Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, billdanos said:

@SeXBOX μην ψάχνεις ευκαιρία για να "πεις τον πόνο σου" σε κάθε post. Το σχόλιό μου ήταν μια χαρά απλό και κατανοητό: βάζουν μεγάλη μπαταρία γιατί ο ρυθμός της κατανάλωσής του είναι μεγάλο και κάπως πρέπει να βγάζει τη μέρα. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις σε όλα τα forums συζητήσεων σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο. 

Το ότι προσωπικά σε πείραξε, είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να "προσέχεις" συνεχώς μην τυχόν και έχει φάει όλη τη ram και αν δεν κλείσεις μόνος σου κάποιες εφαρμογές αυτό θα αρχίσει να σου ρουφάει την μπαταρία, δεν το λες και αξιόπιστο... :) 

sure....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, billdanos said:

ο ότι προσωπικά σε πείραξε, είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να "προσέχεις" συνεχώς μην τυχόν και έχει φάει όλη τη ram και αν δεν κλείσεις μόνος σου κάποιες εφαρμογές αυτό θα αρχίσει να σου ρουφάει την μπαταρία, δεν το λες και αξιόπιστο... :) 

Γελάν και οι πέτρες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, billdanos είπε

Γι'αυτό έχει τόσο μεγάλη μπαταρία. Μπας και με 4000 βγάλει ...κάπως τη μέρα! 😛 

+1

Οπως το pocophone χρειαζεται μεγαλη μπαταρια για να βγαζει την ημερα(βεβαια βγαζει την ημερα πιο ευκολα απο το iPhone XS Max, μιας και το pocophone εχει ~20% μεγαλυτερη αυτονομια, 94h εναντι 79h), ετσι πχ και το iPhone χρειαζεται πολυ δυνατο επεξεργαστη με καμποσα billions transistor για να τρεχει το πολυ βαρυ iOs και να φθασει τις επιδοσεις κινητων με android με πιο αδυναμο επεξεργαστη. 😛

Ειμαι βεβαια σιγουρος οτι θα βρεθει νεα δικαιολογια. Eν αναμονη!

Επεξ/σία από haHa
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για την ώρα αφιερώστε μερικές ...ώρες για να διαβάσετε όλα τα προβλήματα της συσκευή που καταγράφουν οι χρήστες στα σχετικά forums. Που αν όλα αυτά τα είχε καμιά άλλη συσκευή, θα είχατε βγει στους δρόμους με λάβαρα επανάστασης στα χέρια! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, billdanos είπε

Για την ώρα αφιερώστε μερικές ...ώρες για να διαβάσετε όλα τα προβλήματα της συσκευή που καταγράφουν οι χρήστες στα σχετικά forums. Που αν όλα αυτά τα είχε καμιά άλλη συσκευή, θα είχατε βγει στους δρόμους με λάβαρα επανάστασης στα χέρια! 😛 

Το σίγουρο είναι ότι η xiaomi δεν σας αφήνει να κοιμηθείτε . Αν ποσταρω φωτό με την αυτονομία του κινητού θα βάλετε τα κλάματα . Κ όχι με φίδια κ ψέμματα για battery drain . Μιλάει κ η apple για μπαταρία . 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, vargas said:

Το σίγουρο είναι ότι η xiaomi δεν σας αφήνει να κοιμηθείτε . Αν ποσταρω φωτό με την αυτονομία του κινητού θα βάλετε τα κλάματα . Κ όχι με φίδια κ ψέμματα για battery drain . Μιλάει κ η apple για μπαταρία . 🤣🤣🤣

Ναι βρε έχουμε χάσει τον ύπνο μας... 😛

Είναι αστείο πάντως το πως προσπαθείτε να αγνοήσετε ή να αποκρύψετε όλα τα προβλήματα που παρουσιάζονται! Ξέρετε τι λέω ...αυτά που μας χρεώνετε πως τα κάνουμε εμείς! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ναι βρε έχουμε χάσει τον ύπνο μας... 😛

Είναι αστείο πάντως το πως προσπαθείτε να αγνοήσετε ή να αποκρύψετε όλα τα προβλήματα που παρουσιάζονται! Ξέρετε τι λέω ...αυτά που μας χρεώνετε πως τα κάνουμε εμείς! :) 

Σοβαρά τώρα;

Σε κάθε θέμα για πρόβλημα σε iPhone, υπάρχει μνμ σου "Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα"

