Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Istros είπε

Αυτό να το δουν μερικοί που στο αντίστοιχο topic έγραφαν ασυναρτησίες.Οτι η apple θα πούλαγε με αυτές τις τιμές.Μαλλον με τιμές iphone se και iphone 6 γιατί με τις καινούργιες ούτε απ' έξω δεν θα περνούσαν,απο το κασμιρ

Ειναι  διαφιλονικουμενη περιοχη εκει σχεδον τριεθνες ! Ινδια -Πακισταν-Κινα .Εχω και φωτο με μενα αναμεσα χαχαχαχα 

Εδω μιλαγαμε  για την Ινδια και ποσο ταιριαστο ειναι εκει το choco poco   για την συντριπτικη πλειοψηφια του πληθυσμου αρα θα μπορουσες να αναφερεις καλυτερο παραδειγμα οπως την Καλκουτα !

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

@ZELOMOTH

Για αυτό αγοράζουν τσιαομι, όπως κι εμείς οι πτωχοί

Οι αλήτες πού μας καταντήσανε

Ενώ στην Κίνα που τα πάει καλά χέζουν χρήμα; Ή δε μπορούσαν σε ένα δις κόσμο να βρούνε μερικές δεκάδες μύρια όπως εσείς οι φαν λέγατε να τα αγοράσουν;

Δεν ξερω αν τοποθετεις κι εμενα μεσα στους φαν αλλα μάλλον δεν καταλαβες καλα....

Εγω ειμαι γενικα εναντιων τον βιασμοτιμολογιακών πολιτικων (βλεπε apple, nvidia κτλ) αλλα δεν ειμαι ουτε φαν κανενος ουτε και hater.... Εχει και τα καλα του το iphone, μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα...

Αλλα γενικα οπως και τωρα, περισσοτερο κραξιματακι ψυχαγωγιας ριχνω και τιποτε παρα πανω.. Ουτε κολλημενος με κατι ειμαι...

Για ρωτα τον billdanούλη ποσες φορες εχω ριξει κραξιμο κι εχουμε ερθει "και καλα" σε αντιπαραθεση αλλα ξερει οτι δεν ειμαι hater ουτε κολλημενος....

Και να στο πω κι αλλιως? Αν μου το εδινε καποιος δώρο το iphone, μια χαρα θα το χρησιμοποιουσα και θα γουσταρα κιολας!

Τι να το παιξω οτι δεν θα το ήθελα? Και οι περισσοτεροι haters, αν τους το δινανε τζαμπα, εκει θα εβλεπες πόοοοσο haters ειναι...Γιατι εγω νομιζω οτι θα το πέρνανε με μεγαλη χαρα...Ελαχιστοι αυτοι που θα παραμενανε στην αρχικη τους τοποθετηση..

Απλα οπως ξανα ειπα, δεν γουσταρω τις τρελες τιμες ξεφτιλας και γι αυτο ριχνω το κραξιματακι μου ομορφα κι ωραια...

Για τα λεφτα του το picky poco θα διαλεγα κι εγω αντι για το iphone... Οχι επειδη δεν αξιζει το iphone αλλα επειδη πλεον το εχουν ξεφτιλισει με τις τιμες αυτες και ειναι πολυ πιο τιμιο το picky poco poco🤣

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Τα 120 καρέ ανά δευτερόλεπτο, είναι... 120 καρέ ανά δευτερόλεπτο. Το αν θα γίνει slow motion ή real time, εξαρτάται απ' το playback speed, όχι απ' το recording speed.
Δεν αποκλείεται να ζορίζεται, το 4K είναι 4 φορές μεγαλύτερο απ' το HD, οπότε, 120/4=30. Δεν γνωρίζω τη συσκευή, θεωρητικά μιλάω.

Εννοούσα οτι την καταγραφή στα 120FPS δεν την πασάρουν για Slow Motion εγγραφή, αλλα κανονικό Recording mode. Τόσο ο επεξεργαστής, όσο και ο αισθητήρας, μπορούν να δώσουν και το 4Κ στα 60FPS, η μνήμη ειναι UFS.2.1 οποτε θέμα εκει δεν έχουμε. Θέμα Software, είναι, και οι ίδιοι έχουν πει οτι πολύ σύντομα θα το ενεργοποιήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ειναι  διαφιλονικουμενη περιοχη εκει σχεδον τριεθνες ! Ινδια -Πακισταν-Κινα .Εχω και φωτο με μενα αναμεσα χαχαχαχα 

Εδω μιλαγαμε  για την Ινδια και ποσο ταιριαστο ειναι εκει το choco poco   για την συντριπτικη πλειοψηφια του πληθυσμου αρα θα μπορουσες να αναφερεις καλυτερο παραδειγμα οπως την Καλκουτα !

Μια στο Μιλάνο μια στο Κασμίρ,κοσμογυρισμενος.το lg refubrished from china?

Όντως το pocophone είναι για την αγορά της Ινδίας απλά επειδή υπάρχει ζήτηση θα το κυκλοφορήσει και Ευρώπη,φαντάζομαι και αλλού.Το κινέζικο XR που ήταν αποκλειστικά για την αγορά της Κίνας τελικά μάλλον κατάλαβαν ότι θα φάνε τα μουτρα τους μετά την Ινδία και άλλαξαν άποψη.Δεν είχαν δει μάλλον πως ζει εκεί ο κόσμος θα είχαν δει το διαστημικό πρόγραμμα και νόμιζαν ότι είναι μπρουκληδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως να πουμε την αληθεια, το ποκο εχει κανει πολλους και αισθανονται λιγο μακακες.

