Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Της ίδιας εταιρείας είναι αυτοί που έχει τώρα το σπίτι αλλά δεν δουλεύουν σωστά. Είναι οι απλοί όμως. 

Οι απλοί αναλογικοί με το ελατήριο έχουν απόκλιση +-2 βαθμούς. 

Εγώ είχα τους απλούς (2 οροφοι- αυτονομια) της Siemens και τους άλλαξα σε ηλεκτρονικό όταν έβαλα ξυλολεβητα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Doubt είπε

Smart θερμοστάτης, με Wifi.

Made in Bulgaria αν κατάλαβα σωστά τις πληροφορίες που βρήκα.

Μηχανικών πληροφορικής Τ.Ε. . Συναρτήσεις έχει στο επόμενο εξάμηνο προγραμματισμός 2 είναι αλυσίδα ωστόσο

Επεξ/σία από meletis_m
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MessengerOfGood είπε

Αυτό εδώ είναι θερμοστατης ή κάτι άλλο???

λαθος τιμή είχε! τσαμπα εδωσα τα προσωπικά μου δεδομένα για παραγγελια 😒

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, meletis_m είπε

Οι απλοί αναλογικοί με το ελατήριο έχουν απόκλιση +-2 βαθμούς. 

Εγώ είχα τους απλούς (2 οροφοι- αυτονομια) της Siemens και τους άλλαξα σε ηλεκτρονικό όταν έβαλα ξυλολεβητα 

Οι δικοί μου πρέπει να χάνουν πολύ παραπάνω! Βασικά δουλεύουν εντελώς λάθος, μπορεί να ανάψει στους 15 από σβηστός ενώ το σπίτι έχει παραπάνω και μετά για να σβήσει να πρέπει να τον πας πολύ χαμηλά πάλι...

Έμεινα και από πετρέλαιο χθες, έβαλα σήμερα και δεν έπαιρνε μπροστά ο λέβητας. Χρειαζόταν εξαέρωση από μια βίδα που έχει ο καυστήρας. Το γράφω να υπάρχει αν το πάθει και κανένας άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια, έχω ένα πλυντήριο πιάτων. Ξαφνικά λέει ενώ δεν δούλευε άρχισε να μπαζει νερά κάπως βρωμερά απ' το πλάι αριστερά και μυρίζει άσχημα. Άνοιξα λοιπόν τα σιφονια από δίπλα και μου φαίνεται ότι το πρόβλημα είναι στην απορροή. Έριξα λίγο νερό στον σωλήνα και άρχισε να στάζει από μέσα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω μόνος μου, να πάρω υδραυλικό, η να ετοιμάζομαι για καινούριο; 

0UyiDAf.jpg

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Τι χρησιμοποιω για "αδιαβροχοποιηση" ξυλου; Απο ενα μπολακι μεχρι ενα τραπεζι για εξωτερικο χωρο

Τι χρησιμοποιω ως βερνικι για ξυλο που ερχεται σ επαφη με φαγητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panostom είπε

Καλημερα

Τι χρησιμοποιω για "αδιαβροχοποιηση" ξυλου; Απο ενα μπολακι μεχρι ενα τραπεζι για εξωτερικο χωρο

Τι χρησιμοποιω ως βερνικι για ξυλο που ερχεται σ επαφη με φαγητο;

μαγειρεμένο φαγητό ή ωμό;Για ωμό δεν κάνει το ξύλο,ειδικά σε κρέατα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panostom είπε

Καλημερα

Τι χρησιμοποιω για "αδιαβροχοποιηση" ξυλου; Απο ενα μπολακι μεχρι ενα τραπεζι για εξωτερικο χωρο

Τι χρησιμοποιω ως βερνικι για ξυλο που ερχεται σ επαφη με φαγητο;

Βερνίκι ξύλου φέρνει τακτικά ένα το lidl σε συσκευασία τριών λίτρων σε μορφή τζέλ σε διάφορους χρωματισμούς.Πολύ καλό σε αντοχές δεν πιάνει πέτσα όπως τα βερνίκια νεφτιού που ξεπετσαλώνουν μετά.Το χρησιμοποιώ μέσα και έξω ειδικά σε ξύλα στη θάλασσα που δέχονται μεγάλες καταπονήσεις.Φρεσκάρισμα κάθε 2-3 χρόνια.

Για φαγητού όχι βερνίκια βέβαια αλλά ειδικό λάδι που είναι για ξύλινα σκεύη φαγητού. π.χ. ένα τέτοιο ή υπάρχουν και άλλα παρόμοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα έναν καυστήρα ο οποίος μετά από 10 χρόνια λειτουργίας κάηκε το μοτερ του τον όποιο και  αντικατεστησα με άλλον από το παλιό μου σπίτι. Μετα από 3 εβδομάδες λειτουργίας κάηκε και σε αυτόν το μοτέρ, μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει και καίγονται τα μοτέρ;  Δεν μπορεί να είμαι τόσο άτυχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηλεκτρολογικη εγκατάσταση είναι καινούργια άρα έχει όλα τα απαραίτητα στοιχεία για την προστασία του καυστήρα. Εγγύηση προφανώς δεν έχω γιατί όπως έγραψα παραπάνω και οι δυο καυστήρες είναι παλιοί. Το θέμα είναι γιατί καίγονται τα μοτέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...