Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, adi32 είπε

Με λιγότερα από 400 και in display fingerprint 

https://www.gsmarena.com/meizu_16-9280.php

Ναι κ 3000 mah μπαταρία .πολύ μικρή

19 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Και χωρίς ακουστικά στη συσκευασία μη τα ξεχνάμε αυτά. 

Φαγωθηκες με τα ακουστικά . Σου δίνει θήκη τουλάχιστον  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κουρασούλα η κουβέντα, άντε πότε θα πάει νούμερο 3 τσιαόμι να μας λένε μετά για τα ποσοστά κερδών και να ανοίξει νέο κύκλος μεγάλων συζητήσεων

 

πίστευω μόλις η apple πάει (ολοταχώς) νούμερο 4 θα πιάσει επιτέλους το πολυπόθητο 2χιλιαρο, ώστε να μείνει πρώτη στα κέρδη

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adi32 είπε

Μόνο εγώ το βρίσκω πανάκριβο? 360€  για πλαστικό xiaomi χωρίς OIS amoled nfc? 

Με snap 845?γρηγορα σε apple store 

5 ώρες πριν, gotfelk είπε

Ούτε τσάμπα να μου το δίνανε. Μετά από αυτό που πέρασα με το Redmi Note 3 Pro για ένα χρόνο δεν ξαναγυρίζω σε αυτά τα εκτρώματα. Apple και μόνο Apple.

Ti πέρασες? Γτ ήδη κλείνει 2ο χρόνο και είμαι με Android pie εδώ και 1 μήνα.. Και φωτογραφία ακόμα με gcam έχει απογειωθεί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ktlk21 είπε

Με snap 845?γρηγορα σε apple store 

Ti πέρασες? Γτ ήδη κλείνει 2ο χρόνο και είμαι με Android pie εδώ και 1 μήνα.. Και φωτογραφία ακόμα με gcam έχει απογειωθεί... 

Το αγόρασα απο VickMall και δυο μήνες μετά άρχισε τρελό Ghosttouch στα touch buttons. Δοκίμασα άλλες ROM, μέχρι και άλλο kernel, αλλά τίποτα. Επικοινώνησα με Info Quest και δεν δεχόντουσαν να το επισκευάσουν ουτε καν με δικά μου έξοδα, γιατί το αγόρασα από Κίνα όπως μου είπαν. Στη συνέχεια μίλησα με VickMall και ενώ είχα εγγύηση δεν μπορούσαν να μου πουν πόσο καιρό θα κάνει το κινητό να επιστρέψει και αν θα το καλύψουν. Κακή εμπειρία γενικά. Πλέον παω στο Apple store για το παραμικρό και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kirileman είπε

Γιατί, υπάρχει κάποιος που δεν θέλει καλύτερες φωτογραφίες από την κάμερα του κινητού του;

Σε τι υπερτερεί από το S9+;

Απαπα, αυτά τα τεχνάσματα με ενοχλούν φίλε. 

Για τις φωτογρραφίες απάντησα, ακριβώς πριν από αυτό το κομμάτι που τεχνηέντως παρέθεσες, οπότε πάλι τα ίδια να πω?

Είναι προφανέστατο, ότι δεν υπερτερεί σε πολλά απ' το S9+, αλλά μόνο σε 2-3 σημεία, απλά προκαλείς κόσμο. Αφού ξέρεις πολύ καλά, γιατί ρωτάς? 

6 ώρες πριν, margaritagr είπε

Ωχ... μπήκε και το s9+ στη σύγκριση....

Όλα μπαίνουν σε σύγκριση, αρκεί να μη παραλογιζόμαστε.

Είδες να γράφω κάτι παράλογο? 

Άλλο να γράφω εγώ πράγματα που δεν ισχύουν (λέμε τώρα) κι άλλο εσύ κι ο οποιοσδήποτε να εθλοτυφλείτε.

6 ώρες πριν, dhmhtries22 είπε

axaxxaxaxaxaxaxaxax,δεν ξέρω γιατί ,ακόμα κλαίω από τα γέλια...😂

Προσοχή, κίνδυνος πνιγμού εκ δαγκώματος γλώσσης ή εκ καταπόσεως δακρύων...

6 ώρες πριν, adi32 είπε

Μόνο εγώ το βρίσκω πανάκριβο? 360€  για πλαστικό xiaomi χωρίς OIS amoled nfc? 

Ελλάδα είσαι φίλε. Γιατί ακόμα δεν συμβιβάζεστε με τη πραγματικότητα?

Δε μπορεί να έχει το ίδιο πχ Κίνα και Ινδία και το ίδιο Ευρώπη και Ελλάδα. Δε χρειάζεται και πολλή εξήγηση αυτό.

Όμως, δε μπορούν και να στο δώσουν ντε και καλά τσάμπα, διότι εκεί το πας...

6 ώρες πριν, margaritagr είπε

Και χωρίς ακουστικά στη συσκευασία μη τα ξεχνάμε αυτά. 

Εμένα έχει κανονικά στη συσκευασία ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2018 στις 1:45 ΜΜ, LongTom είπε

Έχει phone jack;

Δεν είδα στο άρθρο κάτι να αναφέρεται. Διότι 400 είναι καλή τιμή για κινητό τέτοιων σπεκς.

