Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A2 Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, aerouto είπε

Πολύ ελλειπείς review. Τα μεγαλύτερα αρνητικά του κινητού είναι:

1. Δε μπορείς να αλλάξεις σειρά ή να κρύψεις εντελώς τα κουμπιά της οθόνης (πίσω, μενού, κλπ), μόνο εάν περάσεις κάποιον launcher το οποίο για εμένα είναι απαράδεκτο!!!

2. Δε μπορείς να κάνεις double tap στην κλειστή οθόνη για να δεις ειδοποιήσεις ή την ώρα κλπ και πρέπει αναγκαστηκα να πατήσεις το power button ή να βάλεις δαχτυλικο.

3. Δε περιλαμβάνει fats charger ενώ είναι συμβατό με Q.C.4.0

4. Και το χειρότερο όλων, δε σε αφήνει να βγάλεις την Google search bar από την αρχική οθόνη ή να θέσεις άλλη οθόνη ως αρχική!!!

Άμα είναι να βάλω launcher τα οποία σου πετάνε διαφημίσεις, καλύτερα να πάρω Miu και όχι καθαρο Android phone!!! 

Τελος, θεωρώ ότι οι πίσω κάμερες είναι πολύ καλές για βράδυ 

Το fats charger είναι καινούργια καινοτομία ; Φορτίζει με την φάτσα ;;;;;

:)))))

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, aerouto είπε

Πολύ ελλειπείς review. Τα μεγαλύτερα αρνητικά του κινητού είναι:

1. Δε μπορείς να αλλάξεις σειρά ή να κρύψεις εντελώς τα κουμπιά της οθόνης (πίσω, μενού, κλπ), μόνο εάν περάσεις κάποιον launcher το οποίο για εμένα είναι απαράδεκτο!!!

2. Δε μπορείς να κάνεις double tap στην κλειστή οθόνη για να δεις ειδοποιήσεις ή την ώρα κλπ και πρέπει αναγκαστηκα να πατήσεις το power button ή να βάλεις δαχτυλικο.

3. Δε περιλαμβάνει fats charger ενώ είναι συμβατό με Q.C.4.0

4. Και το χειρότερο όλων, δε σε αφήνει να βγάλεις την Google search bar από την αρχική οθόνη ή να θέσεις άλλη οθόνη ως αρχική!!!

Άμα είναι να βάλω launcher τα οποία σου πετάνε διαφημίσεις, καλύτερα να πάρω Miu και όχι καθαρο Android phone!!! 

Τελος, θεωρώ ότι οι πίσω κάμερες είναι πολύ καλές για βράδυ 

Με τόσα πολλά αρνητικά εγώ θα το πέταγα αν το ειχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billstamaniac είπε

ραδιο έχει ? 

 

Νομίζω πως ισχύει ότι και στο μικρότερο μοντέλο (Mi A2 lite), δηλαδή δεν υπάρχει η εφαρμογή για radio αλλά το τσίπ είναι εκεί και είτε με workaround μπορείς να έχεις radio λειτουργία (χωρίς να έχεις presets με σταθμούς), ή κάνεις root και βλέπεις σε xda για περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετικά με την παραγγελία : 

η παραγγελία με Belgium Registered Air Mail που επιβαρύνεται 6,86$, σημαίνει ότι δεν θα περάσει από τελωνείο και οτι δεν θα πληρώσουμε δασμούς και φόρους; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nhzt είπε

Ερώτηση σχετικά με την παραγγελία : 

η παραγγελία με Belgium Registered Air Mail που επιβαρύνεται 6,86$, σημαίνει ότι δεν θα περάσει από τελωνείο και οτι δεν θα πληρώσουμε δασμούς και φόρους; 

Ναι αυτό κατά 99%. Ο,τι πήρα με Belgium registered από gearbest δεν πλήρωσα εκτελονισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Η προσέγγιση που ακολουθήθηκε στο Mi A1 δε διέφερε, έστω κι αν τα updates που κυκλοφόρησαν γι’ αυτό δε βελτίωσαν την εμπειρία χρήσης της συσκευής –τουναντίον, υπέφεραν από αναρίθμητα και πάσης φύσεως προβλήματα που μάλλον τη χειροτέρεψαν.''

