Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/11/2018 στις 12:43 ΠΜ, Pseudonumo είπε

Για το μέσο χρήστη και πολύ κατώτερος επεξεργαστής φτάνει και περισσεύει. Είναι κρίμα να μη γίνεται μεγαλύτερη προσπάθεια στις κάμερες.

Έχει πάρει ήδη gcam με το port  του pixel 3 χωρίς root. 

 

Στις 3/11/2018 στις 1:36 ΜΜ, adi32 είπε

Αφηστε τα νοτς και τις οθονες του iphone και του ποκο 

και παρτε αυτο με in display fingerprint amoled, camera με ois κλπ

Δεν το ξέρω το συγκεκριμενο , αλλά. Ξέρω πως από support  η meizu δεν πολύ ασχολείται. Το poco Παρασκευή παίρνει pieεμω έχει ήδη πάρει miui 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vargas είπε

Έχει πάρει ήδη gcam με το port  του pixel 3 χωρίς root.

Μία σωστή εφαρμογή φτιαγμένη από την εταιρεία για την εκάστοτε συσκευή της περιμένω. Δε μπορεί να βασίζεσαι σε εφαρμογές τρίτων, ούτε ξέρω αν εκμεταλλεύεται η gcam πλήρως τις δυνατότητες της κάμερας της κάθε συσκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Pseudonumo είπε

Μία σωστή εφαρμογή φτιαγμένη από την εταιρεία για την εκάστοτε συσκευή της περιμένω. Δε μπορεί να βασίζεσαι σε εφαρμογές τρίτων, ούτε ξέρω αν εκμεταλλεύεται η gcam πλήρως τις δυνατότητες της κάμερας της κάθε συσκευής.

Μια χαρα δουλεύει η στοκ , απλά σε βραδινή φωτό γτ να μην έχεις την gcam ; Δλδ αν μια εφαρμογή σε ένα οποιοδήποτε τηλέφωνο δουλεύει καλά γτ να μην την προτιμήσουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vargas είπε

Μια χαρα δουλεύει η στοκ , απλά σε βραδινή φωτό γτ να μην έχεις την gcam ; Δλδ αν μια εφαρμογή σε ένα οποιοδήποτε τηλέφωνο δουλεύει καλά γτ να μην την προτιμήσουμε ;

Δείχνει προχειρότητα.

Δεν αγοράζεις κινητό βασιζόμενος στο ότι θα βρεις εφαρμογή τρίτου που δούλευε και ελπίζεις ότι θα δουλεύει καλύτερα για βασική του λειτουργία.

Επεξ/σία από Pseudonumo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Pseudonumo είπε

Δείχνει προχειρότητα.

Δεν αγοράζεις κινητό βασιζόμενος στο ότι θα βρεις εφαρμογή τρίτου που δούλευε και ελπίζεις ότι θα δουλεύει καλύτερα για βασική του λειτουργία.

Το ότι δεν θέλει πάντως επιπλέον διαδικασία όπως συνήθως παρά μόνο εγκατάσταση του .apk είναι παραπάνω από καλή φάση

 

Όσο καλή κάμερα και να έχει μια συσκευή η gcam είναι πάντα καλύτερη, το πρόβλημα ήταν ότι συνήθως πρέπει να ασχοληθείς με ξεκλείδωμα bootloader και ενεργοποίηση του api.

 

Σε μια συσκευή με καλή εφαρμογή κάμερας οκ δεν ασχολείσαι, σε μια με κακη ασχολείσαι και ενοχλείσαι

 

Αλλά το να μπορείς απλά να κάνεις εγκατάσταση του apk είναι απλά τέλειο

 

Όσο καλή και να έχεις απλά θα βάλεις την καλύτερη

Επεξ/σία από logistoulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Pseudonumo είπε

Δείχνει προχειρότητα.

Δεν αγοράζεις κινητό βασιζόμενος στο ότι θα βρεις εφαρμογή τρίτου που δούλευε και ελπίζεις ότι θα δουλεύει καλύτερα για βασική του λειτουργία.

Σοβαρολογεις τώρα ; Είναι επιχείρημα αυτό ; Η κάμερα του η στοκ δεν έχει καμία δυσλειτουργία μια χαρά δουλεύει απλά με τη gcam τη νύχτα αλλαζεις επίπεδο τόσο κακό είναι αυτό ;; Δυσλειτουργία είναι εν ετει 2018 κινητό να μην έχει επεκτάσιμη μνήμη. Για μένα αυτό είναι δυσλειτουργία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ο κάθε κατασκευαστής δεν μπορεί να βάλει ένα αντίγραφο της gcam και αρκείται στις κακές φώτο που βγάζει η δική του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες μου ήρθε η MIUI Global 10.0 για POCO, έγινε γρήγορα η εγκατάσταση, ωραία είναι η έκδοση για POCO, στο Note 5 που είναι για όλα το είδα και δεν μου άρεσε καθόλου και έλειπαν και λειτουργίες. Στο POCO έκατσε τέλεια. Μονο το battery drain να διορθωθεί λίγο και θα είναι πολύ καλύτερα.

