Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφος για γαμο - Καλοκαιρι 2019


AggTs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, AggTs είπε

Για να διευκρινησω το τι υπηρεσιες χρειαζομαι, χρειαζομαι σχεδον τα παντα.

-Pre-wedding φωτογραφιση με αν ειναι δυνατον τη δημιουργια καποιου ευχολογιου με φωτο μας και καποιου clip ή slideshow για να παιξει στο προτζεκτορα του κεντρου

-Προετοιμασια γαμπρου και νυφης. Ο καθενας να εχει απο εναν φωτογραφο και εναν οπερατερ.

-Μυστηριο με δυο φωτογραφους και δυο οπερατερ

-Δεξιωση με επιθυμητο εκ νεου 2 ατομα για φωτογραφιση και 2 οπερατερ

-Next day 

Στα παραπανω το drone ειναι προαιρετικο. Δηλαδη θα μας ενδιεφερε αλλα δεν καιγομαστε κιολας.

Και σαν υλικο θα θελαμε σιγουρα περα απο το ευχολογιο και 1+3 αλμπουμ. Οι τιμες που βρισκω εινει περιπου στα 2500€.

Βρηκα και μια ομαδα ατομων (ειχαν φωτογραφισει συγγενη μου και ειχαν μεινει υπερ-ευχαριστημενοι) που με βασει τα παραπανω ζητουσαν 1700€ αλλα εχουν κλεισει για την ημερομηνια που ηθελα.

Με αυτα που ζητας τα 2000 ειναι το ελαχιστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν πήγες σε φωτογράφους με όνομα και δυνατό portfolio σίγουρα ενα τέτοιο πακέτο θα σου κοστίσει 2500 ++ 

Σίγουρα μπορείς να βρεις αυτα που θές κάτω απο 2000 άμα απο καλλιτεχνικής αποψης δεν έχεις ιδιαιτερες απαιτήσεις και θές απλα μία κάλυψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτη τη ζωη οτι πληρωνεις παιρνεις ( και το λεω σαν ερασιτεχνης φωτογραφος δεν ειμαι επαγγελματιας).Αν θες καλο αποτελεσμα θα πληρωσεις την τεχνογνωσια και την εμπειρια ενος σοβαρου φωτογραφου.Αυτο κοστιζει.Τωρα αν ειναι ενας καλος φωτογραφος στη δουλεια του και τον βρεις κελεπουρι σε χαμηλη τιμη τοτε ο ιδιος βλαπτει τον εαυτο του-ζημιωνει γιατι χρεωνει μια υψηλου επιπεδου υπηρεσια σε αστεια τιμη.


Προσωπικα οταν και εαν παντρευτω θα κανω ενα απλο event στο δημαρχειο και μετα σκεφτομαι για κατι σε open bar σε καποιον κηπο φιλου μεσα σε τελειως casual χαβαλε......φωτογραφιες απο αναλογικες φιλματες μηχανες...κινητα τηλεφ.... low end μιρρορλες/dslr και εντελως χυμα.... Το τεραστιο ποσο που θα γλυτωσω θα παω με την γυναικα στις Μαλδιβες και θα μου μεινουν και λεφτα στη τσεπη

Επεξ/σία από afterhours
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος μου εκανε μια προτοτυπια....ειχε ενημερωσει ολους να τραβανε φωτο και βιντεο

τα μαζεψε ολα στο τελος και εκανε ενα ωραιο αποτελεσμα......και δε πληρωσε τιποτα ..θα μου πειτε οτι δεν ηταν επαγγελματικη δουλεια...ναι αλλα αυτο ηθελε αυτο εκανε

ομως ο φιλος μας εδω εχει καποιο ελαχιστο απαιτησεων...ε τζαμπα δεν θα τα παρει γιατι ο φωτογραφος εχει και την ευθυνη του αποτελεσματος αλλα και το αγχος να

κανει σωστα τη δουλεια του οποτε πρεπει και αυτος να πληρωθει........

αν βρεις καποιον με 1500 παρτον κλειστα ματια αν εχει να σου δειξει και καποια προηγουμενη δουλεια του....

καλο ψαξιμο.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/10/2018 στις 8:45 ΜΜ, kostasbm είπε

ενας φιλος μου εκανε μια προτοτυπια....ειχε ενημερωσει ολους να τραβανε φωτο και βιντεο

τα μαζεψε ολα στο τελος και εκανε ενα ωραιο αποτελεσμα......και δε πληρωσε τιποτα ..θα μου πειτε οτι δεν ηταν επαγγελματικη δουλεια...ναι αλλα αυτο ηθελε αυτο εκανε

ομως ο φιλος μας εδω εχει καποιο ελαχιστο απαιτησεων...ε τζαμπα δεν θα τα παρει γιατι ο φωτογραφος εχει και την ευθυνη του αποτελεσματος αλλα και το αγχος να

κανει σωστα τη δουλεια του οποτε πρεπει και αυτος να πληρωθει........

