Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A2 Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, aerouto είπε

Γιατί είσαι τόσο επιθετικός? Δε μπορώ να καταλάβω. Μπορεί να φταίει που έχεις καιρό να κάνεις έρωτα. Για πες μας τώρα και σε εμάς τους εντελώς άσχετους, που απλά ψάχνουμε τις ρυθμίσεις ενός κινητού. Τι είναι το adb shell? Και θα είναι σα να απαντάς μόνος σου στο πικρό σχόλιο σου. 

ίσως να φταίει αυτό .... πάντως δεν γράφω ότι @@ - ανακρίβεια μου κατεβεί στο μυαλό χωρίς να ψάξω - ρωτήσω πρώτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, ziaba είπε

ίσως να φταίει αυτό .... πάντως δεν γράφω ότι @@ - ανακρίβεια μου κατεβεί στο μυαλό χωρίς να ψάξω - ρωτήσω πρώτα 

Δε μου απάντησες όμως, για να καταλάβεις την διαφορά αυτού που λέω εγώ με αυτό που λες εσύ. Το ότι υπάρχει λυση, σε όλα υπαρχουν... Εδώ ο άλλος άνοιξε το iPhone και πρόσθεσε 2gb ram. Εγώ μιλάω για το κινητό έτσι όπως βγαίνει από το κουτί για τον μέσο χρήστη. Αμα είναι να του δώσω εντολές τύπου Linux για να αλλάξω κάτι τόσο απλό οπως τ navigation bar δυσκολεύει τον μέσο χρήστη. Δεν είπα ότι είναι ανέφικτο. Επίσης κάτι ασχετο, πρώτη φορά είπα να μη βάλω protective glass μιας και εχει gorilla glass 5, αλλά δυστυχώς έχει κάνει γρατζουνιες (μάλλον από την άμμο της παραλιας) οπότε πάντα τζαμακι σε όλα τα κινητά. Και τέλος, το ξανά αναφέρω, επειδή πολύ απαντάτε με πολύ επιθετικότητα, δεν είπα ότι το κινητό δεν είναι καλό αντιθέτως σε όποιον με ρωτάει τι κινητό να πάρει, του λέω το mi A2. Απλά είπα μερικά αρνητικά τα οποία  ενόχλησαν εμένα, ελάχιστα βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ΜιΑ1 αλλα δε μπορώ να καταλάβω την τακτική της xiaomi το ότι ενώ το hardware υποστηρίζει ραδιοφωνικό δέκτη δεν υπάρχει το ανάλογο software ,υποθέτω το ίδιο θα έχει κάνει και στο MiA2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα Google phones έτσι ήταν και έτσι θα είναι αυτό δεν αλλάζει

Ποτέ δεν είχαν ραδιόφωνο, ποτέ δεν είχαν τις επιλογές που θέλετε για τα κουμπιά και ποτε δεν έφευγε η search bar

 

Αν γίνονταν όλα αυτά τότε δεν θα ήταν Android one αλλά άλλο ένα κινητό με miui, εφόσον η xiaomi δεν μπορεί να επέμβει

 

Και το ότι έβαλαν εφαρμογή δική τους για τη διπλή κάμερα και τις υπέρυθρες είναι ουσιαστικά υπέρβαση

 

Αλλά δεν γίνεται να πειράζουν το υπόλοιπο λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/10/2018 στις 12:52 ΠΜ, logistoulis είπε

δεν με ενοχλεί και το έχω αγοράσει και ΕΥΤΥΧΩΣ έχω σήμα. πράγμα που δεν συνέβαινε με την προηγούμενη πολύ χαμηλού sar συσκευή μου

 

 

το μόνο πραγματικό πρόβλημα της συσκευής είναι ο proximity sensor που ως συνήθως βαριέται η xiaomi να καλιμπράρει  κατά τα άλλα για αυτά που κόστιζε και κοστίζει είναι τέλεια

Να αναφέρω στο σημείο αυτό πως το φοβερό sar που λέγεται ότι έχει το A1 μπορεί να φθάσει όπως αναφέρεται στο 1.75W/kg. Την τιμή αυτή για να την φθάσει πρέπει να έχει 2 sim πάνω και να μην έχει καλό σήμα σε καμία από τις 2 sim. Αν χρησιμοποιείς 1 sim τότε δύσκολα να φτάσει στο 1W/kg το οποίο είναι πολύ συνηθισμένη τιμή για τα περισσότερα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/10/2018 στις 11:21 ΜΜ, czarjuly είπε

Έχω το ΜιΑ1 αλλα δε μπορώ να καταλάβω την τακτική της xiaomi το ότι ενώ το hardware υποστηρίζει ραδιοφωνικό δέκτη δεν υπάρχει το ανάλογο software ,υποθέτω το ίδιο θα έχει κάνει και στο MiA2

Update Τελικά το διόρθωσαν κι έβαλαν εφαρμογή για να χρησιμοποιούμε τον ραδιoφωνικό δέκτη στο mi a1

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, czarjuly είπε

Update Τελικά το διόρθωσαν κι έβαλαν εφαρμογή για να χρησιμοποιούμε τον ραδιoφωνικό δέκτη στο mi a1

Από τότε που έδωσαν την pie ισχύει αυτό, τώρα σου ήρθε η pie?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, logistoulis είπε

Από τότε που έδωσαν την pie ισχύει αυτό, τώρα σου ήρθε η pie?

Τωρα το έβαλα να κάνει ενημέρωση γιατί το χρησιμοποιώ σαν spare συσκευή (είχα ξενερώσει που δεν είχε ραδιόφωνο και είχα αγοράσει άλλο τηλέφωνο)

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...