απο που προκύπτουν αυτά που λέτε; Έχετε πιάσει στα χέρια σας καταρχάς το mia1; Ή στηρίζετε την άποψή σας σε εμπειρίες των πρώτων μηνών που πρωτοκυκλοφόρησε;

το mia1 είχε σοβαρά προβλήματα μέχρι την έκδοση 8.0. Έκτοτε από την 8.1 και μετά πάει σφαίρα και δεν έχει κανένα πρόβλημα

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, hristos1975psi είπε

Το fats charger είναι καινούργια καινοτομία ; Φορτίζει με την φάτσα ;;;;;

:)))))

Δεύτερο σχόλιο που έχω κάνει στο insomnia, στο τρίτο έλεγα να γράψω και εγώ κάνα αστειακι ειρωνικό, για να φανώ έξυπνος και να αισθανθώ λίγη ανωτερότητα λογο των βιολογικών μου αστοχιών...

4 ώρες πριν, JDredd είπε

Με τόσα πολλά αρνητικά εγώ θα το πέταγα αν το ειχα

Συγνώμη, ξέχασα να γράψω ότι είμαι κάτοχος του κινητού, ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος και ότι εάν δεν είχε αυτά τα λίγα μειονεκτήματα (για εμένα) θα ήταν σχεδόν τέλειο. Τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω. 

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

1 και 4 είναι θέματα του stock Android και όχι του κινητού. Και ο nova launcher δεν πετάει διαφημήσεις, ούτε καν στην free έκδοση, ενώ η premium κοστίζει το αμύθυτο ποσό των 3 ευρώ (αν θυμάμαι καλά)...

Χωρίς την premium έκδοση του Nova launcher (3€) δεν έχεις την δυνατότητα για double tap και δε μπόρεσα να βρω πως κρύβεις τα navigation buttons. Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του. Αλλά δε μου αρέσει να δίνω λεφτά για εφαρμογές, οπότε το χρησιμοποιώ όπως είναι...

4 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Με λίπη.

Φάε πρασινάδα και γαλακτοκομικά, το ασβέστιο τους βοηθάει στην αποβολή του λίπους. Και ίσως άμα κάνεις και λίγο γυμναστική σε Δημόσιο χώρο μάθεις την έννοια της Κοινωνικότητας. Πάντως πολύ σωστά τα σχόλια σου για το κινητό του θέματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, aerouto είπε

Πολύ ελλιπές review. Τα μεγαλύτερα αρνητικά του κινητού είναι:

1. Δε μπορείς να αλλάξεις σειρά ή να κρύψεις εντελώς τα κουμπιά της οθόνης (πίσω, μενού, κλπ), μόνο εάν περάσεις κάποιον launcher το οποίο για εμένα είναι απαράδεκτο!!!

2. Δε μπορείς να κάνεις double tap στην κλειστή οθόνη για να δεις ειδοποιήσεις ή την ώρα κλπ και πρέπει αναγκαστηκα να πατήσεις το power button ή να βάλεις δαχτυλικο.

3. Δε περιλαμβάνει fats charger ενώ είναι συμβατό με Q.C.4.0

4. Και το χειρότερο όλων, δε σε αφήνει να βγάλεις την Google search bar από την αρχική οθόνη ή να θέσεις άλλη οθόνη ως αρχική!!!

Άμα είναι να βάλω launcher τα οποία σου πετάνε διαφημίσεις, καλύτερα να πάρω Miu και όχι καθαρο Android phone!!! 

Τελος, θεωρώ ότι οι πίσω κάμερες είναι πολύ καλές για βράδυ και ότι το κινητό αξίζει και με το παραπάνω τα χρήματα του!!!

δεν υπάρχει φορτιστής fs 4.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το MiA1 το έσπασα, πηρα το MiA2 lite ξενέρωσα με το notch το έδωσα και πήρα αυτό, το ΜiA2.

Αυτό που δεν αναφέρθηκε στο review είναι το τεράστιο πρόβλημα με τον proximity sensor για τις κλήσεις.

Το ίδιο πρόβλημα ειχε και το ΜiΑ1.

Παίρνεις τηλέφωνο και η οθόνη αναβοσβήνει με συνέπεια το αυτί να πατάει φακούς wifi bluetooth και ότι άλλο..

Καλά τόσο δύσκολο είναι εκεί στην xiaomi να το διορθώσουν αυτό?

Το MiA2 lite εξαιτίας του notch είχε τον αισθητήρα αυτόν στην μέση δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.

Πραγματικά είναι απορίας άξιο πως βγάζουν συσκευή στην αγορά με τέτοιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aerouto είπε

Φάε πρασινάδα και γαλακτοκομικά, το ασβέστιο τους βοηθάει στην αποβολή του λίπους. Και ίσως άμα κάνεις και λίγο γυμναστική σε Δημόσιο χώρο μάθεις την έννοια της Κοινωνικότητας. Πάντως πολύ σωστά τα σχόλια σου για το κινητό του θέματος. 

uk0JPOa.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...