Προς το περιεχόμενο

canon mx725 προβλημα εκτυπωσης


arma1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα , εχω θεμα με τον εκτυπωτη μου, δεν εκτυπωνει απ οτι παρατηρησα το μπλε χρωμα,( ισως και καποιο αλλο ) , αλλαξα μελανι Κυανο (cyan) αλλα παλι τα ιδια , εκανα αυτοματο καθαρισμο αλλα παλι τιποτα, τι αλλο πρεπει να κανω τωρα; τον εχω περιπου 2 χρονια και δεν ειχα ποτε καποιο θεμα ,πιο κατω μια φωτο που μου εβγαλε στο τεστ που εκανα 

2015978168_.PNG.b810c9aec86c6280aa9e246b1886304a.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα φιλε

απο οτι βλεπω σου εχει βουλωσει το μπλε και το κιτρινο χρωμα στην κεφαλη εκτυπωσης

αν ειχες αρκετο καιρο να τυπωσεις αυτο συμβαινει και με τον αυτοματο καθαρισμο δεν κανεις

και πολλα πραματα Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις την κεφαλη εκτυπωσης εχει εναν σαν μοχλο στο

πλαι της κεφαλης δεξια τον σηκωνεις και την παιρνεις στο χερι Ριξε οινοπνευμα η απεσταγμενο νερο και απο τις δυο πλευρες και αστο να μουλιασει

μπορεις αφοβα να το αφησεις και μερες προσθετοντας καθε τοσο οινοπνευμα δεν υπαρχει κανενας κινδυνος για την κεφαλη

(προσοχη οχι νερο δυκτυου) Στο τελος με ενα μαλακο χαρτι (υγειας) σκουπισε τις επαφες προσεκτικα και δοκιμασε την.

Αν παλι εχεις προβλημα πρεπει να την πας σε ενα καταστημα που κανει αναγομωσεις μελανιων να στην καθαρισει με τον ατμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ φιλε για την βοηθεια σου, αυτο που αναφερεις θα το εχω κατα νου, τελικα με δυο φορες αυτοματο βαθυ καθαρισμο εγινε η δουλεια μου , καθαρισε αν και να σου πω την αληθεια δεν το περιμενα ,δεν εγινε με την πρωτη αλλα με την δευτερη φορα ,ολα οκ λοιπον 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...