Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Σε ένα ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, υπάρχει η έννοια της 'κακης' χρήσης ?

Αν κάποιος τον 'ξεχάσει' αναμενο, μπορεί να γίνει ζημια ?

Εχει θερμοστάτη για να σταματάει,απορώ πως δεν το ξέρεις.

Πως μπορεί να γίνει κακή χρήση δεν πάει το μυαλό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Σε ένα ηλεκτρικό θερμοσίφωνα, υπάρχει η έννοια της 'κακης' χρήσης ?

Αν κάποιος τον 'ξεχάσει' αναμενο, μπορεί να γίνει ζημια ?

Για πόσο χρόνο να το ξεχασει. Εφόσον λειτουργεί ο θερμοστάτης τυπικά δε υπάρχει θέμα . Θα ανοιγοκλείνει όταν φτάσει τη επιθυμητή θερμοκρασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, katbo είπε

Καλημέρα. Στην αυλή μου έχω σταμπωτό τσιμεντένιο δάπεδο και ψάχνω να βάλω κάτι για να κρύβει την άσχημη ένωση με τους τοίχους και τα πεζούλια. Αν το δάπεδο ήταν από πλακάκι θα έβαζα το αντίστοιχο σοβατεπί αλλά τώρα με το τσιμεντένιο δάπεδο δεν θα είναι όμορφο. Σκέφτομαι να βάλω ακριλική μαστίχη γκρι με μπιστόλι αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο και αν θα αντέξει με τις βροχές.

Υπάρχει μήπως κάτι άλλο, όσο γίνεται πιο διακριτικό, ώστε να καλύψει τον αρμό της ένωσης; Ίσως κάποιο ειδικό αρμοκάλυπτρο σαν αυτά που βάζουν στους πάγκους τις κουζίνας;  Ή κάτι άλλο;

Μπορεις να βαλεις sikaflex 11fc πχ με κορδονι αν ειναι μεγαλο το κενο. Γενικα ομως δε βαζουν κατι. Τοσο ασχημο φαινεται; Μετα απο πανω βαζεις οτι θες μπορει και μεταλικη γωνια πχ αλλα δε ξερω ποσο ωραιο θα ειναι

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, katbo είπε

Καλημέρα. Στην αυλή μου έχω σταμπωτό τσιμεντένιο δάπεδο και ψάχνω να βάλω κάτι για να κρύβει την άσχημη ένωση με τους τοίχους και τα πεζούλια. Αν το δάπεδο ήταν από πλακάκι θα έβαζα το αντίστοιχο σοβατεπί αλλά τώρα με το τσιμεντένιο δάπεδο δεν θα είναι όμορφο. Σκέφτομαι να βάλω ακριλική μαστίχη γκρι με μπιστόλι αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο και αν θα αντέξει με τις βροχές.

Υπάρχει μήπως κάτι άλλο, όσο γίνεται πιο διακριτικό, ώστε να καλύψει τον αρμό της ένωσης; Ίσως κάποιο ειδικό αρμοκάλυπτρο σαν αυτά που βάζουν στους πάγκους τις κουζίνας;  Ή κάτι άλλο;

Μπορείς να πάρεις κανένα γωνιακό προφιλάκι αλουμινίου (διακριτικό) ή να εφαρμόσεις σοβατεπί από μάρμαρο ή κάποιο πέτρωμα, ή ακόμα και πλακίδιο ξέρω γω... με μαστίχη κόλημμα και γέμισμα στην κάτω μεριά, να προστατεύσεις και τα τοιχεία από την διείσδυση υγρασίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ultimategr είπε

Θέλω να σπατουλαρω ένα ταβάνι όπου είναι προσφατα βαμμένο*,για καλυτερη πρόσφυση του στόκου να το περάσω με χαλαζιακο ασταρι?

*δεν έχει σπατουλαριστει,σε διάφορα σημεία υπάρχουν στοκαρισματα οπου φαίνοντε παρά το ασταρωμα και το βάψιμο,οπότε για καλυτερο οπτικά αποτέλεσμα σκέφτομαι να το σπατουλαρω συνολικα

Το χαλαζιακο ασταρι ειναι "αγριο" και δεν κάνει για αυτην την δουλειά.

Τριψε το ταβανι περασε το με ενα καλο ασταρι, και μετα σπατουλαρισε με παρετινη.

