Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vargas είπε

Nα σου πω εγώ . Καλύτερο cpu καλύτερη μπαταρία πιο σύγχρονο quick charge  και μάλλον καλύτερο support

Ίδιο cpu, χειρότερη μπαταρία. Το "πιο σύγχρονο quick charge" δεν ξέρω τι σημαίνει, το "μάλλον καλύτερο support" δεν το σχολιάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ίδιο cpu, χειρότερη μπαταρία. Το "πιο σύγχρονο quick charge" δεν ξέρω τι σημαίνει, το "μάλλον καλύτερο support" δεν το σχολιάζω.

Χειρότερη μπαταρία πως ; Με 500 mah λιγότερα ; Ίδιο cpu δεν έχουν ο 9810 είναι απλά υποδεέστερος από τον 845 .. Έχει qc 2.0  το f1 έχει 3.0 .Καλύτερο support σίγουρα θα έχει τώρα που το σκέφτομαι .  Το mi 4 πήρε miui 10 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, giokou είπε

...ταράζει τα ήσυχα νερά των  fandoys αλλά και εν γένει των κολλημένων μυαλών...

...Πάντα μα πάντα θα υπάρχουν οι γνωστοί άγνωστοι ειδήμονες κι επαΐοντες... αλλά εδώ έρχεται η ρημάδα η κοινή λογική και το καθαρό, αντικειμενικό μυαλό, όμως ποιος το έχασε για να το βρείτε εσείς?

...Τα σχόλια περί netflix, nfc και οτιδήποτε άλλο είχατε και στο χωριό σας, φαντάζουν πάντα γελοία και προκλητικά. Ίσως, εκεί να στοχεύουν βέβαια...

...καθότι ο μαζοχισμός κτυπάει τη πόρτα! Θα μπορούσα να γράψω άλλα τόσα, αλλά δεν είμαι  και σαδιστής.

...Άντε και εις άλλα με υγεία!

 

11 λεπτά πριν, giokou είπε

@kirileman

Οι ειρωνιες, χλευασμοι και τα τοιαυτα απο καποιους απλα δειχνουν το ποιον τους.

Δεν θα διαφωνήσω.

 

---------------------------------------------------------------------------------

3 λεπτά πριν, vargas είπε

Χειρότερη μπαταρία πως ; Με 500 mah λιγότερα ;

Ε ναι, δες το βίντεο.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Δεν θα διαφωνήσω.

---------------------------------------------------------------------------------

Ε ναι, δες το βίντεο.

Ποιο βίντεο στο you tube ; Όσα βίντεο μου βρεις θα σου βρω αντίστοιχα που το f1 έχει καλύτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Δεν θα διαφωνήσω.

Ε ναι, δες το βίντεο.

Για να τελειωνουμε, διοτι εισαι πολυ ερειστικος, οπως ακριβως σε θυμαμαι απο παλια δηλαδη...

Εγω μιλαω, διοτι τα εχω διπλα διπλα και ξερω πραγματικα τι γινεται. Τα βιντεο δινουν μια ιδεα στην αρχη, πριν καν αγορασεις τις οποιεσδηποτε συσκευες. Μετα οταν αγορασεις, ερχεται η πραγματικοτητα και ειναι σκληρη για τα fanboys και τους κολλημενους. Αυτο λοιπον, ειναι η αληθεια κι οχι ειρωνεια. 

Εσυ με Note 9 κατσε στ' αυγα σου, τι ασχολεισαι με Poco?

Στη θεση σου θα ημουν πιο προσεκτικος με τις δηλωσεις μου, διοτι αυτο που σε βολευει να μεταφραζεις ως ειρωνια, ειναι η πικρη αληθεια.

Καποιος παραπανω αναφερεται σε συγκρισεις κινητου των 360€ με αλλο αξιας 1750€ και δε ντρεπεται καθολου ρε!

Το οτι στη πραγματικοτητα αυτο των 360€ αξιζει ακομα λιγοτερα και αυτο των 1750€ αξιζει σχεδον το 1/4 της τιμης πωλησης, δεν το καταλαβαινει με τιποτα!!!

Που παμε ρε???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vargas είπε

Ποιο βίντεο στο you tube ; Όσα βίντεο μου βρεις θα σου βρω αντίστοιχα που το f1 έχει καλύτερα .