Αυτοί που έχετε xiaomi, σας δίνουν updates ή μπα;

|

Επίσης...Pocophone;

Σαν πανηγυρτζίδικο τηλέφωνο-παιχνίδι από τους γιούφτους ακούγεται. 

Εγώ προσωπικά με mi5 πήρα το κινητό με android 6 και miui 7.2 και πλέον έχω android 8 oreo και miui 10... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kabamaru2372 είπε

Εγώ προσωπικά με mi5 πήρα το κινητό με android 6 και miui 7.2 και πλέον έχω android 8 oreo και miui 10... 

Σωστός!   Αυτοί που πήραν όμως Mi5s ή Μι5s Plus δεν έχουν την ίδια αντιμετώπιση με τους κατόχους του Mi5.

Αντίθετα, όσοι επιλέξουν Pocophone f1 θα έχουν μεγάλη υποστήριξη. Ήδη φαίνεται αυτό, πχ με την πρώτη γκρίνια για το unlock η Xiaomi από 1-2 μήνες που έχει την αναμονή για τα άλλα της κινητά, στο Poco την κατέβασε σε 3 μέρες!

Είναι η πρώτη προσπάθεια της Xiaomi για sub-brand και το πρώτο της sub-branded τηλέφωνο και σίγουρα αν θέλει η προσπάθεια να επιτύχει ΚΑΙ καλό τηλέφωνο έφτιαξε ΚΑΙ ποιοτικό ΚΑΙ καλή υποστήριξη θα έχει ΚΑΙ σε καλή τιμή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για πείτε μου και εμενα. Κάτοχος mi5, θα δω βελτίωση με το gcam έτσι απλά ή θα πρέπει να ξέρω να κάνω manual ρυθμίσεις πριν βγάλω φωτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giokou είπε

Απαπα, αυτά τα τεχνάσματα με ενοχλούν φίλε. 

Για τις φωτογρραφίες απάντησα, ακριβώς πριν από αυτό το κομμάτι που τεχνηέντως παρέθεσες, οπότε πάλι τα ίδια να πω?

Είναι προφανέστατο, ότι δεν υπερτερεί σε πολλά απ' το S9+, αλλά μόνο σε 2-3 σημεία, απλά προκαλείς κόσμο. Αφού ξέρεις πολύ καλά, γιατί ρωτάς? .

Για την κάμερα του έγραψες ότι είναι τίμια και με πολλά χαρακτηριστικά, αλλά ελάχιστοι θα χρειαστούν παραπάνω, κάτι που δεν ισχύει, γιατί όλοι μας θέλουμε (αν όχι χρειαζόμαστε) όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά που δεν έχει η κάμερα του Πόκο και προσφέρουν ακριβότερα κινητά.

Για τη σύγκρισή του με το s9+, το λειαίνεις τώρα, αφού η προηγούμενη διατύπωση άφηνε να εννοηθεί ότι υπερτερεί σε αρκετά. Στην πραγματικότητα, δεν υπερτερεί σχεδόν σε τίποτα, αλλά επειδή δεν έχω προσωπική εμπειρία, ας ρωτήσω εσένα, ποια είναι αυτά τα 2-3 σημεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirileman είπε

Για την κάμερα του έγραψες ότι είναι τίμια και με πολλά χαρακτηριστικά, αλλά ελάχιστοι θα χρειαστούν παραπάνω, κάτι που δεν ισχύει, γιατί όλοι μας θέλουμε (αν όχι χρειαζόμαστε) όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά που δεν έχει η κάμερα του Πόκο και προσφέρουν ακριβότερα κινητά.

Για τη σύγκρισή του με το s9+, το λειαίνεις τώρα, αφού η προηγούμενη διατύπωση άφηνε να εννοηθεί ότι υπερτερεί σε αρκετά. Στην πραγματικότητα, δεν υπερτερεί σχεδόν σε τίποτα, αλλά επειδή δεν έχω προσωπική εμπειρία, ας ρωτήσω εσένα, ποια είναι αυτά τα 2-3 σημεία;

Nα σου πω εγώ . Καλύτερο cpu καλύτερη μπαταρία πιο σύγχρονο quick charge  και μάλλον καλύτερο support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vargas είπε

Nα σου πω εγώ . Καλύτερο cpu καλύτερη μπαταρία πιο σύγχρονο quick charge  και μάλλον καλύτερο support

Φιλς μου αυτο ακριβως ηθελε. Εμ δεν εχει προσωπικη εμπειρια, εμ ομως λεει οτι στη πραγματικοτητα δεν υπερεχει σε σχεδον τιποτα. Βλεπεις λοιπον την αντιφαση? Τωρα θα σου απαντησει παλι και παει λεγοντας, ετσι διαιωνιζονται ασκοπα αυτα τα θεματα...

 

@kirileman

Η διατυπωση μου μια χαρα ειναι, εσυ καταλαβες αλλα. Δε λειαινω τιποτα, τα λεω οπως ειναι, δεν εχω παρωπιδες. Επισης, δε παιζω με τις λεξεις, οπως εσυ, για εντυπωσεις.

Εγω τελειωσα εδω, αυτα που ειχα να πω, τα ειπα και μαλιστα αρκετοι καταλαβαν, αυτο αρκει.

Οι ειρωνιες, χλευασμοι και τα τοιαυτα απο καποιους απλα δειχνουν το ποιον τους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...