Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να υπάρχει διετής εγγύηση θα πρέπει να αγοραστεί απο μεγάλη αλυσίδα η απο My Gad η απο You.gr;Δηλαδή οι τελευταίοι 2 φέρνουν συσκευές που έχει εισάγει η infoguest;

Αν χρειαστεί επισκευή γίνεται Ελλάδα η το στέλνουν έξω;

Τι διαφορά έχουν τα 18:9 με 18.5:9 με το 18.7:9 (Pocophone);Ποιό είναι μικρότερο σε πλάτος,το Pocophone;

Μόνο σε εμένα φαίνεται πιο φυσιολογικό και πρακτικό το 16:9;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Η κορυφαία όπως το είπες. Απλά το όλο touchwiz με το bloatware καταστρέφει την όλη εμπειρία. Το poco σαφώς πιο σπιρτοζικο το miui ποτέ δεν κάνει κιχ μαζί με oxygen του one plus. Η Samsung βάζει τόσα πολλά που κάποια σκαλωματα πάντα θα έχει στις επίσημες rom. 

Πάλι η καραμέλα με το bloatware. Πολλά από αυτά είναι χρήσιμα και αναπόσπαστα κομμάτια της συνολικής εμπειρίας που προσφέρει η συγκεκριμένη "ιδιαίτερη" συσκευή. Ακόμα και τα διπλά ημερολόγια που λένε μερικοί, είναι χρήσιμα γιατί πχ εκεί τουλάχιστον έχει πρόσβαση το universal search της Samsung, κάτι που δεν ισχύει για τις αντίστοιχες google εφαρμογές (δυστυχώς). Ακόμα και το κακό Bixby, έχει δυνατότητες που σε συνδυασμό με το spen ή την κάμερα, προσφέρει έξτρα λειτουργίες που δεν τις βρίσκεις αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Για να υπάρχει διετής εγγύηση θα πρέπει να αγοραστεί απο μεγάλη αλυσίδα η απο My Gad η απο You.gr;Δηλαδή οι τελευταίοι 2 φέρνουν συσκευές που έχει εισάγει η infoguest;

Αν χρειαστεί επισκευή γίνεται Ελλάδα η το στέλνουν έξω;

Τι διαφορά έχουν τα 18:9 με 18.5:9 με το 18.7:9 (Pocophone);Ποιό είναι μικρότερο σε πλάτος,το Pocophone;

Μόνο σε εμένα φαίνεται πιο φυσιολογικό και πρακτικό το 16:9;

Εγώ το 16:9 δεν το μπορώ καθόλου . Αυτές οι οικοπεδαρες πάνω κάτω μου φαίνονται καπως . Είχα το mi 6 και  δεν τ αντεχα από κάποιο σημείο κ μετά. Διετής εγγύηση παρέχεται μόνο από τα επίσημα καταστήματα της infqst . Το mygad έχει δικό του service καμία σχέση με infqst. Για το you δεν γνωρίζω

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kirileman είπε

Πάλι η καραμέλα με το bloatware. Πολλά από αυτά είναι χρήσιμα και αναπόσπαστα κομμάτια της συνολικής εμπειρίας που προσφέρει η συγκεκριμένη "ιδιαίτερη" συσκευή. Ακόμα και τα διπλά ημερολόγια που λένε μερικοί, είναι χρήσιμα γιατί πχ εκεί τουλάχιστον έχει πρόσβαση το universal search της Samsung, κάτι που δεν ισχύει για τις αντίστοιχες google εφαρμογές (δυστυχώς). Ακόμα και το κακό Bixby, έχει δυνατότητες που σε συνδυασμό με το spen ή την κάμερα, προσφέρει έξτρα λειτουργίες που δεν τις βρίσκεις αλλού.

Να τις δώσει αλλά να βάζει ο χρήστης στην αρχή όποιες θέλει. Δεν συμφωνείς με αυτό? Γιατί να τρώω στη μάπα τη bixby ενώ δεν τη θέλω? Θα μπορούσε στο πρώτο άνοιγμα τηλεφώνου να σε ρωτάει ποιες εφαρμογές θέλεις και να έβαζε αυτές μόνο. 

18 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Για να υπάρχει διετής εγγύηση θα πρέπει να αγοραστεί απο μεγάλη αλυσίδα η απο My Gad η απο You.gr;Δηλαδή οι τελευταίοι 2 φέρνουν συσκευές που έχει εισάγει η infoguest;

Αν χρειαστεί επισκευή γίνεται Ελλάδα η το στέλνουν έξω;

Τι διαφορά έχουν τα 18:9 με 18.5:9 με το 18.7:9 (Pocophone);Ποιό είναι μικρότερο σε πλάτος,το Pocophone;

Μόνο σε εμένα φαίνεται πιο φυσιολογικό και πρακτικό το 16:9;

Και εγώ λάτρεις του 16:9 είμαι αλλά ελάχιστα κινητά βγαίνουν έτσι. Τα μακρόστενα και εγώ δεν τα μπορώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Να τις δώσει αλλά να βάζει ο χρήστης στην αρχή όποιες θέλει. Δεν συμφωνείς με αυτό? Γιατί να τρώω στη μάπα τη bixby ενώ δεν τη θέλω? Θα μπορούσε στο πρώτο άνοιγμα τηλεφώνου να σε ρωτάει ποιες εφαρμογές θέλεις και να έβαζε αυτές μόνο.

Σε ρωτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kirileman είπε

Σε ρωτάει.

Οχι για τα πάντα αυτό είναι το μόνο θέμα. Σε custom μπορώ στην κυριολεξία να προσθέσω ότι θέλω. Αφήνει δηλαδή σκέτο το touchwiz και όλα τα υπόλοιπα τα έχει σαν πρόσθετα στο aroma. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2018 στις 12:40 ΜΜ, Tokyo είπε

Πρέπει να το μετονομασουν "Ο Μπαμπάς των iPhone"

με τετοια ομοιοτητα μαλλον το παιδακι του iphone θα πρεπει να το πουνε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από Redmi 3S 3/32 σε Pocophone F1 6/128

Σαν να πηγαίνεις τη δεκαετία του 60 στο Αμέρικα

Επεξ/σία από cacofonix-3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2018 στις 12:16 ΜΜ, cacofonix-3 είπε

Από Redmi 3S 3/32 σε Pocophone F1 6/128

Σαν να πηγαίνεις τη δεκαετία του 60 στο Αμέρικα

Btw ο αδελφός μου έχει το 3s και γι'αυτό που το θέλει τηλεφωνο και social media κανά email  ,μια χαρά είναι ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vargas είπε

Btw ο αδελφός μου έχει το 3s και γι'αυτό που το θέλει τηλεφωνο και social media κανά email  ,μια χαρά είναι ακομα

Και εγώ το είχα μέχρι πριν 2-3 μέρες. Δεν με καλύπτει εδώ και καιρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...