Προς το περιεχόμενο

Ryzen 7 2700X Thread


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, serospcp99 είπε

Και κατι τελευταιο. Μου ειχες προτεινει τις sniper x 3400 οπως και σε ενα αλλο παιδι οι οποιες τρεχουν σε cl 16. Εγω θα μπορεσω απο bios να τις τρεξω σε cl 14; Ρωταω γιατι σε ενα αλλο post διαβασα οτι σε 144Hz monitor, που σκεφτομαι να παρω, ειναι προτιμοτερο το cl14. Ή δεν αξιζει καν να το προσπαθησω;

Αν θες 144hz monitor κοιτας για bdies 3200cl14 /3400cl16 στις οποιες θα ριξεις λιγο σκαλισμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, serospcp99 είπε

Οκ. Σε χαμηλοτερα μονιτορ(πχ 72) απλα ενεργοποιω XMP και ειμαι κομπλε;

Σε χαμηλοτερο μονιτορ δεν ειναι και απαραιτητο  να σκασεις τοσα λεφτα για μνημες δλδ και με ενα κιτ 3200cl16 που κοστιζει 60-70 ευρω φθηνοτερα θα εισαι οκ

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω συγκεκριμενα σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.skroutz.gr/s/15929410/Dell-S2419HGF.html το οποιο ειναι 144 σε σχετικα καλη τιμη.

Οταν θα ρθει η ωρα θα με βοηθησεις με τις μνημες; Ή μπορεις να μου πεις και τωρα πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, serospcp99 είπε

Κοιτα εγω συγκεκριμενα σκεφτομαι να παρω αυτο https://www.skroutz.gr/s/15929410/Dell-S2419HGF.html το οποιο ειναι 144 σε σχετικα καλη τιμη.

Οταν θα ρθει η ωρα θα με βοηθησεις με τις μνημες; Ή μπορεις να μου πεις και τωρα πχ;

Μπορω να σου πω και τωρα αυτο που ειχα πει ξανα :D

https://www.skroutz.gr/s/15373233/G-Skill-Sniper-X-16GB-DDR4-3400MHz-F4-3400C16D-16GSXW.html?from=drop

Για μητρικη ποια σκεφτεσαι?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xD.. Αυτες θα παρω σου ειπα😛.. Εννοω να με βοηθησεις με το "σκαλισμα" στα timings που ανεφερες πιο πανω. 

43 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σε χαμηλοτερο μονιτορ δεν ειναι και απαραιτητο  να σκασεις τοσα λεφτα για μνημες δλδ και με ενα κιτ 3200cl16 που κοστιζει 60-70 ευρω φθηνοτερα θα εισαι οκ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, serospcp99 είπε

xD.. Αυτες θα παρω σου ειπα😛.. Εννοω να με βοηθησεις με το "σκαλισμα" στα timings που ανεφερες πιο πανω. 

Ναι βρε don't worry ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, serospcp99 είπε

Χαχαχαχα. Για msi x470 gaming pro carbon σκεφτομαι, γιατι γνωριζω καλυτερα τα bios της msi απ τις αλλες εταιριες.

Αποφασισμένος να χάσεις το offset;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, serospcp99 είπε

Χαχαχαχα. Για msi x470 gaming pro carbon σκεφτομαι, γιατι γνωριζω καλυτερα τα bios της msi απ τις αλλες εταιριες.

MSI b450 tomahawk ή MSI X470 Gaming M7 AC, στην ενδίαμεση κατηγορία τιμής η prime x470 pro είναι καλύτερη επιλογή.... 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

ASUS PRIME X370-PRO

(Αν και είμαι σε x470 prime pro), ο δικός μου δουλεύει 4,1 με 1.34

Παίξε με θετικό Offset και όχι fixed voltage.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...