, forgotten είπε

μολις πηρα τον 2700x αξιζει να αφαιρεσω απο την hero τον 1800x ή να στησω αλλο συστημα ? το σκεφτομαι να ριξω στον καιαδα το 8350k mini pc και να ασχοληθω με midi tower build με x370 +aegis 8gb ddr4 3000mhz με τα λεφτα που θα βγαλω απο cpu + motherboard intel

why not

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο 2700x μπορεί να μπεί στο bios χωρίς κάρτα γραφικών; Τον ανάβω τρέχουν όλα αλλά δεν δείχνει τίποτα όποτε συμβαίνουν δύο τινά.

1) ή το μαγαζί δεν έκανε bios update όπως μου είπε

2) πρέπει να περιμένω τη κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, renaxan said:

Πρέπει να περιμένεις. :) 

Υπάρχει βέβαια και περίπτωση να ισχύουν και τα δύο 😁. Πάω να βρω μια στις αγγελίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...