Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Καλησπερα παιδες, εχετε να προτεινετε καμια μπαταρια μπανιου κοντα στα 50-60 ευρω μαξ;

Απλα διαβαζα για κατι αυτοματες που αν δεν εχει πολυ πιεση γυρνανε απο το ντους σε βρυση αυτοματα κτλ και δεν θελω κατι τετοιο.
Λογικα ουτε οικονομιας.
Εχω θεμα, με τον ηλιακο εχω μια χαρα πιεση ενω με το φυσικο αεριο εχει μικροτερη και συνηθως παιδευομαι με την μπαταρια. 
Πριν ειχα μια Porta & Bini η οποια μου κοπηκε στον μοχλο μεσα το πλαστικο που πιανει τον μηχανισμο στα 8 χρονια (Οκ την ζορισα λιγο!!:p ειχε μαζεψει αλατα μεσα), ειχε λιγο θεμα στο να βρεις ενα σημειο για να ρυθμισεις την θερμοκρασια.

Αυτη ειναι οκ;https://www.allwater.gr/product/mpataries/anameiktikes-mpaniou/mpataria-anameiktiki-loutrou-kormos-fiore-altura-mia-29cr1510
Την βλεπω σε καλη τιμη και την μαρκα την ειδα εδω στο φορουμ σαν VFM. Εχει και την 29CR1500 που εχει μαζι τηλεφωνο και σπιραλ στα +10 ευρω φανταζομαι ειναι η ιδια χωρις τα εξτρα. Αξιζει να δωσω το 10αρικο για τα εξτρα; Γενικα χαλανε πολυ συχνα τα τηλεφωνα που εχω :P

Ειδα και το ανταλλακτικο στα 9 ευρω σε περιπτωση που παθει κατι.. ή να ανεβω και αλλο σε τιμη;

Αν η παλιά είναι καλή βρύση για ποιο λόγο να την αλλάξεις;;;;; Όλες οι βρύσες (μπάνιου , νιπτήρα , κουζίνας) έχουν μηχανισμούς.Αν τον βγάλεις και ψάξεις στο εμπόριο θα βρεις ίδιο να τον αλλάξεις και η βρύση σου θα είναι καινούργια αν δεν έχει άλλα εξωτερικά προβλήματα.

Αυτή που ποστάρεις είναι η κλασική βρύση μπάνιου που έχουμε οι περισσότεροι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Αν η παλιά είναι καλή βρύση για ποιο λόγο να την αλλάξεις;;;;; Όλες οι βρύσες (μπάνιου , νιπτήρα , κουζίνας) έχουν μηχανισμούς.Αν τον βγάλεις και ψάξεις στο εμπόριο θα βρεις ίδιο να τον αλλάξεις και η βρύση σου θα είναι καινούργια αν δεν έχει άλλα εξωτερικά προβλήματα.

Αυτή που ποστάρεις είναι η κλασική βρύση μπάνιου που έχουμε οι περισσότεροι.

Γιατι ειναι ολα κλειστα με τον COVID, οποτε δεν μπορω να το παρω στο χερι να πεταχτω καπου μπαμ μπαμ κοβωντας την παροχη σε ολο το σπιτι για να βρω ανταλλακτικο. Δεν βρισκω και μπαταριες Porta & Bini στο internet μπας και εβρισκα κανα γνησιο.

Εκτος αν υπαρχει τροπος να βρω τι ανταλλακτικο χρειαζεται και το παραγγειλω απο το ιντερνετ, μονο τα mm και αν εχει ποδια κοιτας; Δεν υπαρχει καν διακοπτης στο μπανιο μου και πρεπει να κλεισω την κεντρικη βανα για την δουλεια...

36 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Αν μπορείς να δώσεις άλλα 50, πάρε από την ίδια μάρκα σε θερμοστατική και δεν θα σε προβληματίζουν οι πιέσεις και οι ρυθμίσεις του ζεστού.

Διαβασα οτι κολλανε ευκολα και δεν τις προτεινουν... και οντως ειναι πολλα τα λεφτα 😛..

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

Γιατι ειναι ολα κλειστα με τον COVID, οποτε δεν μπορω να το παρω στο χερι να πεταχτω καπου μπαμ μπαμ κοβωντας την παροχη σε ολο το σπιτι για να βρω ανταλλακτικο.

