Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Google+ μετά από ανακάλυψη τεράστιου κενού ασφαλείας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Lezantas26 είπε

για πες ποιος πιστευεις δεν "κλεβει" (εσυ αποφασισες να τους τα δωσεις) τα δεδομενα σου να γελασουμε λιγο 😁

Ολοι κλεβουν..Αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο...  δεν μπορεις να βαλεις στο ιδιο τσουβαλι εναν απλο πορτοφολα με εναν υπουργο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

Ολοι κλεβουν..Αλλοι περισσοτερο αλλοι λιγοτερο...  δεν μπορεις να βαλεις στο ιδιο τσουβαλι εναν απλο πορτοφολα με εναν υπουργο!!!

μονο που σ αυτο το τσουβαλι ολοι υπουργοι ειναι, και "κλεβουν" αλλοι περισσοτερο και αλλοι περισσοτερο, το λιγοτερο το ξεχνας οταν μιλαμε για τους μεγαλους (δεν εφτασαν εκει πουλωντας λεμοναδα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

μονο που σ αυτο το τσουβαλι ολοι υπουργοι ειναι, και "κλεβουν" αλλοι περισσοτερο και αλλοι περισσοτερο, το λιγοτερο το ξεχνας οταν μιλαμε για τους μεγαλους (δεν εφτασαν εκει πουλωντας λεμοναδα :P)

Η Google ειναι η πρωταθλητρια στην κλεψια. οι αλλοι ειναι γατακια μπροστα της.,.  αλλα το θεμα δεν ειναι μονο αυτο. Αν προσεξες εστιασα σε αυτο ακριβως

...και αντις τα σχολια να ειναι γυρω απο τα κενα ασφαλειας, περιοριζονται στο οτι ηταν μια αχρηστη, νεκρη, μαπα η δε ξερω γω τι υπηρεσια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsakalos! είπε

Η Google ειναι η πρωταθλητρια στην κλεψια. οι αλλοι ειναι γατακια μπροστα της.,.  αλλα το θεμα δεν ειναι μονο αυτο. Αν προσεξες εστιασα σε αυτο ακριβως

...και αντις τα σχολια να ειναι γυρω απο τα κενα ασφαλειας, περιοριζονται στο οτι ηταν μια αχρηστη, νεκρη, μαπα η δε ξερω γω τι υπηρεσια....

ολοι το ιδιο προσπαθουν, αμα ο γοογλης τα καταφερνει καλυτερα λογω οτι οι εφαρμογες και οι υπηρεσιες του ειναι στη πλειοψηφια των συσκευων ειναι αλλο θεμα.

πχ χρησιμοποιω gmail διοτι απο τις αλλες επιλογες που ειχα μου αρεσε καλυτερα. πλεον ο γοογλης με εχει αγκιστρωμενο εκει οτι λογισμικο και να χρησιμοποιω

επισης κενα ασφαλειας κλπ εχουν ολοι, μη μου πεις οτι πεφτεις απ τα συννεφα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

ολοι το ιδιο προσπαθουν, αμα ο γοογλης τα καταφερνει καλυτερα λογω οτι οι εφαρμογες και οι υπηρεσιες του ειναι στη πλειοψηφια των συσκευων ειναι αλλο θεμα.

πχ χρησιμοποιω gmail διοτι απο τις αλλες επιλογες που ειχα μου αρεσε καλυτερα. πλεον ο γοογλης με εχει αγκιστρωμενο εκει οτι λογισμικο και να χρησιμοποιω

επισης κενα ασφαλειας κλπ εχουν ολοι, μη μου πεις οτι πεφτεις απ τα συννεφα :P

.Η Google ειναι η πρωταθλητρια. ειναι σε GOD level... αλλο να χεις μια τρυπουλα και αλλο να σαι ξεχυλωμενος...ε υπαρχει μια διαφορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ποτέ κάνεις μια κακή πράξη..ένα έγκλημα βρε αδερφέ..και θες να το βγάλεις από μέσα σου να ξαλαφρώσεις αλλά και να μην το μάθει και κανείς... γράψτο status στο G+...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, neo83_gr είπε

Χεχε προσοχη στα settings, νομιζω το upload ειναι ανοιχτο απο default. Παντως ο απεριόριστος χώρος είναι εκτός συναγωνισμού

είναι απεριόριστος για φωτογραφίες έως 12 ή 16 mp εάν θυμάμαι καλά. όντως άπαιχτο καθώς έχεις backup όλων των φωτογραφιών από το κινητό σου σχεδόν άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χρησιμοποίησα κάποτε, συγκεκριμένα την Google Talk συνιστώσα του, για video-κλήσεις.  Αρχικά ήταν κλάσεις ανώτερο του Skype, αλλά κανείς σχεδόν δεν το έμαθε!  Μετα, ενώ δούλευε άψογα, μου έκοψε την εικόνα και με άφησε με φωνητική κλήση μόνο, γιατί  είχα παλιο Android 2.3 (για να έχω λέει "καλύτερη εμπειρία χρήστη" - ευχαριστώ Google!).  Μετά μου έκοψε και τον ήχο, πάλι νομίζω για να έχω "καλύτερη εμπειρία χρήστη" - και πάλι ευχαριστώ Google.  Μετά, που έμεινα με το κινητό στο χέρι, εκλεισα κάθε σχέση με το "αναβαθμισμένο" Google+ για να δώσω και εγώ στην Google μια καλή εμπειρία από τον χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν μια καλη προσπαθεια που προφανως αποτυχε.

Ομολογω οτι καποια σχολια ειναι επιπεδου "ψοφος" (ψηφιακος) :P

Διαβαζοντας τα σχολια για το Google photos θυμηθηκα οτι ο προκατοχος τους Picasa εδινε δωρεαν αναγνωριση προσωπου, κολαζ, επεξεργασια εικονας χιλια δυο δωρεαν στον μεσο χρηστη.

Οποτε περα απο προσωπικα δεδομενα που συμφωνω οτι ναι συλλεγουν, σαν εταιρια συνεχως εξελισσονται και πειραματιζονται και δεν φοβουνται να δοκιμασουν και προφανως να αποτυχουν χανοντας χρημα.

Αλλωστε το σκαμπιλι που εριξαν στον Ζουκερμπεργκ "εμεις ειχαμε κατι κενα και το κλεινουμε αυτο το μαγαζι" πιθανον να εχει αντικτυπο και στο facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2018 στις 9:49 ΜΜ, aris1986 είπε

Φήμες λένε ούτε στην Google δεν χρησιμοποιούσαν το G+ προφίλ τους.

Ας περάσει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας μαζί με τα παντελόνια καμπάνες των 70's.

off-topic: η καμπάνα έχει επιστρέψει εδώ και μερικά χρόνια, το google+ δεν πιστεύω να το καταφέρει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια πρόσωπα που μου εμφάνιζε στις ροές όταν το ξεκίνησα στις αρχές του, μου τα εμφάνισε απαράλλαχτα και πριν κανα μήνα που μπήκα από περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...