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeXBOX είπε

Χθες μου ήρθε η MIUI Global 10.0 για POCO, έγινε γρήγορα η εγκατάσταση, ωραία είναι η έκδοση για POCO, στο Note 5 που είναι για όλα το είδα και δεν μου άρεσε καθόλου και έλειπαν και λειτουργίες. Στο POCO έκατσε τέλεια. Μονο το battery drain να διορθωθεί λίγο και θα είναι πολύ καλύτερα.

Έχει battery drain ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, vargas said:

Έχει battery drain ??

Ναι το εχω σε αχρηστία από πριν 2 ώρες που φόρτισε, δεν το ακούμπησα, μόνο λίγο την κάμερα που δοκίμασα, εξακολουθεί η gcam να είναι καλύτερη, εκτός και αν θες πανόραμα που της xiaomi είναι εξαιρετική. Οπότε τραβώντας μόνο 2 photos και το άφησα on table με 99% τώρα είναι 81% μέσα σε 2 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράψτε λάθος, είχα στο παρασκήνιο 1 gb ελεύθερη ram, τρέχανε ένα σωρό πράγματα... τα έκλεισα και τράβηξα 15 λεπτά βίντεο, 10 φωτογραφίες, έτρεξα και 4 λεπτά youtube και έπεσε μόνο 1%.

@billdanos ετσι, δώσε το καλό παράδειγμα σαν mod "πως να ξεκινήσετε μια αντιπαράθεση". Και μετά σβήνονται μόνο τα δικά μου μηνύματα. τεσπα.... 🤬

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@SeXBOX μην ψάχνεις ευκαιρία για να "πεις τον πόνο σου" σε κάθε post. Το σχόλιό μου ήταν μια χαρά απλό και κατανοητό: βάζουν μεγάλη μπαταρία γιατί ο ρυθμός της κατανάλωσής του είναι μεγάλο και κάπως πρέπει να βγάζει τη μέρα. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις σε όλα τα forums συζητήσεων σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο. 

Το ότι προσωπικά σε πείραξε, είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να "προσέχεις" συνεχώς μην τυχόν και έχει φάει όλη τη ram και αν δεν κλείσεις μόνος σου κάποιες εφαρμογές αυτό θα αρχίσει να σου ρουφάει την μπαταρία, δεν το λες και αξιόπιστο... :) 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

ετσι, δώσε το καλό παράδειγμα σαν mod "πως να ξεκινήσετε μια αντιπαράθεση". Και μετά σβήνονται μόνο τα δικά μου μηνύματα. τεσπα.... 🤬

Πες τα Χρυσόστομε!

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

@SeXBOX μην ψάχνεις ευκαιρία για να "πεις τον πόνο σου" σε κάθε post. Το σχόλιό μου ήταν μια χαρά απλό και κατανοητό: βάζουν μεγάλη μπαταρία γιατί ο ρυθμός της κατανάλωσής του είναι μεγάλο και κάπως πρέπει να βγάζει τη μέρα. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις σε όλα τα forums συζητήσεων σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο. 

Το ότι προσωπικά σε πείραξε, είναι καθαρά δικό σου θέμα. Ένα τηλέφωνο το οποίο πρέπει να "προσέχεις" συνεχώς μην τυχόν και έχει φάει όλη τη ram και αν δεν κλείσεις μόνος σου κάποιες εφαρμογές αυτό θα αρχίσει να σου ρουφάει την μπαταρία, δεν το λες και αξιόπιστο... :) 

Εμένα μου φαίνεται ότι εσύ ψάχνεις ευκαιρίες για τον πόνο σου που πήρες κινητό 1300€ και ένα που στα 300€ είναι πολύ καλό, αξιόλογο και χτυπά άλλα στα ίσια, θες να δικαιολογήσεις ντε και καλά την διαφορά των 1000€  ότι δεν στα άρπαξαν από την τσέπη από Αμερικάνικη εταιρεία που τις φτιάχνουν Κινέζοι συσκευές και στα πλασάρει και με "certification χρυσής ράβδου". Σε έχουμε πάρει χαμπάρι τόσο καιρό μην κρύβεις κάτι ογκώδες που δε χωρά πίσω από δεντράκι...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...