Ασταρι, χρωμα, παρετινη ολα της ιδιας μαρκας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Doubt είπε

Για προσωρινά, καλύτερα κάνε υπομονή. Αν στην προσπάθεια να το επισκευάσεις αυτό βγει off, τότε;;

Το προσωρινά μπορεί να είναι για όσο θα είμαι σε αυτό το σπίτι οπότε δεν έχει νόημα να κάνω υπομονή :P Ε αν χαλάσει κάνω πέτρα την καρδιά και παίρνω άλλο

3 ώρες πριν, userAnon είπε

βρες κάποιο που δουλεύει όπως θες από τους γείτονες και ψάξε το ίδιο

Δεν έχω ιδιαίτερες επαφές με τους γείτονες αλλά όπως είπα έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο τζάμπα

3 ώρες πριν, mechpanos είπε

Κόλλα του στις επαφές ένα Shelly 1 σύνδεσέ το στο wi fi και ανοιγοκλεινέ το από το κινητό. Βάλε και ένα door - window sensor για να ξέρεις αν το πορτόνι είναι ανοιχτό ή κλειστό και είσαι τζετ.

Αλλά πιο φτηνά και καλά να πάρεις ένα άλλο κοντρόλι.

Δεν υπάρχει wi-fi στο σημείο που είναι η γκαραζόπορτα αλλά έτσι και αλλιώς όπως είπες θα έβγαινε πιο φτηνά να έπαιρνα ένα νέο!

 

Αυτό που είπα με επέκταση της κεραίας υπάρχει κάποιος λόγος να μην το δοκιμάσω? Μου φαίνεται ότι δεν χάνω και τίποτα. Θα το είχα δοκιμάσει ήδη αλλά δεν ξέρω ποια από τις επαφές στην φωτογραφία είναι η κεραία για να βάλω εκεί ένα καλωδιάκι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με μια μικρή (;) δουλειά που πρέπει να γίνει στο σπίτι. Λέω εξ'αρχής πως είμαι άσχετος με μαστορέματα, οπότε την υπομονή σας παρακαλώ 🙂

Σε ένα δωμάτιο που πριν ήταν κουζίνα και έγινε αλλαγή χρήσης σε γραφείο/υπνοδωμάτιο, από τη στιγμή που έγινε η ανακαίνιση και η αλλαγή χρήσης υπήρχε πρόβλημα με οσμές (κάποιες φορές οσμή υγρασίας, κάποιες φορές οσμή αποχέτευσης κουζίνας).

Με τα πολλά, ήρθε ο υδραυλικός που είχε φτιάξει τις σωληνώσεις στην ανακαίνιση να δει το χώρο και κατέληξε πως το πρόβλημα υπήρχε στη σωλήνα της αποχέτευσης που είχε μια μικρή ρωγμή. Η σωλήνα είναι καλυμμένη με γυψοσανίδα (όπως φαίνεται στις φωτογραφίες), επομένως έκοψε δύο κομμάτια από τη γυψοσανίδα για να κλείσει τη ρωγμή.

Αυτά έγιναν πριν από το καλοκαίρι και η οδηγία ήταν να αφήνουμε το δωμάτιο κλειστό για κάποιες μέρες χωρίς να αερίζεται για να δούμε αν θα ξαναμυρίσει. Η αλήθεια είναι πως πλέον δε μυρίζει. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καλοκαίρι ή αν όντως λύθηκε το πρόβλημα.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι είδους μάστορα θα πρέπει να φέρω για να κλείσω τη γυψοσανίδα και να βαφτεί από πάνω για να επανέλθει στο να είναι ομοιόμορφο με το υπόλοιπο δωμάτιο; Είναι ένας μάστορας ή περισσότεροι;

Επίσης, ο υδραυλικός μου είπε πως ίσως είναι καλή ιδέα να μην κλείσει τελείως αλλά να μπει μία σίτα 10χ10 για να αερίζεται από μέσα η σωλήνα. Στέκει κάτι τέτοιο; Επειδή ο χώρος προορίζεται για βρεφικό δωμάτιο, δεν μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα να υπάρχει τρύπα σε ένα μέρος που μπορεί να διαχέει μυρωδιές...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

20220914_120256.jpg

20220914_120251.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, katbo είπε

Καλημέρα. Στην αυλή μου έχω σταμπωτό τσιμεντένιο δάπεδο και ψάχνω να βάλω κάτι για να κρύβει την άσχημη ένωση με τους τοίχους και τα πεζούλια. Αν το δάπεδο ήταν από πλακάκι θα έβαζα το αντίστοιχο σοβατεπί αλλά τώρα με το τσιμεντένιο δάπεδο δεν θα είναι όμορφο. Σκέφτομαι να βάλω ακριλική μαστίχη γκρι με μπιστόλι αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο και αν θα αντέξει με τις βροχές.

