Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Απο περιεργεια:

οταν ενα κινητο υστερει αισθητα σε οθονη, υστερει σε καμερα και σε αλλα χαρακτηριστικα(πχ αδιαβροχοποιηση), πως μπορει να ειναι καλυτερο; Απλα επειδη εχει δυνατοτερο soc?

Σε κάμερα γτ υστερεί ; Από τις φωτογραφίες που τράβηξα εγώ . Δεν τις έβαλε όλες όσες έχω ρνεβσσι η margie ... Οθόνη μόνο έχει καλύτερη . Σε όλα τα άλλα είναι πίσω cpu gpu ram μπαταρία θες κ αλλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, haHa είπε

Απο περιεργεια:

οταν ενα κινητο υστερει αισθητα σε οθονη, υστερει σε καμερα και σε αλλα χαρακτηριστικα(πχ αδιαβροχοποιηση), πως μπορει να ειναι καλυτερο; Απλα επειδη εχει δυνατοτερο soc?

Τουλαχιστον πιανει σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

30 λεπτά πριν, margaritagr είπε

285€ απο τη βονταφον το α8 2018 απο την επίσημη αντιπροσωπεία. Πολυ καλή οθόνη, εξαιρετική σελφι κάμερα, καλή πίσω κάμερα (αδύναμη το βράδυ λόγω και έλλειψης OIS), εξαιρετική μπαταρία. 4γιγα Ράμ που ειναι υπεραρκετά για το μέσο χρήστη.

S8+ Απο 415 στο bestprice και 446 στο Σκρουτζ. 

Αυτες ειναι επιλογές. 

Το Α8 πάσχει σε cpu και gpu, βαριά-βαριά 250 ευρώ, ούτε cent παραπάνω, mi a2 στα 220 με καλύτερα speqs πλήν οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, vargas είπε

Σε κάμερα γτ υστερεί ; Από τις φωτογραφίες που τράβηξα εγώ . Δεν τις έβαλε όλες όσες έχω ρνεβσσι η margie ... Οθόνη μόνο έχει καλύτερη . Σε όλα τα άλλα είναι πίσω cpu gpu ram μπαταρία θες κ αλλά 

Καταλαβα. Εγω λεω να πουμε οτι οχι απλα δεν υστερει, αλλα εχει και καλυτερη φωτογραφικη το poco απο το s8.

 

Γελανε και οι πετρες.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Αν εγω προτεινω ενα μοντελο πχ της LG παει μετα να πει οτι ειμαι LG fan boy ; 

Μερικες φορες μπορει να βιαζεσαι να βαλεις ταμπελα στον κοσμο, φιλικα στο λεω.

Υγ. Το xiaomαρα καθολου ειρωνικο. 

Πολυ value και τιμιες οι προτασεις της.

Δεν βάζω καμία ταμπέλα ουτε μ απασχολεί απλά όπως το είπε φάνηκε σαν διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Καταλαβα. Εγω λεω να πουμε οτι οχι απλα δεν υστερει, αλαλ εχει και καλυτερη φωτογραφικη το poco απο το s8.

Γελανε και οι πετρες.

Συνολικά σ αυτα που σου Γράψα δεν απάντησες ..Για να μην μιλήσω για το software του s8 κ πόσο υστερεί σε σχέση με το f1

2 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Περιμένω ακόμα τα λινκ με τις αγγελίες...

Θα σου απαντούσα καταλλήλως ...αλλά οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vargas είπε

Συνολικά σ αυτα που σου Γράψα δεν απάντησες ..Για να μην μιλήσω για το software του s8 κ πόσο υστερεί σε σχέση με το f1

Το να κανω διαλογο με καποιον που νομιζει οτι οτι το poco εχει καμερα επιπεδου ναυαρχιδας και s8 δεν μου φαινεται σοφη αποφαση.

Καλη συνεχεια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το s8 στα 420€ είναι εκτός συναγωνισμού.ειδικα το s8+ στα 440.αν σκεφτεί κανείς ότι πριν 1,5 χρόνο είχε τα διπλάσια+.Πιστεύω ότι δεν έχει ανταγωνιστη στα λεφτά αυτά και εννοείται πως είναι value for money συσκευή.Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στο pocophone και στο s8.Απλα στα 330€ που έχει το pocophone στα λεφτά αυτά είναι μια αξιόλογη συσκευή.Αν πάμε στα 440€ εννοείται s8+.

