Προς το περιεχόμενο

Το Pocophone F1 της Xiaomi επίσημα στην Ελλάδα με τιμή από €359


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Arkin είπε

Γιατί σε ενοχλεί? Ίσα ίσα που δείχνει τη εταιρία είναι. Οι άλλοι που χρεώνουν 3πλασια ενώ μια 256gb sd έχει 40 ευρώ είναι ξεφτίλες για μένα. 

Δεν έγινα κατανοητός.

Αυτό με ενοχλεί γιατί δείχνει ότι οι μεγάλοι απλά χρεώνουν πολλαπλάσια της τιμής επειδή μπορούν.

Και προφανώς το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα κομμάτια του τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 635
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Δεν έγινα κατανοητός.

Αυτό με ενοχλεί γιατί δείχνει ότι οι μεγάλοι απλά χρεώνουν πολλαπλάσια της τιμής επειδή μπορούν.

Και προφανώς το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα κομμάτια του τηλεφώνου.

Θα δοκιμασω να το εξηγησω απλα οπως κανω με το μικρο μου γιο.

Ποσους υπαλληλους εχει η Apple και ποσους η Xiaomi.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ScorpioX777 είπε

Θα δοκιμασω να το εξηγησω απλα οπως κανω με το μικρο μου γιο.

Ποσους υπαλληλους εχει η Apple και ποσους η Xiaomi.?

Και προφανώς ο γιος σου σε κοίταξε και σε απαρνήθηκε σαν πατέρα.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να δικαιολογείς εσύ και ο οποιοσδήποτε τέτοιες επιλογές εταιρειών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Και προφανώς ο γιος σου σε κοίταξε και σε απαρνήθηκε σαν πατέρα.

Δεν καταλαβαίνω τον λόγο να δικαιολογείς εσύ και ο οποιοσδήποτε τέτοιες επιλογές εταιρειών.

Δε μου απαντησες ομως.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vargas είπε

Δούλεψε το πρώτα ..ως τότε  άστο ...

Σιγά το όνειρο κιόλας. 

Ένα τιμιοτατο κινητό για τα λεφτά του είναι. Τίποτα παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Δε μου απαντησες ομως.
 

Μου λες ότι η τιμολόγηση ενός προϊόντος και δε της apple/ Samsung κτλ εξαρτάται από τους πόσους υπαλλήλους έχει και όχι από την υπεροχή του από ένα άλλο προϊόν στο 1/3 της τιμής.

Όταν αγοράζεις premium προϊόν πληρώνεις το μέγεθος της εταιρείας.

Μια Bugatti θα έπρεπε να είναι φθηνότερη από ένα φιατ.

🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Σιγά το όνειρο κιόλας. 

Ένα τιμιοτατο κινητό για τα λεφτά του είναι. Τίποτα παραπάνω. 

Ούτε ξέρεις τι διαβάζεις είπα εγώ ότι είναι όνειρο . Πολλα συμπλέγματα παιδιά χαλαρώστε

7 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Μου λες ότι η τιμολόγηση ενός προϊόντος και δε της apple/ Samsung κτλ εξαρτάται από τους πόσους υπαλλήλους έχει και όχι από την υπεροχή του από ένα άλλο προϊόν στο 1/3 της τιμής.

Όταν αγοράζεις premium προϊόν πληρώνεις το μέγεθος της εταιρείας.

Μια Bugatti θα έπρεπε να είναι φθηνότερη από ένα φιατ.

🤣

Η bugatti τι σχέση έχει με το iphone 😁😁😁 πιο πολύ σε 316 του πάει που την. Παίρνει ο πιτσιρικάς επειδή είναι καινούργια κ ακριβή  είναι κ μπέμπα...

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Μου λες ότι η τιμολόγηση ενός προϊόντος και δε της apple/ Samsung κτλ εξαρτάται από τους πόσους υπαλλήλους έχει και όχι από την υπεροχή του από ένα άλλο προϊόν στο 1/3 της τιμής.

Όταν αγοράζεις premium προϊόν πληρώνεις το μέγεθος της εταιρείας.

Μια Bugatti θα έπρεπε να είναι φθηνότερη από ένα φιατ.

🤣

Για τεχνολογικες εταιρειες μιλαμε που τα εξαρτηματα δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη και πολλες φορες ειναι ιδια, εκει μετρανε τα εξοδα στην διαμορφωση της τιμης.

Η Bugatti με τη Fiat ειναι τελειως ακυρο παραδειγμα φανταζομαι καταλαβαινεις γιατι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Δεν το είχα δει αυτό το ποστ-μαργαριτάρι. Και καθόμουν να σχολιάσω και στα σοβαρά. Σε κάθε μήνυμα στο IPHONE είναι το μυαλό σου;

Αρα συνοψίζω: σου αρέσει το poco. Θα το πάρεις αλλά μετά θα πάρεις τα ακουστικά έξτρα,

μετά θα αλλάξεις και καμια rom γιατί η Xiaomi δεν την τελειοποίησε ακόμη και τη βγάζει όπως όπως,

πιο μετά όμως κάποια στιγμή θα σου βγάλει μια καλύτερη που θα του ξεκλειδώσει όλα τα ...τσάκρα,

και πιο μετά θα τραβάει και 1080 και 4Κ στα 60,

και πιο μετά θα παίζει και σωστά Netflix,

και μετά θα σου πει πως με όλα αυτά θα πρέπει να το βάζεις μέσα σε έναν κουβά με νερό για να κρυώνει αλλά θα ξεχάσει να σου πει πως δεν είναι αδιάβροχο,

και μετά θα πας να πάρεις το poco 2

...