Εκτος αν υπαρχει τροπος να βρω τι ανταλλακτικο χρειαζεται και το παραγγειλω απο το ιντερνετ, μονο τα mm και αν εχει ποδια κοιτας; Δεν υπαρχει καν διακοπτης στο μπανιο μου και πρεπει να κλεισω την κεντρικη βανα για την δουλεια...

Ειδικός δεν είμαι εμπειρικά τα λέω , συνήθως παρόμοιοι είναι οι μηχανισμοί αλλά από την άλλη αν δεν ξέρεις ακριβή μάρκα τύπο ποτέ δεν είσαι σίγουρος, δυστυχώς έπεσες σε δύσκολη περίπτωση και δεν ξέρεις πότε θα ανοίξουν τα καταστήματα.

Το άσχημο είναι ότι δεν έχεις βάνα να κλείσεις το νερό μόνο στο μπάνιο.Παλιά έτσι τα έβαζαν και ενώ αλλού έβαζαν  βάνες στο μπάνιο έβαζαν το νερό απευθείας.Και μένα έτσι είναι.Αν βγάλεις το χερούλι το οποίο συνήθως στηρίζεται με μία βιδούλα στο πλαστικό που λες ότι έχει πρόβλημα βλέπεις το μηχανισμό.Αν μπορείς από εικόνες να εντοπίσεις ίδιο έχει καλώς.Αν όχι εγώ θα πήγαινα σε μία μέτρια προς φτηνή καινούργια να κάνεις τώρα τη δουλειά σου και μόλις τελείωνε τούτη η δύσκολη κατάσταση θα επισκεύαζα την παλιά αν είναι και μία καλή βρύση.

Κάποιος εδώ μέσα μία μέρα με αποκάλεσε τζαμπατζή.Όχι δεν είμαι τζαμπατζής ,απεναντίας είμαι καλοπληρωτής σε αντίθεση με πολλούς άλλους ,αλλά αν με το τζαμπατζής εννοεί ότι προσπαθώ να βρω οικονομικές καλές λύσεις και κάνω πολλές απλές και εύκολες δουλειές μόνος μου επειδή πιάνουν τα χέρια μου τότε ναι είμαι τζαμπατζής.😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ειδικός δεν είμαι εμπειρικά τα λέω , συνήθως παρόμοιοι είναι οι μηχανισμοί αλλά από την άλλη αν δεν ξέρεις ακριβή μάρκα τύπο ποτέ δεν είσαι σίγουρος, δυστυχώς έπεσες σε δύσκολη περίπτωση και δεν ξέρεις πότε θα ανοίξουν τα καταστήματα.

Το άσχημο είναι ότι δεν έχεις βάνα να κλείσεις το νερό μόνο στο μπάνιο.Παλιά έτσι τα έβαζαν και ενώ αλλού έβαζαν  βάνες στο μπάνιο έβαζαν το νερό απευθείας.Και μένα έτσι είναι.Αν βγάλεις το χερούλι το οποίο συνήθως στηρίζεται με μία βιδούλα στο πλαστικό που λες ότι έχει πρόβλημα βλέπεις το μηχανισμό.Αν μπορείς από εικόνες να εντοπίσεις ίδιο έχει καλώς.Αν όχι εγώ θα πήγαινα σε μία μέτρια προς φτηνή καινούργια να κάνεις τώρα τη δουλειά σου και μόλις τελείωνε τούτη η δύσκολη κατάσταση θα επισκεύαζα την παλιά αν είναι και μία καλή βρύση.

Κάποιος εδώ μέσα μία μέρα με αποκάλεσε τζαμπατζή.Όχι δεν είμαι τζαμπατζής ,απεναντίας είμαι καλοπληρωτής σε αντίθεση με πολλούς άλλους ,αλλά αν με το τζαμπατζής εννοεί ότι προσπαθώ να βρω οικονομικές καλές λύσεις και κάνω πολλές απλές και εύκολες δουλειές μόνος μου επειδή πιάνουν τα χέρια μου τότε ναι είμαι τζαμπατζής.😊

Εμας εγινε στο συγκεκριμενο μπανιο ανακαινιση το 2012, αλλα παλι δεν εβαλε μια κωλο βανα :(
Δεν ημουν και εγω εδω ημουν εκτος, να πω κατι...