Υπάρχει μήπως κάτι άλλο, όσο γίνεται πιο διακριτικό, ώστε να καλύψει τον αρμό της ένωσης; Ίσως κάποιο ειδικό αρμοκάλυπτρο σαν αυτά που βάζουν στους πάγκους τις κουζίνας;  Ή κάτι άλλο;

Κάποιο πλακάκι εξωτερικού χώρου. Κάνε και μια ερώτηση σ' αυτόν που έφτιαξε το πάτωμα, κάτι παραπάνω θα ξέρει πιθανότατα.

17 λεπτά πριν, mhortis είπε

Αυτά έγιναν πριν από το καλοκαίρι και η οδηγία ήταν να αφήνουμε το δωμάτιο κλειστό για κάποιες μέρες χωρίς να αερίζεται για να δούμε αν θα ξαναμυρίσει. Η αλήθεια είναι πως πλέον δε μυρίζει. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καλοκαίρι ή αν όντως λύθηκε το πρόβλημα.

Ακριβώς επειδή είναι καλοκαίρι θα μύριζε αν υπήρχε ακόμα πρόβλημα.

Για το μερεμέτι, αυτόν που έφτιαξε τις γυψοσανίδες να φωνάξεις. Αν έχετε και λίγο χρώμα που περίσσεψε, θα γίνει τέλειο.

(θα μπορούσες και μόνος σου, δεν ξέρω αν το 'χεις καθόλου με τέτοιες δουλειές)

Για σίτα κλπ υπερβολή το βρίσκω.

Βγάλε μία φωτογραφία από το σημείο και κράτησε την για να θυμάσαι τι είναι που.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mhortis είπε

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με μια μικρή (;) δουλειά που πρέπει να γίνει στο σπίτι. Λέω εξ'αρχής πως είμαι άσχετος με μαστορέματα, οπότε την υπομονή σας παρακαλώ 🙂

Σε ένα δωμάτιο που πριν ήταν κουζίνα και έγινε αλλαγή χρήσης σε γραφείο/υπνοδωμάτιο, από τη στιγμή που έγινε η ανακαίνιση και η αλλαγή χρήσης υπήρχε πρόβλημα με οσμές (κάποιες φορές οσμή υγρασίας, κάποιες φορές οσμή αποχέτευσης κουζίνας).

Με τα πολλά, ήρθε ο υδραυλικός που είχε φτιάξει τις σωληνώσεις στην ανακαίνιση να δει το χώρο και κατέληξε πως το πρόβλημα υπήρχε στη σωλήνα της αποχέτευσης που είχε μια μικρή ρωγμή. Η σωλήνα είναι καλυμμένη με γυψοσανίδα (όπως φαίνεται στις φωτογραφίες), επομένως έκοψε δύο κομμάτια από τη γυψοσανίδα για να κλείσει τη ρωγμή.

Αυτά έγιναν πριν από το καλοκαίρι και η οδηγία ήταν να αφήνουμε το δωμάτιο κλειστό για κάποιες μέρες χωρίς να αερίζεται για να δούμε αν θα ξαναμυρίσει. Η αλήθεια είναι πως πλέον δε μυρίζει. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καλοκαίρι ή αν όντως λύθηκε το πρόβλημα.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι είδους μάστορα θα πρέπει να φέρω για να κλείσω τη γυψοσανίδα και να βαφτεί από πάνω για να επανέλθει στο να είναι ομοιόμορφο με το υπόλοιπο δωμάτιο; Είναι ένας μάστορας ή περισσότεροι;

Επίσης, ο υδραυλικός μου είπε πως ίσως είναι καλή ιδέα να μην κλείσει τελείως αλλά να μπει μία σίτα 10χ10 για να αερίζεται από μέσα η σωλήνα. Στέκει κάτι τέτοιο; Επειδή ο χώρος προορίζεται για βρεφικό δωμάτιο, δεν μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα να υπάρχει τρύπα σε ένα μέρος που μπορεί να διαχέει μυρωδιές...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

20220914_120256.jpg

20220914_120251.jpg

Οι γυψοσανιδες πολλες φορες σου λυνουν τα χερια και φτιαχνεις απίστευτα πράγματα μεσα στο σπιτι και πολλες φορες οπως πχ η δικιά σου περίπτωση, τοποθετούνται απλα για να καλύψουν κακοτεχνίες, για μενα  πρεπει να ξηλώσεις ολη την γυψοσανίδα να καθαρισεις τον τοιχο να τον βάψεις  να αλλάξεις σωλήνα αποχέτευσης και αν δεν χρησιμοποιείται να την ταπώσεις σωστά.

