Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να γραψεις για iphone πλεον? Απο το 6αρι τα ιδια και τα ιδια. Τεχνολογια με το σταγονομετρο. Το μονο ενδιαφερον ειναι τι λεει το σανομετρο οποτε και τι τιμη θα βαλουν το νεο μοντελο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papars είπε

Στα χρήματά του τι άλλο αξίζει; (Για αγορά από κατάστημα και όχι μεταχειρισμένο).

Νομίζω ότι η τιμή του είναι πάρα πολύ καλή σε σχέση με αυτά που προσφέρει.

Κάποιος απλός χρήστης που δεν τον ενδιαφέρουν τα παιχνίδια πόσο θα ωφεληθεί από το poco σε σχέση π.χ. με ένα MI A2 που είναι φτηνότερο;

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα τότε συγκριτικά με το ΜiA2 έχει καλύτερη το poco (η μέρα με την νύχτα) αλλά και τα δύο δεν έχουν OIS.

Υπάρχει συγκριτικό στο youtube του poco vs MiA2 vs One+ 6 ,ψάχτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gotfelk είπε

Ούτε τσάμπα να μου το δίνανε. Μετά από αυτό που πέρασα με το Redmi Note 3 Pro για ένα χρόνο δεν ξαναγυρίζω σε αυτά τα εκτρώματα. Apple και μόνο Apple.

Πρόσεχε μη πάρεις το iphone 8 γιατί τρώνε κάτι κολλήματα με τη logic board και παιζει αν  θα στην αλλάξουν.Αν είναι μέσα στα imei που έχουν στο πρόχειρο.διαφορετικα θα μείνεις με το μήλο στο χέρι.Συμβουλη:μόνο  καινούργιο και τσεκαρε και κανένα imei.προτιμησε να είναι στα προβληματικά για να είσαι καλυμμένος αν πάθει κάτι.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Istros είπε

Πρόσεχε μη πάρεις το iphone 8 γιατί τρώνε κάτι κολλήματα με τη logic board και παιζει αν  θα στην αλλάξουν.Αν είναι μέσα στα imei που έχουν στο πρόχειρο.διαφορετικα θα μείνεις με το μήλο στο χέρι.Συμβουλη:μόνο  καινούργιο και τσεκαρε και κανένα imei.προτιμησε να είναι στα προβληματικά για να είσαι καλυμμένος αν πάθει κάτι.

Φτηνά τη γλίτωσα. Πήγα από 7αρι σε XS MAX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, gotfelk είπε

Φτηνά τη γλίτωσα. Πήγα από 7αρι σε XS MAX.

Καλορίζικο και καλα χιλιομετρα

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που κάτι, το οποίο πραγματικά αξίζει, ταράζει τα ήσυχα νερά των  fandoys αλλά και εν γένει των κολλημένων μυαλών, κάθε μα κάθε φορά ΤΑ ΙΔΙΑ! 

Είναι πραγματικά κουραστικό, ενοχλητικό και φυσικά απολύτως τετριμμένο. 

Πάντα μα πάντα θα υπάρχουν οι γνωστοί άγνωστοι ειδήμονες κι επαΐοντες, που θα τρέξουν να σχολιάσουν παντού και για το οτιδήποτε, ΔΙΧΩΣ πραγματικά να έχουν απτές αποδείξεις, δηλαδή πολύ απλά να έχουν πιάσει στα χέρια τους το κάθε Poco κτλ. Βέβαια, αυτό είναι πρακτικά αδύνατο, αλλά εδώ έρχεται η ρημάδα η κοινή λογική και το καθαρό, αντικειμενικό μυαλό, όμως ποιος το έχασε για να το βρείτε εσείς?

Μιλώντας λοιπόν εξ εμπειρίας, όντας κάτοχος του εν λόγω smartphone εδώ και 2 βδομάδες κι έχοντας το ξεψαχνίσει κυριολεκτικά, θα πω δίχως περισπασμούς, ότι για τα λεφτά που ζητάει η Xiaomi, είναι εξωπραγματικό. Έχει απίστευτη ταχύτητα απόκρισης στο οτιδήποτε του ζητήσεις/κάνεις, η μπαταρία του είναι ένα θηρίο ανήμερο και για τον μέσο χρήστη δε λέει να σωθεί με τίποτα για 2+ μέρες χρήσης, ο επεξεργαστής και η ram είναι γνωστό τοις πάσι ότι είναι ταβάνι, η κάμερα είναι απόλυτα τίμια με πληθώρα χαρακτηριστικών (για παραπάνω απλά δίνεις και παραπάνω γκαφρά, αν και δεν είμαι σίγουρος πόσοι πραγματικά χρειάζονται ή θα κάνουν χρήση του παραπάνω), η οθόνη του είναι μια χαρά και δεν απογοητεύει πουθενά (ίσως να ήθελα ένα κλικ καλύτερη υπό το φως του ηλίου), δέχεται micro sd, έχει κλασσικό audio jack, απίστευτα γρήγορη και ικανοποιητική υποστήριξη από την ίδια την Xiaomi και τη διεθνή κι ελληνική miui κοινότητα.  