Καλα σιγουρα δεν θα παει πεταμα/ανακυκλωση η συγκεκριμενη, ισως μπει σε κανα εξωχικο, ισως μεινει για ωρα αναγκης, την ανακατασκευη θα την φαει, και εγω σκεφτομουν για μηχανισμο αλλα οπως ειπα δυσκολα τωρα :( . θα φανει, ισως την λυσω βγαλω μερικες φωτογραφιες παρω διαστασεις και κανω την αποπειρα online.

Χαχα καλα ναι και εγω μια ζωη αυτα ακουω, παιζει να ειμαι ο μονος που δεν χρωσταει σε κανεναν και ολοι οι αλλοι να μου χρωστανε, ενα μου δινουν και τα κανω 10... κλασσικοι κουβαρνταδες 😛 

Αμα μπορεις να το φτιαξεις γιατι να μην το φτιαξεις :D εκτος αν η ωρα σου πληρωνεται πολυ περισσοτερο, και δεν συμφερει . χαχα.

Επεξ/σία από ExTaCy1337
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

ειχα μια Porta & Bini η οποια μου κοπηκε στον μοχλο μεσα το πλαστικο που πιανει τον μηχανισμο στα 8 χρονια (Οκ την ζορισα λιγο!!:p ειχε μαζεψει αλατα μεσα), ειχε λιγο θεμα στο να βρεις ενα σημειο για να ρυθμισεις την θερμοκρασια.

Αν έχει μείνει ο μοχλός του μηχανισμού μέσα στο χερούλι (πόμολο), έσπασε το λευκό πλαστικό δηλαδή (πάνω στη φωτο) δεν αρκεί να βρεις μηχανισμό. πρέπει να βρεις και ανταλλακτικό πόμολο μπαταρίας. Το έχω δει να γίνεται λόγω αλάτων και θερμοκρασίας.

mhxanismos-gia-triodh-brysh-boensi-ss304

 

https://www.bestprice.gr/cat/7201/aksesouar-bryswn-mpatariwn.html?q=πομολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μείνει το πλαστικό μέρος μέσα στο πόμολο, τότε με ένα σιδεροτρυπανο και λίγη προσοχή , αφαιρεις το πλαστικό κομμάτι από το πόμολο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, troi.g είπε

Εάν μείνει το πλαστικό μέρος μέσα στο πόμολο, τότε με ένα σιδεροτρυπανο και λίγη προσοχή , αφαιρεις το πλαστικό κομμάτι από το πόμολο. 

Σωστός πάτησα μια τρύπα στην μέση με 6αρι και τελικά με 8αρι, το τράβηξα με ένα μυτοτσιμπιδο βγήκε εύκολα. (με την 6αρα δεν έβγαινε). 

 

Αύριο λέω να το λύσω και να πάρω στοιχεία από τον μηχανισμό. Αν δεν βρω άκρη Άσε βασικά μην γίνει τίποτα και χάνει κανας μηχανισμός από το βάλε βγάλε και μείνω παγωτό χωρίς νερό μέχρι να έρθει το καινούργιο. Tο γεμισα με ξυδι και δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση :P. Xτυπάω παραγγελία την Fiore και κάνω ανακατασκευή αυτή στο μέλλον. Καλή ήταν μωρέ άλατα έπιασε και δεν άνοιγε καλά και με τσάντισε χάχα.

 

Ενα άλλο θέμα που έχω τώρα. Έχουμε μια δεύτερη μπαταρία μπανιου έξω από την ντουζιέρα όπου και κάνουμε εκεί τώρα μπάνιο. Εκείνη είναι μια ideal που όταν την ειχαμε μέσα στην ντουζιέρα δεν έφερνε ζεστό νερο,ο ερασιτέχνης θείος μου υδραυλικος είπε ότι φταίει η μπαταρία (δεν έχω ιδέα γιατί δεν την γύρισαν τότε) και εκτός του ντουζ σε άλλη γραμμή που την βάλαμε φέρνει αλλά λίγο. 

 

Το θέμα είναι ότι το εχω στο τέρμα ζεστό γυρισμένο για να κάνω μπανιο και ο λέβητας στο ΖΝΧ στους 50 βαθμούς.
(Σ'αυτην που μου χαλασε το ειχα ενα κλικ απο την μεση προς το ζεστο στους 50 βαθμους για να κανω μπανιο).