Οκ, πάμε στο gsmarena battery rating.

pSTguaM.png

75uUsWw.png

Όπως βλέπεις, η διαφορά στο 3g talk είναι πρακτικά ανύπαρκτη (8 λεπτά διαφορά στις 25 ώρες ομιλίας), στο web browsing το Poco έχει 2 ώρες 35 λεπτά περίπου μεγαλύτερη αυτονομία και στο video playback υπερτερεί το S9+ με 4μιση ώρες παραπάνω!

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kirileman είπε

Οκ, πάμε στο gsmarena battery rating.

pSTguaM.png

75uUsWw.png

Όπως βλέπεις, η διαφορά στο 3g talk είναι πρακτικά ανύπαρκτη (8 λεπτά διαφορά στις 25 ώρες ομιλίας), στο web browsing το Poco έχει 2 ώρες 35 λεπτά περίπου μεγαλύτερη αυτονομία και στο video playback υπερτερεί το S9+ με 4μιση ώρες παραπάνω!

94-86 τα υπόλοιπο είναι ιστορία .. κ στα υπόλοιπα χάνει . Τουλάχιστον δεν μου ξαναπες ότι ο 9810 είναι καλύτερος του 845 κάτι είναι κ.αυτο.

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, vargas είπε

Ναι μόνο που βρήκες το λάθος τεστ 94 h έχει.   https://m.gsmarena.com/xiaomi_pocophone_f1-review-1808p3.php άρα ίδια μπαταρία. Στα υπόλοιπα χάνει . Τουλάχιστον δεν μου ξαναπες ότι ο 9810 είναι καλύτερος του 845 κάτι είναι κ.αυτο.

Πού έκανα λάθος; Ποιο λάθος τεστ; Σε ό,τι αφορά στον 9810, είναι πολύ καλύτερος σε single core score στο geekbench, σωστά;

Επειδή έκανες edit, το 94-86 δεν λέει απολύτως τίποτα, είναι σαν να βλέπεις γενική βαθμολογία δυο καμερών στο dxomark χωρίς να δεις τις επιμέρους. Η πραγματικότητα είναι αυτή ακριβώς που έδειξα. Ισάξια στο 3g talk, καλύτερο το Poco σε browsing, πολύ καλύτερο το S9+ στο video. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vargas είπε

94-86 τα υπόλοιπο είναι ιστορία .. κ στα υπόλοιπα χάνει . Τουλάχιστον δεν μου ξαναπες ότι ο 9810 είναι καλύτερος του 845 κάτι είναι κ.αυτο.

Ακόμα ψάχνεις τις αγγελίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Ακόμα ψάχνεις τις αγγελίες;

Χαχαχα αστο ψηλε σου είπα δεν έχω να αποδείξω τπτ .τσεκαρε τις αγγελίες σιγά μην τις ποσταρω εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gotfelk είπε

Το αγόρασα απο VickMall και δυο μήνες μετά άρχισε τρελό Ghosttouch στα touch buttons. Δοκίμασα άλλες ROM, μέχρι και άλλο kernel, αλλά τίποτα. Επικοινώνησα με Info Quest και δεν δεχόντουσαν να το επισκευάσουν ουτε καν με δικά μου έξοδα, γιατί το αγόρασα από Κίνα όπως μου είπαν. Στη συνέχεια μίλησα με VickMall και ενώ είχα εγγύηση δεν μπορούσαν να μου πουν πόσο καιρό θα κάνει το κινητό να επιστρέψει και αν θα το καλύψουν. Κακή εμπειρία γενικά. Πλέον παω στο Apple store για το παραμικρό και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

ωραια αν αυριο παρεις ενα ψυγειο απο τον κοτσοβωλο και κανε παραπονα απο το plaisio...καταλαβαινεις οτι εισαι λιγο αδικος...καταλαβαινω οτι μπορει να επεσες σε κακο κομματι αλλα για το θεμα service το ηξερες οταν το πηρες απο ΚΙΝΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ktlk21 είπε

Με snap 845?γρηγορα σε apple store 

Ti πέρασες? Γτ ήδη κλείνει 2ο χρόνο και είμαι με Android pie εδώ και 1 μήνα.. Και φωτογραφία ακόμα με gcam έχει απογειωθεί... 

Εσύ ρε φίλε που βρήκες official ας πούμε το pie στο rn3 . Ούτε lollipop δεν είχε πάρει official.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...