Αντίστοιχα πιάνεις ένα Android βιτρίνα και έχει πάνω του όλα τα προβλήματα που έχουν βγάλει κατα καιρούς μοντέλα της Samsung,της Xiaomi,της Nokia,της ΚΙΑ,της Nissan κοκ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, gnsX said:

Σοβαρά τώρα;

Σε κάθε θέμα για πρόβλημα σε iPhone, υπάρχει μνμ σου "Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα"

Αντίστοιχα πιάνεις ένα Android βιτρίνα και έχει πάνω του όλα τα προβλήματα που έχουν βγάλει κατα καιρούς μοντέλα της Samsung,της Xiaomi,της Nokia,της ΚΙΑ,της Nissan κοκ

Μα στα λόγια μου έρχεσαι! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Mouthbreather said:

Πλάκα μας κάνεις τώρα... έτσι; Δηλαδή τα άρθρα στο insomnia "πρόβλημα του τάδε iPhone που του συμβαίνει το τάδε!" και βγαίνουν εβδομάδα παρά εβδομάδα τα προσπερνάς... Δεν είδα κανένα άρθρο για Pocophone. Επίσης όσοι έχουμε γράψει μέχρι τώρα δεν κάναμε κανένα "hijacking" στα "iThreads" με τα προβλήματα σας... η ρετσινιά από πάνω σου δεν φεύγει. Και είμαι και εγώ ένας από αυτούς που θλίβομαι με το γεγονός ότι είσαι moderator. Έχει χάσει επίπεδο το insomnia τελευταία.

Σου κόψαμε κάνα λογαριασμό και αγανάκτησες? 

Δε νομίζω πως ξεκίνησα εγώ τις συγκρίσεις του poco με το iphone... Εσείς είχατε απωθημένα αν θυμάσαι...

Anyway, σας αφήνω να συζητήσετε μόνοι σας για τα προβλήματα που παρουσιάζονται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Σου κόψαμε κάνα λογαριασμό και αγανάκτησες? 

Δε νομίζω πως ξεκίνησα εγώ τις συγκρίσεις του poco με το iphone... Εσείς είχατε απωθημένα αν θυμάσαι...

Anyway, σας αφήνω να συζητήσετε μόνοι σας για τα προβλήματα που παρουσιάζονται. :)

Μη φεύγεις, δεν θα ξανά γράψουμε ότι βγάζουν τα αιφον προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mouthbreather είπε

Και είμαι και εγώ ένας από αυτούς που θλίβομαι με το γεγονός ότι είσαι moderator. Έχει χάσει επίπεδο το insomnia τελευταία.

 

Mouthbreather ζεις εσυ μας οδηγείς.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vargas είπε

Σοβαρολογεις τώρα ; Είναι επιχείρημα αυτό ; Η κάμερα του η στοκ δεν έχει καμία δυσλειτουργία μια χαρά δουλεύει απλά με τη gcam τη νύχτα αλλαζεις επίπεδο τόσο κακό είναι αυτό ;; Δυσλειτουργία είναι εν ετει 2018 κινητό να μην έχει επεκτάσιμη μνήμη. Για μένα αυτό είναι δυσλειτουργία

Αυτό που γράφεις εσύ δεν είναι επιχείρημα, αλλά η άποψή σου. Όπως και για την επεκτάσιμη μνήμη.

Η εταιρεία θα έπρεπε να εκμεταλλεύεται το hardware με σωστό software. Για κάποιους λόγους -ευνόητους ίσως- δεν το κάνει και βεβαίως στο android υπάρχει ελευθερία και επιλογές (αφού δε χρειάζεται και root ακόμα καλύτερα), όμως εξακολουθώ να εκτιμώ τις εταιρείες που σου δίνουν έτοιμη συσκευή χωρίς να ψάχνεις σε forum.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gnsX είπε

Σοβαρά τώρα;

Σε κάθε θέμα για πρόβλημα σε iPhone, υπάρχει μνμ σου "Εγώ πάντως δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα"

Αντίστοιχα πιάνεις ένα Android βιτρίνα και έχει πάνω του όλα τα προβλήματα που έχουν βγάλει κατα καιρούς μοντέλα της Samsung,της Xiaomi,της Nokia,της ΚΙΑ,της Nissan κοκ

Το ποκοφωνο ειναι η βιτρινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...