Και το ντουζ μια ήταν καλό μια κρυωνε. Το ανέβασα 55 το πήγα και 60. Στους 60 πάλι τερμα γυρισμένο στο ζεστό που δοκίμασα ήταν κομπλέ. Αλλά πολύ περίεργο λογικά μπερδεύει τα νερά... Στους 60 θα έπρεπε να είχα καεί ζωντανός.. Φανταζομαι θέλει αλλαγή ο μηχανισμός; και είναι και ακριβοί οι ideal :(

IMG_20200405_015422.jpg

IMG_20200404_232705.jpg

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Σωστός πάτησα μια τρύπα στην μέση με 6αρι και τελικά με 8αρι, το τράβηξα με ένα μυτοτσιμπιδο βγήκε εύκολα. (με την 6αρα δεν έβγαινε). 

Αύριο λέω να το λύσω και να πάρω στοιχεία από τον μηχανισμό. Αν δεν βρω άκρη Άσε βασικά μην γίνει τίποτα και χάνει κανας μηχανισμός από το βάλε βγάλε και μείνω παγωτό χωρίς νερό μέχρι να έρθει το καινούργιο. Tο γεμισα με ξυδι και δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση :P. Xτυπάω παραγγελία την Fiore και κάνω ανακατασκευή αυτή στο μέλλον. Καλή ήταν μωρέ άλατα έπιασε και δεν άνοιγε καλά και με τσάντισε χάχα.

Ενα άλλο θέμα που έχω τώρα. Έχουμε μια δεύτερη μπαταρία μπανιου έξω από την ντουζιέρα όπου και κάνουμε εκεί τώρα μπάνιο. Εκείνη είναι μια ideal που όταν την ειχαμε μέσα στην ντουζιέρα δεν έφερνε ζεστό νερο,ο ερασιτέχνης θείος μου υδραυλικος είπε ότι φταίει η μπαταρία (δεν έχω ιδέα γιατί δεν την γύρισαν τότε) και εκτός του ντουζ σε άλλη γραμμή που την βάλαμε φέρνει αλλά λίγο. 

Το θέμα είναι ότι το εχω στο τέρμα ζεστό γυρισμένο για να κάνω μπανιο και ο λέβητας στο ΖΝΧ στους 50 βαθμούς.
(Σ'αυτην που μου χαλασε το ειχα ενα κλικ απο την μεση προς το ζεστο στους 50 βαθμους για να κανω μπανιο).

Και το ντουζ μια ήταν καλό μια κρυωνε. Το ανέβασα 55 το πήγα και 60. Στους 60 πάλι τερμα γυρισμένο στο ζεστό που δοκίμασα ήταν κομπλέ. Αλλά πολύ περίεργο λογικά μπερδεύει τα νερά... Στους 60 θα έπρεπε να είχα καεί ζωντανός.. Φανταζομαι θέλει αλλαγή ο μηχανισμός; και είναι και ακριβοί οι ideal :(

IMG_20200405_015422.jpg

IMG_20200404_232705.jpg

Πιθανότατα θέλει αλλαγή ο μηχανισμός , πρέπει να τον λύσεις για να δεις έαν ταιριάζει μηχανισμός του εμπορίου, γιατί εάν θέλει το δικό του , όντως είναι ακριβός. Βέβαια εξαρτάται , εάν η μπαταρία έκανε 150-200 και είναι σε καλή κατάσταση, τότε αξίζει τον κόπο. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως , εάν αποφασίσεις να λύσεις το μηχανισμό , υπάρχει περίπτωση ο μηχανισμός να βγει σε κομμάτια και να μείνεις χωρίς μπαταρία. 