αν βρεις καποιον με 1500 παρτον κλειστα ματια αν εχει να σου δειξει και καποια προηγουμενη δουλεια του....

καλο ψαξιμο.......

Επομενο σταδιο ποιο ειναι? Να φερνουν ολοι σουβλακια για να μη τους κανει το τραπεζι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Επομενο σταδιο ποιο ειναι? Να φερνουν ολοι σουβλακια για να μη τους κανει το τραπεζι?

καλα αυτο ειναι σκωτσεζικο...λολ

 αλλα εχω δει τοσες παπαριες που δεν με εντυπωσιαζει τιποτα...............

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2018 στις 10:20 ΜΜ, Cntrl+X είπε

Στη θέση σου θα έψαχνα για σκηνοθέτη, όχι φωτογράφο 😊

πράγματι το παλικάρι ζηταει πολλα ,, ωστόσο υπαρχουν  καλοι φωτογραφοι με καλες τιμες και με εξοπλισμο τελευταιας τεχνολογιας ξερω εναν αλλα δυσκολα βρισκεις σε αυτον κενες ημερομηνιες   του κλεινουν μυστηρια 2 χρονια πιο μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Επομενο σταδιο ποιο ειναι? Να φερνουν ολοι σουβλακια για να μη τους κανει το τραπεζι?

Στο γάμο , είναι όλοι θύματα και πετάνε λεφτά , όπως είχα κάνει κι εγώ. 

Στη βάπτιση  βρήκα έναν κολλητό με d3 & έναν 35mm f/2 D  και ένα ζόρικο metz και με έκανε άρχοντα , τσάμπα !!!

(+μου έδωσε απευθείας τα raw και τα έφτιαξα μόνος μου) .

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω φιλους που τραβάνε σε γάμους/βαφτίσεις και από τα λίγα που έχω ακούσει είναι μεγάλο μανίκι, εγώ ερασιτέχνης φωτογράφος είμαι, αλλά και καλος να ήμουν δεν θα το έκανα ποτέ.

Από τιμές παντως κάτω από 1500 σπάνια να βρεις με ικανοποιητικό αποτέλεσμά, ειδικά όταν ζητάς και 4 άτομα για τόσα πολλά πράγματα τιμή κάτω από 2000€ ΑΠΛΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2018 στις 2:43 ΜΜ, Dr_73 είπε

Η αλήθεια είναι ότι οι φωτογράφοι και οι φανοποιοί , δεν μείωσαν καθόλου τιμές από το 2010 και μετά , λόγω κρίσης. Μπορεί να έκλεισαν πάνω από τους μισούς, αλλά όσοι μένουν , διατηρούν τιμές 2009 . Σε άλλες υπηρεσίες , οι τιμές έχουν πέσει μέχρι και 80% . 

Δεν γινονται πολλοι γαμοι και εκδηλωσεις.Και οσοι κανουν τους χρωστανε .Οποτε ζητανε οσο θελουν για την  χασουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DZ-Photographer είπε

εγώ ερασιτέχνης φωτογράφος είμαι, αλλά και καλος να ήμουν δεν θα το έκανα ποτέ.

Εγώ είμαι χομπίστας και το έχω κάνει αρκετές φορές για φίλους, εννοείται άνευ αμοιβής και όλοι με ευγνωμονούσαν . Πρώτη φορά γύρω στο 1987 , μαθητής γυμνασίου , με nikon f2 , φιλμ kodak . Το 1992 με eos 100 , φιλμ kodak 200 , το 1993-94 αν θυμάμαι καλά σε άλλο φίλο , με την ίδια μηχανή , που ήθελε μαυρόασπρες με κάποια ilford στα 400 , πρέπει να ήταν hp5 και αργότερα τέλη δεκαετίας 1990 οι τελευταίες φορές ,  με την eos 50 και fuji films.

10 λεπτά πριν, Diskimpex είπε

Δεν γινονται πολλοι γαμοι και εκδηλωσεις.

Όλα έχουν μειωθεί με την κρίση . Μόνο ο αριθμός των κηδειών δεν είναι δυνατόν να μειωθεί . Αλλά και εκεί οι προϋπολογισμοί , επίσης έχουν μειωθεί .

Και όλοι οι επαγγελματίες αντίστοιχα έχουν μειώσει τις χρεώσεις τους , πλην φανοποιών και φωτογράφων  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι μου θυμησες βρε Dr73 το 1990 που το εκανα και εγω για φιλους με μια minolta dynax + fuji film 200

Επεξ/σία από george kesoglu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...