Όσο για ποιότητα κατασκευής, είναι στιβαρότατο και το πλαστικό πάντα θα είναι η αξιόπιστη λύση έναντι γυαλιού και μετάλου. Τα σχόλια περί φθηνής κατασκευής είναι αβάσιμα, διότι έχουμε δει πράματα και θάματα με δήθεν ναυαρχίδες.

Τα σχόλια περί netflix, nfc και οτιδήποτε άλλο είχατε και στο χωριό σας, φαντάζουν πάντα γελοία και προκλητικά. Ίσως, εκεί να στοχεύουν βέβαια...

Μα τί άλλο να ζητήσω αυτούς τους ζοφερούς καιρούς?

Α και που 'στε, το αγόρασα όχι επειδή απλά είναι φθηνό, αλλά για το πόσα πραγματικά προσφέρει όντας τόσο προσιτό στη τιμή. Α και το αγόρασα προερχόμενος από Galaxy S7, συνειδητά και πριν από αυτό από άλλα Samsung Galaxy S ... Το είδα τέλη Αυγούστου κι απλά έκανε το κλικ, όπως τον Αύγουστο του 2010 είχε γίνει το μπαμ με το θρυλικό πλέον Galaxy S, την αρχή της αυτοκρατορίας της Samsung. Το ''αυτοκρατορία'' δεν είναι απαραίτητα καλό...

Έχω ζήσει αρκετά και με S8+ , S9+, αφού τα έχει κοντινό μου πρόσωπο.
Ε λοιπόν, άλλο πράγμα το Poco. VFM απόλυτα και δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, deal with it. Όμως, φυσικά σε κάποια σημεία υπερέχει το Poco, σε άλλα είναι ισοδύναμο και σε άλλα μειονεκτεί. Όμως, δικαιολογεί η τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή αυτές τις διαφορές? Ε φυσικά ΟΧΙ, μη τρελαθούμε τελείως!

Συγνώμη για το μακροσκελές του μηνύματος, αλλά έλειπα από τα σχόλια  5 χρόνια, όμως ποτέ απ' τα αναγνώσματα και είχα μπουκώσει με αυτά που διάβαζα κατά καιρούς κι είπα να ξεμπουκώσω ολίγον, καθότι ο μαζοχισμός κτυπάει τη πόρτα! Θα μπορούσα να γράψω άλλα τόσα, αλλά δεν είμαι  και σαδιστής.

Άντε και εις άλλα με υγεία!

  • Like 7
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, giokou είπε

η κάμερα είναι απόλυτα τίμια με πληθώρα χαρακτηριστικών (για παραπάνω απλά δίνεις και παραπάνω γκαφρά, αν και δεν είμαι σίγουρος πόσοι πραγματικά χρειάζονται ή θα κάνουν χρήση του παραπάνω)

Γιατί, υπάρχει κάποιος που δεν θέλει καλύτερες φωτογραφίες από την κάμερα του κινητού του;

13 λεπτά πριν, giokou είπε

Έχω ζήσει αρκετά και με S8+ , S9+, αφού τα έχει κοντινό μου πρόσωπο.

Ε λοιπόν, άλλο πράγμα το Poco. VFM απόλυτα και δε μπορούμε να τα έχουμε όλα, deal with it. Όμως, φυσικά σε κάποια σημεία υπερέχει το Poco, σε άλλα είναι ισοδύναμο και σε άλλα μειονεκτεί.

Σε τι υπερτερεί από το S9+;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ωχ... μπήκε και το s9+ στη σύγκριση....

axaxxaxaxaxaxaxaxax,δεν ξέρω γιατί ,ακόμα κλαίω από τα γέλια...😂

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adi32 είπε

Μόνο εγώ το βρίσκω πανάκριβο? 360€  για πλαστικό xiaomi χωρίς OIS amoled nfc? 

Και χωρίς ακουστικά στη συσκευασία μη τα ξεχνάμε αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, adi32 είπε

Μόνο εγώ το βρίσκω πανάκριβο? 360€  για πλαστικό xiaomi χωρίς OIS amoled nfc? 

με ois , nfc και φυσικά amoled οθόνη πάμε δεν πάμε στα 1400 € και όποιος προλάβει μην εξαντληθεί ...

 

https://www.skroutz.gr/s/15809780/Apple-iPhone-XS-Max-64GB.html

Επεξ/σία από dhmhtries22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...