Τι προτείνω, αφού έχεις παραγγείλει καινούργια μπαταρία πρώτα να βάλεις αυτή , και ύστερα να σκαλισεις την ideal. Αν μπορείς μαζί με τη μπαταρία που θα πάρεις , να σου στείλουν και δύο τάπες θηλυκές 3/4 μαζί με μερικά λαστιχακια 3/4 , ώστε αν σου μείνει ο μηχανισμός στο χέρι , να μπορέσεις να βγάλεις τη μπαταρία και να βάλεις τις τάπες , ώστε να μπορεις να ανοίξεις το νερό, γιατί αλλιώς...... την εβαψες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2020 στις 2:38 ΠΜ, ExTaCy1337 είπε

Καλησπερα παιδες, εχετε να προτεινετε καμια μπαταρια μπανιου κοντα στα 50-60 ευρω μαξ;

Απλα διαβαζα για κατι αυτοματες που αν δεν εχει πολυ πιεση γυρνανε απο το ντους σε βρυση αυτοματα κτλ και δεν θελω κατι τετοιο.
Λογικα ουτε οικονομιας.
Εχω θεμα, με τον ηλιακο εχω μια χαρα πιεση ενω με το φυσικο αεριο εχει μικροτερη και συνηθως παιδευομαι με την μπαταρια. 
Πριν ειχα μια Porta & Bini η οποια μου κοπηκε στον μοχλο μεσα το πλαστικο που πιανει τον μηχανισμο στα 8 χρονια (Οκ την ζορισα λιγο!!:p ειχε μαζεψει αλατα μεσα), ειχε λιγο θεμα στο να βρεις ενα σημειο για να ρυθμισεις την θερμοκρασια.

Αυτη ειναι οκ;https://www.allwater.gr/product/mpataries/anameiktikes-mpaniou/mpataria-anameiktiki-loutrou-kormos-fiore-altura-mia-29cr1510
Την βλεπω σε καλη τιμη και την μαρκα την ειδα εδω στο φορουμ σαν VFM. Εχει και την 29CR1500 που εχει μαζι τηλεφωνο και σπιραλ στα +10 ευρω φανταζομαι ειναι η ιδια χωρις τα εξτρα. Αξιζει να δωσω το 10αρικο για τα εξτρα; Γενικα χαλανε πολυ συχνα τα τηλεφωνα που εχω :P

Ειδα και το ανταλλακτικο στα 9 ευρω σε περιπτωση που παθει κατι.. ή να ανεβω και αλλο σε τιμη;

Εγώ είχα καταλήξει στην Ιταλική Fiore γιατί είναι vfm και βρίσκεις ανταλλακτικό (ο μέσα κεραμικός μηχανισμός) εύκολα και σε καλή τιμή από την Fiore (μπορεί να υπάρχουν και συμβατά). Υπάρχει αρίθμηση για κάθε εξάρτημα και αν σου χρειαστεί πχ χερούλι ίσως να στο στείλουν από Ιταλία αν δεν υπάρχει εδώ συμβατό.

http://www.fiore.it/en/

 

Επεξ/σία από Krusty
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα σιγα θα ανοιξει ο καιρος να κανουμε καμια δουλεια, υλικα να δω που θα βρουμε μονο...

Γνωριζει καποιος πως μπορουμε εντος καραντινας να αγορασουμε πλαστικα χρωματα εξωτ. χώρου? Ειδικοτερα θα ηθελα να με βοηθησουν και στην επιλογη συγκεκριμενης αποχρωσης, αλλα αν δεν γινεται αυτο τοτε τουλαχιστον να τους δωσω ετοιμο κωδικο χρωματος. Αθήνα~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panos4tw είπε

Σιγα σιγα θα ανοιξει ο καιρος να κανουμε καμια δουλεια, υλικα να δω που θα βρουμε μονο...

Γνωριζει καποιος πως μπορουμε εντος καραντινας να αγορασουμε πλαστικα χρωματα εξωτ. χώρου? Ειδικοτερα θα ηθελα να με βοηθησουν και στην επιλογη συγκεκριμενης αποχρωσης, αλλα αν δεν γινεται αυτο τοτε τουλαχιστον να τους δωσω ετοιμο κωδικο χρωματος. Αθήνα~

Έχω ξαναγράψει και πιο πίσω, αν δεν είσαι επαγγελματίας να βρεις ένα μάστορα και παίρνει τηλέφωνο και του δίνουν. (η χοντρικη δουλεύει έχει σταματήσει το λιανεμποριο για το κοινό, για τους "απλους" πολιτες δηλαδή όχι επαγγελματίες) έτσι θα πάρεις τα χρώματα σου σχεδόν άμεσα και αυθημερόν. 

