Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, GeG είπε

Πρέπει να αλλάξω την παρακατω βανα διότι χάνει σταγόνα σταγόνα και πέφτει η πίεση του κυκλώματος θέρμανσης. Είναι μια βανα που αδειάζει το κυκλωμα του λέβητα από το νερό. Αυτόματος υπάρχει και θέλει επίσης αλλαγή αλλά εκεί έχει τρελό ρακορ ενώ αυτή η βανα βλέπω πως είναι κολλημένη. Ο μόνος τρόπος να την αλλάξω είναι να κόψω την κολληση;

IMG_20220824_171251.jpg

IMG_20220824_171308.jpg

Δειξε μας που παει η αλλη ακρη. 

Εγω θα εκοβα δεξια και θα ελυνα μετα τη βανα. Μετα θα εβαζα μια με ρακορ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, GeG είπε

Ασε! Προσπαθώ να φέρω το σπίτι στο 2022. Το βρήκα στο 1970. Τι να κάνω!

Πόοοο!!! Καλή υπομονή! Αν έχεις υπόψη σου κανένα καλό ψυχολόγο ή ψυχίατρο, να μου συστήσεις κι εμένα, να πάμε παρέα να μας κάνει και καλύτερη τιμή :)

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Δειξε μας που παει η αλλη ακρη. 

Εγω θα εκοβα δεξια και θα ελυνα μετα τη βανα. Μετα θα εβαζα μια με ρακορ

Η αριστερή άκρη βγαίνει μέσα από τον λέβητα και η δεξιά δεν καταλήγει πουθενά, απλά βγάζει τα νερά έξω από τον χώρο του λεβητοστασιου.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τις ιδέες ωστόσο όλους. Κάτι από όσα αναφέρεται θα κανω απλά πρεπει να σκεφτω το ευκολότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, troi.g είπε

Αφού είναι έτσι και επειδή η αντικατάσταση της συγκεκριμένης είναι δύσκολη, εγώ σου προτείνω να βάλεις μια βανα επιπλέον εξω απο το λεβητοστασιο .

Αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες! Να κάνω μία λίγο άσχετη ερώτηση (φαντάστηκα πως ίσως ξέρετε..).

 

Ψάχνω να βρω ρολοκουρτίνες (περίπου σαν του ΙΚΕΑ), που δεν έχουν δηλαδή τον άσχημο μηχανισμό με τις μπίλιες (?!?!) 27RKrUI.jpg αλλά κάτι τέτοιο 0.jpg

Καμία ιδέα που μπορώ να ψάξω; Είτε Θεσσαλονίκη είτε online;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω αυτήν την ασχήμια που βλέπετε στην φωτογραφία. Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει πώς ακριβώς στοκάρω ή κλείνω αυτό το κομμάτι που είναι ο αφρός πολυουρεθάνης; Πιάνουν τα χέρια μου και σε αντίστοιχες περιπτώσεις σε στοκαρίσματα σε τοίχους ήξερα τι να κάνω αλλά πάνω στον αφρό δεν γνωρίζω τι υλικό πρέπει να χρησιμοποιήσω για να "πιάσει" και με ποια διαδικασία.

IMG_20220825_221153.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nakis93 είπε

Καλησπέρα. Έχω αυτήν την ασχήμια που βλέπετε στην φωτογραφία. Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει πώς ακριβώς στοκάρω ή κλείνω αυτό το κομμάτι που είναι ο αφρός πολυουρεθάνης; Πιάνουν τα χέρια μου και σε αντίστοιχες περιπτώσεις σε στοκαρίσματα σε τοίχους ήξερα τι να κάνω αλλά πάνω στον αφρό δεν γνωρίζω τι υλικό πρέπει να χρησιμοποιήσω για να "πιάσει" και με ποια διαδικασία.

IMG_20220825_221153.jpg

Με μια ακριβή κολλα για πλακάκια απο ακ22 και πάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Με μια ακριβή κολλα για πλακάκια απο ακ22 και πάνω 

Σκέτη κόλλα χωρίς να μπει κάτι από πάνω; Όπως εφαρμόζω τον στόκο; Θέλει κάποια προεργασία η επιφάνεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nakis93 είπε

Σκέτη κόλλα χωρίς να μπει κάτι από πάνω; Όπως εφαρμόζω τον στόκο; Θέλει κάποια προεργασία η επιφάνεια;

Δεν θελει τίποτα περα απο ενα καθάρισμα απο ενδεχόμενες σκόνες ή  αν εχει πιάσει μάκα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, CONAN_ είπε

Φυσιολογικος = normal τιμές. 

γράφεις με γρίφους Σε ποια περιοχή είσαι να σου προτείνουν αν κάποιος  γνωρίζει Τώρα φυσιολογικές τιμές είναι κάτι σχετικό

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, hp8 είπε

γράφεις με γρίφους Σε ποια περιοχή είσαι να σου προτείνουν αν κάποιος  γνωρίζει Τώρα φυσιολογικές τιμές είναι κάτι σχετικό

Απο Αθήνα αν ξερει κάποιος... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...