Επεξ/σία από Istros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Istros είπε

Το s8 στα 420€ είναι εκτός συναγωνισμού.ειδικα το s8+ στα 440.αν σκεφτεί κανείς ότι πριν 1,5 χρόνο είχε τα διπλάσια+.Πιστεύω ότι δεν έχει ανταγωνιστη στα λεφτά αυτά και εννοείται πως είναι value for money συσκευή.Δεν υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στο pocophone και στο s8.Απλα στα 330€ που έχει το pocophone στα λεφτά αυτά είναι μια αξιόλογη συσκευή.Αν πάνε στα 440€ εννοείται s8.

440 πήγε σήμερα, χθες το είδα 415, στις αγγελίες εδω μέσα παίζει σφραγισμένο στα 400...άμα το παζαρέψεις ακόμα ποιο κάτω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vargas είπε

 Συνολικά σαν κινητό από το s8 είναι ανώτερο δεν το λέω εγώ αλλά όσοι το χουν δοκιμάσει  .

Θετικα του pocophone

+Στερεο ηχεια

+4000 μπαταρια

+χαμηλοτερη τιμη

+Snap845

+6gb ram

Αρνητικα σε σχεση με S8

-Χειροτερη οθονη(panel,αναλυση)

-χειροτερη ποιοτητα κατασκευης

-χειροτερη καμερα

-usb 2.0(το S8 εχει 3.1)

-face id που δεν χρειαζεται να αλλαζεις χωρες για να λειτουργει

-Αδιαβροχο

-μικροτερη ποικιλια σε αξεσουαρ(θηκες,τζαμια κλπ)οπως και απουσια αντιπροσωπειας(η infoquest μονο αυτα που εισαγει η ιδια καλυπτει και παλι δεν ειναι αντιπροσωπος αλλα διανομεας)

Οσο αντικειμενικος και να θελει να ειναι καποιος,συνολικα καλυτερο δεν το βγαζει το pocophone.Εχει τα θετικα του,εχει και τα αρνητικα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, JcD είπε

440 πήγε σήμερα, χθες το είδα 415, στις αγγελίες εδω μέσα παίζει σφραγισμένο στα 400...άμα το παζαρέψεις ακόμα ποιο κάτω!

Απίστευτη τιμή πραγματικά για τα χαρακτηριστικα του s8 αν και προτιμώ το s8+ λόγω μεγαλύτερης οθόνης.Ο ανταγωνισμός και τα καινούργια μοντέλα κάθε εξάμηνο πραγματικά δουλεύουν προς όφελος μας.αυτα να τα βλέπουν κάποιοι που παραπονιούνται γιατί βγάζει κάθε 8 μήνες νέα συσκευη.Κανονικα (με τι λογική κάποιων)η samsung έπρεπε να το καταργήσει όπως εκανε η apple με το x που το δικαιολογούν και το επικροτουν.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Istros είπε

Απίστευτη τιμή πραγματικά για τα χαρακτηριστικα του s8 αν και προτιμώ το s8+ λόγω μεγαλύτερης οθόνης.Ο ανταγωνισμός και τα καινούργια μοντέλα κάθε εξάμηνο πραγματικά δουλεύουν προς όφελος μας.αυτα να τα βλέπουν κάποιοι που παραπονιούνται γιατί βγάζει κάθε 8 μήνες νέα συσκευη.κανονικα (με τι λογική κάποιων)έπρεπε να το καταργήσει όπως η apple το x που το δικαιολογούν και το επικροτουν.

Για το plus μιλάω ε, μην παρεξηγούμαστε! 415 το είδα χθες στα μαγαζιά του bestprice, 400 παίζει στις αγγελίες εδώ μέσα! Και πρωσοπικά το μετάνιωσα που δεν το κράτησα κάνα χρόνο ακόμα και πέρασα στο 9! Το s8+ δεν παίζεται πραγματικά στους τομείς οθόνη-κάμερα, είναι ταχύτατο και είναι αδιάβροχο και πολύ εμφανίσιμο σαν συσκευή! Δεν υπάρχει σύγκριση πιστεύω!

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, haHa είπε

Το να κανω διαλογο με καποιον που νομιζει οτι οτι το poco εχει καμερα επιπεδου ναυαρχιδας και s8 δεν μου φαινεται σοφη αποφαση.

Καλη συνεχεια.

Σωστά είναι κ η πριμιουμιλα στην μέση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...