Τώρα αν θέλεις σαν απλός πολίτης μπαίνεις σε site και ρίχνεις παραγγελία με την ανάλογη καθυστέρηση να στα φέρουν εννοείται γιατι γινεται ένας χαμός στα courier και delivery. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Έχω ξαναγράψει και πιο πίσω, αν δεν είσαι επαγγελματίας να βρεις ένα μάστορα και παίρνει τηλέφωνο και του δίνουν. (η χοντρικη δουλεύει έχει σταματήσει το λιανεμποριο για το κοινό, για τους "απλους" πολιτες δηλαδή όχι επαγγελματίες) έτσι θα πάρεις τα χρώματα σου σχεδόν άμεσα και αυθημερόν. 

Τώρα αν θέλεις σαν απλός πολίτης μπαίνεις σε site και ρίχνεις παραγγελία με την ανάλογη καθυστέρηση να στα φέρουν εννοείται γιατι γινεται ένας χαμός στα courier και delivery. 

Έχει πολλά eshop μου πετάγονται διαφημίσεις τώρα τελευταία...

ψαξε στο google θα βρεις σίγουρα 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Έχω ξαναγράψει και πιο πίσω, αν δεν είσαι επαγγελματίας να βρεις ένα μάστορα και παίρνει τηλέφωνο και του δίνουν. (η χοντρικη δουλεύει έχει σταματήσει το λιανεμποριο για το κοινό, για τους "απλους" πολιτες δηλαδή όχι επαγγελματίες) έτσι θα πάρεις τα χρώματα σου σχεδόν άμεσα και αυθημερόν. 

Τώρα αν θέλεις σαν απλός πολίτης μπαίνεις σε site και ρίχνεις παραγγελία με την ανάλογη καθυστέρηση να στα φέρουν εννοείται γιατι γινεται ένας χαμός στα courier και delivery. 

Σε καποια site που ειδα δεν στελνουν καν χρωματα, ενω σιγουρα μεσω site δεν μπορεις να διαλεξεις την αποχρωση που θες (π.χ. Leroy).

Αν εννοεις ως επαγγελματιας να κοψω τιμολογιο, μπορω να κοψω τιμολογιο ως πολιτικος μηχανικος. Που ομως? Οσα χρωματοπωλεια παιρνω τηλεφωνα ειναι κλειστα. Υπαρχει καποιο ανοιχτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Έχει πολλά eshop μου πετάγονται διαφημίσεις τώρα τελευταία...

ψαξε στο google θα βρεις σίγουρα 🙂

Εγώ όχι,βρίσκω εύκολα υλικά για τα πάντα, να φανταστώ το λες στο άλλο μέλος έτσι; 

😋😋

Μόλις τώρα, panos4tw είπε

Σε καποια site που ειδα δεν στελνουν καν χρωματα, ενω σιγουρα μεσω site δεν μπορεις να διαλεξεις την αποχρωση που θες (π.χ. Leroy).

Αν εννοεις ως επαγγελματιας να κοψω τιμολογιο, μπορω να κοψω τιμολογιο ως πολιτικος μηχανικος. Που ομως? Οσα χρωματοπωλεια παιρνω τηλεφωνα ειναι κλειστα. Υπαρχει καποιο ανοιχτο?

Δοκίμασε σε μεγάλα καταστήματα, κεντρικά. 

Εκεί θα βρεις σίγουρα ανοιχτά. 

Μην παίρνεις συνοικιακά της γειτονιά, αυτά είναι τελείως κλειστά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Εγώ όχι,βρίσκω εύκολα υλικά για τα πάντα, να φανταστώ το λες στο άλλο μέλος έτσι; 

😋😋

Δοκίμασε σε μεγάλα καταστήματα, κεντρικά. 

Εκεί θα βρεις σίγουρα ανοιχτά. 

Μην παίρνεις συνοικιακά της γειτονιά, αυτά είναι τελείως κλειστά. 

Ναι λάθος παράθεση 😋

βρίσκεις παντως εύκολα το θέμα είναι οι μεγάλες καθυστερήσεις στην παράδοση. Πχ εγώ εγώ από λερου παραγγελία πληρωμένη εδώ και 10 μέρες κ ακόμα να φανεί κ στο τηλ. Κέντρο είμαι επιφυλακτικοί στην παράδοση. 
ισως κάποιο κατάστημα με eshop και δικούς του μεταφορείς να είναι ταχύτερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...