Καλο κινητρο για να κοιταμε πρωτα τις πραγματικες αναγκες μας και μετα να αγοραζουμε οτιδηποτε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, papp0us said:

Εννοούσα οτι την καταγραφή στα 120FPS δεν την πασάρουν για Slow Motion εγγραφή, αλλα κανονικό Recording mode.

Αν κάνεις playback στα 30fps, Slow Motion θα είναι. Δεν ξέρω τι εννοείς, "Slow Motion εγγραφή". Δεν υπάρχει Slow Motion ή Fast Motion εγγραφή. Υπάρχει το recording framerate, που ανάλογα με το Playback framerate, γίνεται slow motion, realtime ή fast motion. Τώρα αν το αρχείο έχει στα metadata το flag για τον Player που του λέει "παίξε στα 120" ή "παίξε στα 30" δεν έχει να κάνει με τις δυνατότητες της συσκευής. Μπορείς να το αλλάξεις και εκ των υστέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Αυτο ηταν? Ουτε 30 σελιδες?...... Σκατούλες......

Κλεισε Bill, δεν υπαρχει κατι άλλο εδω...😭

Υπάρχουν μέλη που θέλουν να ρωτήσουν να μάθουν για το pocophone και με τις ασυναρτησίες που γράφουμε δεν τολμούν να ρωτήσουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Istros είπε

Υπάρχουν μέλη που θέλουν να ρωτήσουν να μάθουν για το pocophone και με τις ασυναρτησίες που γράφουμε δεν τολμούν να ρωτήσουν.

Σκεψου το κι αλλιως ομως! Οταν ολες οι ασυναρτησιες γράφονται εδω, αυτομάτως αυτο σημαινει οτι ολα τα υπόλοιπα θέματα του ινσόμνια παραμένουν καθαρά!🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Δεν ξερω αν τοποθετεις κι εμενα μεσα στους φαν αλλα μάλλον δεν καταλαβες καλα....

Εγω ειμαι γενικα εναντιων τον βιασμοτιμολογιακών πολιτικων (βλεπε apple, nvidia κτλ) αλλα δεν ειμαι ουτε φαν κανενος ουτε και hater.... Εχει και τα καλα του το iphone, μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα...

Αλλα γενικα οπως και τωρα, περισσοτερο κραξιματακι ψυχαγωγιας ριχνω και τιποτε παρα πανω.. Ουτε κολλημενος με κατι ειμαι...

Για ρωτα τον billdanούλη ποσες φορες εχω ριξει κραξιμο κι εχουμε ερθει "και καλα" σε αντιπαραθεση αλλα ξερει οτι δεν ειμαι hater ουτε κολλημενος....

Και να στο πω κι αλλιως? Αν μου το εδινε καποιος δώρο το iphone, μια χαρα θα το χρησιμοποιουσα και θα γουσταρα κιολας!

Τι να το παιξω οτι δεν θα το ήθελα? Και οι περισσοτεροι haters, αν τους το δινανε τζαμπα, εκει θα εβλεπες πόοοοσο haters ειναι...Γιατι εγω νομιζω οτι θα το πέρνανε με μεγαλη χαρα...Ελαχιστοι αυτοι που θα παραμενανε στην αρχικη τους τοποθετηση..

Απλα οπως ξανα ειπα, δεν γουσταρω τις τρελες τιμες ξεφτιλας και γι αυτο ριχνω το κραξιματακι μου ομορφα κι ωραια...

Για τα λεφτα του το picky poco θα διαλεγα κι εγω αντι για το iphone... Οχι επειδη δεν αξιζει το iphone αλλα επειδη πλεον το εχουν ξεφτιλισει με τις τιμες αυτες και ειναι πολυ πιο τιμιο το picky poco poco🤣

Τελικά με μας είσαι η με τους άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Istros είπε

Τελικά με μας είσαι η με τους άλλους?

Τι παροχες θα εχω? Να το συζητησουμε το πράγμα..☺️

Προσπαθω να ειμαι με την λογικη μου, κι αν τυχαινει και συμβαδιζω και με καποιους, καλο ειναι αυτο για να εχω και παρεα... 😋

Επισης, ειμαι και  με τους άλλους(εσεις ειστε οι άλλοι!😋) αλλά με μέτρο και χωρις υπερβολές..

Γιατι στην ουσια καπου θα ξεφυγουμε ολοι λιγο πολυ, κι ετσι καπου εχουμε ολοι δικιο, καπου όλοι άδικο, και αντε μετα να βγάλεις άκρη..🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ZELOMOTH είπε

Τι παροχες θα εχω? Να το συζητησουμε το πράγμα..☺️

Προσπαθω να ειμαι με την λογικη μου, κι αν τυχαινει και συμβαδιζω και με καποιους, καλο ειναι αυτο για να εχω και παρεα... 😋

Επισης, ειμαι και  με τους άλλους(εσεις ειστε οι άλλοι!😋) αλλά με μέτρο και χωρις υπερβολές..

Γιατι στην ουσια καπου θα ξεφυγουμε ολοι λιγο πολυ, κι ετσι καπου εχουμε ολοι δικιο, καπου όλοι άδικο, και αντε μετα να βγάλεις άκρη..🙄

εμεις σ αγαπάμε οι άλλοι σ εκμεταλλεύονται 

(Πλάκα κάνω!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...