Αλλα πιστεύω τωρα ειναι αργά, δεν ξερω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ultimategr είπε

Θέλω να σπατουλαρω ένα ταβάνι όπου είναι προσφατα βαμμένο*,για καλυτερη πρόσφυση του στόκου να το περάσω με χαλαζιακο ασταρι?

*δεν έχει σπατουλαριστει,σε διάφορα σημεία υπάρχουν στοκαρισματα οπου φαίνοντε παρά το ασταρωμα και το βάψιμο,οπότε για καλυτερο οπτικά αποτέλεσμα σκέφτομαι να το σπατουλαρω συνολικα

Αν θες καλύτερη πρόσφυση ξεκίνα τρίβε να διώξεις το χρώμα. Αλλιώς δεν έχει νόημα το αστάρι. Μετά το τρίψιμο, καθάρισμα τις σκόνες ελαφρύ βρέξιμο και πέρασμα αστάρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Έχω το παρακάτω κοντρόλ γκαραζόπορτας:

306910159_398228632474028_8994162419569646757_n.jpg.50d2d51976c797482f52e3c6f8c79f63.jpg306113259_625729309162613_3382917675216390382_n.jpg.3367768c612f22698f26ca070ec6cec5.jpg

 

Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και με ολοκαίνουρια μπαταρία το αναθεματισμένο δεν έχει καθόλου εμβέλεια. Πρέπει να πάω στα 5 μέτρα ξερωγώ για να πιάσει. (Οι άλλοι ένοικοι με διαφορετικό κοντρόλ την ανοίγουν από πολύ πιο μακρυά οπότε δεν φταίει η κεραία του σταθερού μηχανήματος)

Μπορούμε να κάνουμε κανα κόλπο για να βελτιωθεί? Πχ να κολλήσουμε ένα καλωδιάκι για να μακρύνει η κεραία? Δεν με ενδιαφέρει πολύ η εμφάνισή του (σε λογικά πλαίσια πάντα)

Υπάρχουν καταστήματα ηλεκτρονικών που μπορούν με ελάχιστα χρήματα να σου κάνουν κλώνο με καλύτερη εμβέλεια. Έτσι έκανα για τον συναγερμό μου. 

4 ώρες πριν, mhortis είπε

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με μια μικρή (;) δουλειά που πρέπει να γίνει στο σπίτι. Λέω εξ'αρχής πως είμαι άσχετος με μαστορέματα, οπότε την υπομονή σας παρακαλώ 🙂

Σε ένα δωμάτιο που πριν ήταν κουζίνα και έγινε αλλαγή χρήσης σε γραφείο/υπνοδωμάτιο, από τη στιγμή που έγινε η ανακαίνιση και η αλλαγή χρήσης υπήρχε πρόβλημα με οσμές (κάποιες φορές οσμή υγρασίας, κάποιες φορές οσμή αποχέτευσης κουζίνας).

Με τα πολλά, ήρθε ο υδραυλικός που είχε φτιάξει τις σωληνώσεις στην ανακαίνιση να δει το χώρο και κατέληξε πως το πρόβλημα υπήρχε στη σωλήνα της αποχέτευσης που είχε μια μικρή ρωγμή. Η σωλήνα είναι καλυμμένη με γυψοσανίδα (όπως φαίνεται στις φωτογραφίες), επομένως έκοψε δύο κομμάτια από τη γυψοσανίδα για να κλείσει τη ρωγμή.

Αυτά έγιναν πριν από το καλοκαίρι και η οδηγία ήταν να αφήνουμε το δωμάτιο κλειστό για κάποιες μέρες χωρίς να αερίζεται για να δούμε αν θα ξαναμυρίσει. Η αλήθεια είναι πως πλέον δε μυρίζει. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καλοκαίρι ή αν όντως λύθηκε το πρόβλημα.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι είδους μάστορα θα πρέπει να φέρω για να κλείσω τη γυψοσανίδα και να βαφτεί από πάνω για να επανέλθει στο να είναι ομοιόμορφο με το υπόλοιπο δωμάτιο; Είναι ένας μάστορας ή περισσότεροι;

