Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

#hp8 Αμέσως να πείς την εξυπνάδα σου! Πώς συνδέονται κ στεγανοποιώ τα μεταλλικά σωληνάκια της μπαταρίας είναι το θέμα για να συνεχιστεί σε σπιράλ κ όχι αυτά που μου στέλνεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, zoranb είπε

#hp8 Αμέσως να πείς την εξυπνάδα σου! Πώς συνδέονται κ στεγανοποιώ τα μεταλλικά σωληνάκια της μπαταρίας είναι το θέμα για να συνεχιστεί σε σπιράλ κ όχι αυτά που μου στέλνεις.

 

Θα πας σε καταστημα με υδραυλικά θα σου βρουν την λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zoranb είπε

#hp8 Αμέσως να πείς την εξυπνάδα σου! Πώς συνδέονται κ στεγανοποιώ τα μεταλλικά σωληνάκια της μπαταρίας είναι το θέμα για να συνεχιστεί σε σπιράλ κ όχι αυτά που μου στέλνεις.

 

κάνε ότι νομίζεις  Έκτος κι αν έχω καταλάβει κάτι άλλο δηλαδή να θέλεις αυτό που έχω στο σπίτι μου διακόπτη με φίλτρο νερου 

ΓΩΝΙΑΚΑ 1/2Χ1/2 ΜΕ ΡΟΖΕΤΑ, Viospiral, 06 ... (taergalia.gr)

image.png.1b9c0f6721d6405329de9a529ef211f5.png

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, zoranb είπε

#hp8 Αμέσως να πείς την εξυπνάδα σου! Πώς συνδέονται κ στεγανοποιώ τα μεταλλικά σωληνάκια της μπαταρίας είναι το θέμα για να συνεχιστεί σε σπιράλ κ όχι αυτά που μου στέλνεις.

 

θα πάρεις εύκαμπτα σωληνάκια για τη μπαταρία για να έχεις ευελιξία για το φιλτρο

όταν πας σε μαγαζί με υδραυλικά θα σου δώσουν όλα τα απαραίτητα βγάλε μερικές φωτό για να τους βοηθήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κλείσω μια πισω εξωτερική πορτα μονοκατοικίας που βγαίνει στον κήπο. Μπορώ να το κάνω με γυψοσανιδες και μόνωση ενδιάμεσα ή πρέπει να το χτίσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, fragma είπε

Θέλω να κλείσω μια πισω εξωτερική πορτα μονοκατοικίας που βγαίνει στον κήπο. Μπορώ να το κάνω με γυψοσανιδες και μόνωση ενδιάμεσα ή πρέπει να το χτίσω; 

Γυψοσανίδα έξω, όχι. Τσιμεντοσανίδα έξω, γυψοσανίδα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, fragma είπε

Θέλω να κλείσω μια πισω εξωτερική πορτα μονοκατοικίας που βγαίνει στον κήπο. Μπορώ να το κάνω με γυψοσανιδες και μόνωση ενδιάμεσα ή πρέπει να το χτίσω; 

μονοκατοικία = ισόγειο λογικά για ασφάλεια χτίσιμο Για ευκολία συμφωνώ με Doubt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, hp8 είπε

μονοκατοικία = ισόγειο λογικά για ασφάλεια χτίσιμο Για ευκολία συμφωνώ με Doubt

Με τούβλο μπατικο

https://youtu.be/R7MFGzFbE1c

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, fragma είπε

Θέλω να κλείσω μια πισω εξωτερική πορτα μονοκατοικίας που βγαίνει στον κήπο. Μπορώ να το κάνω με γυψοσανιδες και μόνωση ενδιάμεσα ή πρέπει να το χτίσω; 

χωρις σκεψη μονο τουβλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στο μπάνιο ανοίγω την βάνα του ζεστού για να έρθει νερό από τον θερμοσίφωνα (χωρίς να έχει ανάψει καθόλου για μέρες, άρα φέρνει κρύο νερό) το νερό που βγαίνει είναι πάρα πολύ θολό, σαν να είναι γεμάτο με άλατα ή δεν ξέρω τι.

Το κρατάω στην χούφτα και δεν έχει διαύγεια πάνω από 5 cm.

Πρέπει να κάνω κάτι? Συντήρηση του θερμοσίφωνα ή κάτι τέτοιο? Είχε μπει καινούριος πριν περίπου 10 χρόνια και έκτοτε δεν έχει γίνει καμία συντήρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Όταν στο μπάνιο ανοίγω την βάνα του ζεστού για να έρθει νερό από τον θερμοσίφωνα (χωρίς να έχει ανάψει καθόλου για μέρες, άρα φέρνει κρύο νερό) το νερό που βγαίνει είναι πάρα πολύ θολό, σαν να είναι γεμάτο με άλατα ή δεν ξέρω τι.

Το κρατάω στην χούφτα και δεν έχει διαύγεια πάνω από 5 cm.

Πρέπει να κάνω κάτι? Συντήρηση του θερμοσίφωνα ή κάτι τέτοιο? Είχε μπει καινούριος πριν περίπου 10 χρόνια και έκτοτε δεν έχει γίνει καμία συντήρηση

Συντήρηση σε ηλεκτρικό θερμοσίφωνα κανένας δεν κάνει, γιατί είναι ασύμφορη.

Αν το νερό σας είναι "σκληρό" μάλλον έχει μαζέψει άλατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Όταν στο μπάνιο ανοίγω την βάνα του ζεστού για να έρθει νερό από τον θερμοσίφωνα (χωρίς να έχει ανάψει καθόλου για μέρες, άρα φέρνει κρύο νερό) το νερό που βγαίνει είναι πάρα πολύ θολό, σαν να είναι γεμάτο με άλατα ή δεν ξέρω τι.

Το κρατάω στην χούφτα και δεν έχει διαύγεια πάνω από 5 cm.

Πρέπει να κάνω κάτι? Συντήρηση του θερμοσίφωνα ή κάτι τέτοιο? Είχε μπει καινούριος πριν περίπου 10 χρόνια και έκτοτε δεν έχει γίνει καμία συντήρηση

Αν μπει σε ποτήρι για ώρα,ξεθολωνει; Αφήνει ίζημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

μένω σε πολυκατοικία και στα πίσω μπαλκόνια, υπάρχει εξωτερική σιδερένια σκάλα μέχρι κάποιον όροφο και θέλουμε να την επεκτείνουμε μέχρι την ταράτσα.

Σε σιδερά πρέπει να πάω;

Μένω Δυτικά προάστια Αττικής, για όποιον θέλει να μου στείλει pm είτε για γνωστό του είτε για τον ίδιο

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Maurikycli είπε

Αν μπει σε ποτήρι για ώρα,ξεθολωνει; Αφήνει ίζημα;

Μόλις το δοκίμασα. Το ποτήρι ήταν τέρμα θολό αλλά ξεθόλοσε πάρα πολύ γρήγορα, μέσα σε 1 λεπτό!

Ίζημα δεν είμαι σίγουρος ότι βλέπω.

Τι σημαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Μόλις το δοκίμασα. Το ποτήρι ήταν τέρμα θολό αλλά ξεθόλοσε πάρα πολύ γρήγορα, μέσα σε 1 λεπτό!

Ίζημα δεν είμαι σίγουρος ότι βλέπω.

Τι σημαίνει αυτό?

Πολύ πίεση μέσα στο σωλήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...