Επίσης, ο υδραυλικός μου είπε πως ίσως είναι καλή ιδέα να μην κλείσει τελείως αλλά να μπει μία σίτα 10χ10 για να αερίζεται από μέσα η σωλήνα. Στέκει κάτι τέτοιο; Επειδή ο χώρος προορίζεται για βρεφικό δωμάτιο, δεν μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα να υπάρχει τρύπα σε ένα μέρος που μπορεί να διαχέει μυρωδιές...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

20220914_120256.jpg

20220914_120251.jpg

Βρες δύο υφασμάτινες ταινίες που έχουν κόλλα. Τύλιξε όσο μπορείς καλύτερα τις ενώσεις στις σωλήνες και θα είσαι οκ από οσμές. Εάν θέλεις να έχεις πάντα πρόσβαση στην συγκεκριμένη περιοχή να το κάνεις πορτάκι με μεντεσέ από  γυψοσανίδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, mhortis είπε

Καλησπέρα!

Θα ήθελα τη συμβουλή σας σχετικά με μια μικρή (;) δουλειά που πρέπει να γίνει στο σπίτι. Λέω εξ'αρχής πως είμαι άσχετος με μαστορέματα, οπότε την υπομονή σας παρακαλώ 🙂

Σε ένα δωμάτιο που πριν ήταν κουζίνα και έγινε αλλαγή χρήσης σε γραφείο/υπνοδωμάτιο, από τη στιγμή που έγινε η ανακαίνιση και η αλλαγή χρήσης υπήρχε πρόβλημα με οσμές (κάποιες φορές οσμή υγρασίας, κάποιες φορές οσμή αποχέτευσης κουζίνας).

Με τα πολλά, ήρθε ο υδραυλικός που είχε φτιάξει τις σωληνώσεις στην ανακαίνιση να δει το χώρο και κατέληξε πως το πρόβλημα υπήρχε στη σωλήνα της αποχέτευσης που είχε μια μικρή ρωγμή. Η σωλήνα είναι καλυμμένη με γυψοσανίδα (όπως φαίνεται στις φωτογραφίες), επομένως έκοψε δύο κομμάτια από τη γυψοσανίδα για να κλείσει τη ρωγμή.

Αυτά έγιναν πριν από το καλοκαίρι και η οδηγία ήταν να αφήνουμε το δωμάτιο κλειστό για κάποιες μέρες χωρίς να αερίζεται για να δούμε αν θα ξαναμυρίσει. Η αλήθεια είναι πως πλέον δε μυρίζει. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καλοκαίρι ή αν όντως λύθηκε το πρόβλημα.

Το ερώτημά μου είναι το εξής: Τι είδους μάστορα θα πρέπει να φέρω για να κλείσω τη γυψοσανίδα και να βαφτεί από πάνω για να επανέλθει στο να είναι ομοιόμορφο με το υπόλοιπο δωμάτιο; Είναι ένας μάστορας ή περισσότεροι;

Επίσης, ο υδραυλικός μου είπε πως ίσως είναι καλή ιδέα να μην κλείσει τελείως αλλά να μπει μία σίτα 10χ10 για να αερίζεται από μέσα η σωλήνα. Στέκει κάτι τέτοιο; Επειδή ο χώρος προορίζεται για βρεφικό δωμάτιο, δεν μου φαίνεται και πολύ καλή ιδέα να υπάρχει τρύπα σε ένα μέρος που μπορεί να διαχέει μυρωδιές...

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

20220914_120256.jpg

20220914_120251.jpg

Δε χρειαζεται να παιρνει αερα αλλα ουτε ειναι επισκεψιμο κανονικα. Μπορει να μπαλωθει απο γυψοσανιδα ή μπογιατζη. Εγω θα αλλαζα ολο το κομματι της σανιδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει θερμοστάτη για να σταματάει,απορώ πως δεν το ξέρεις.

Πως μπορεί να γίνει κακή χρήση δεν πάει το μυαλό μου.

Αμα, έχει ξεμείνει 1 μήνα 'ανοιχτο' ?

Οσπου, τα παίξε, δηλαδή 

7 ώρες πριν, meletis_m είπε

Για πόσο χρόνο να το ξεχασει. Εφόσον λειτουργεί ο θερμοστάτης τυπικά δε υπάρχει θέμα . Θα ανοιγοκλείνει όταν φτάσει τη επιθυμητή θερμοκρασία 

1 μήνα.

Έλειπε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αμα, έχει ξεμείνει 1 μήνα 'ανοιχτο' ?

Οσπου, τα παίξε, δηλαδή 

1 μήνα.

Έλειπε 

Ωραία.. και;

Είναι καινούργιος και "τον χάλασε" ή είναι αλλουνού; (ενοίκιο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...