Είναι αυτό το κινητό ...μακέτο? 😛 

Δε θα μπώ σε αντιπαράθεση, αλλα έχω ένα ερώτημα, το θέμα με τα ακουστικά που προκλήθηκε; Το πήρατε και δε βρήκατε ακουστικά μέσα; Γιατι εμένα μου ήρθε με τα ακουστικά του και 2 ζευγάρια μαξιλαράκια έξτρα. 

Επίσης το οτι θα προσθέσει αργότερα 5 δυνατότητες που δεν έχει τώρα, καθαρά λόγο Software, δε μου κάνει πρόβλημα. Στην MIUI 10 τραβάει Full HD Video στα 120FPS, οπως και το Mi8(οχι σε Slow Motion, κανονικη ταχύτητα) λες να ζορίζεται στα 60;

Δηλαδή με το πρόβλημα που έχει η Apple με τις κεραίες, και λογικά είναι θέμα λογισμικού πρέπει να την κάψουμε στην κόλαση επειδή θα τολμήσει να διορθώσει ένα bug μετά την κυκλοφορία της συσκευής. 

Το αν θα έχει προβληματάκια η συσκευή ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του, μου ειναι αδιάφορο, το πρόβλημα θα ήταν να μείνουν αυτά τα προβλήματα μέχρι να αποσύρει το μοντέλο.

Για όσους συγκρίνουν το Poco με ναυαρχίδες: Παιδιά ωπα, να ξέρουμε τι λέμε έτσι. Μεσαίας κατηγορίας είναι με καλό επεξεργαστή. Το Pocophone είναι ΚΑΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ. Δεν είναι S9, δεν είναι P20, δεν είναι ουτε καν Oneplus 6. Ανάλογα με τις ανάγκες σου, μπορεί να μην είναι καν και Mi 8.

Πολύ Καλό, μέχρι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Για τεχνολογικες εταιρειες μιλαμε που τα εξαρτηματα δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη και πολλες φορες ειναι ιδια, εκει μετρανε τα εξοδα στην διαμορφωση της τιμης.

Η Bugatti με τη Fiat ειναι τελειως ακυρο παραδειγμα φανταζομαι καταλαβαινεις

Αφού τα υλικά όλα είναι τα ίδια τότε πιο το νόημα της παραπάνω τιμής?

Και δεν έχει καμία σχέση το λογισμικό επειδή εδώ μιλάμε καθαρά για αρκετά μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε δύο μνήμες.

Και να μην ξεχνάμε τις πιθανές συμφωνίες της κάθε μεγάλης εταιρείας με μεγάλες παραγγελίες ώστε να ρίξουν πιο πολύ τις τιμές των υλικών.

Επομένως μου λες ότι εσύ σαν καταναλωτής προτιμάς να δίνεις τα λεφτά σου σε μια εταιρεία με βάση τον αριθμό των υπαλλήλων της πάρα οτιδήποτε άλλο.

Έχεις μπερδέψει μια εταιρεία που παράγει κάτι και μια εταιρεία που το μεταπωλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vargas είπε

Έχω ανάγκη το κινητό για να δειχτω με πέτυχες ρε μπαγασα .. iphone ειχα πέρσι τι έγινε ήμουν λεφτας πέρσι ε ;; Γελάω μαζί σας

Ναι σίγουρα είχες iPhone. Και είπες να το δώσεις για συσκευή 300€. Τα έχουμε συνηθίσει αυτά πλέον. 

Και γω γελάω με σας που νομίζετε ότι πιάσατε τον παπά από τα αρχ@@ια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Razgriz είπε

Αφού τα υλικά όλα είναι τα ίδια τότε πιο το νόημα της παραπάνω τιμής?

Και δεν έχει καμία σχέση το λογισμικό επειδή εδώ μιλάμε καθαρά για αρκετά μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε δύο μνήμες.

Και να μην ξεχνάμε τις πιθανές συμφωνίες της κάθε μεγάλης εταιρείας με μεγάλες παραγγελίες ώστε να ρίξουν πιο πολύ τις τιμές των υλικών.

Επομένως μου λες ότι εσύ σαν καταναλωτής προτιμάς να δίνεις τα λεφτά σου σε μια εταιρεία με βάση τον αριθμό των υπαλλήλων της πάρα οτιδήποτε άλλο.

Έχεις μπερδέψει μια εταιρεία που παράγει κάτι και μια εταιρεία που το μεταπωλεί.

Σου εξηγω πως βγαινουν τα κοστη σε μια εταιρεια.

Η μια εχει 20.000 που τους πληρωνει με μισθους κινας σε γιεν, και η αλλη 150.000 που τους πληρωνει σε δολλαρια και ευρω.

Στην οθονη του iPhone ομολογω οτι εκανα λαθος, εκει το κοστος ειναι οσο κανει περιπου το pocoφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Jimmy08 είπε

Ναι σίγουρα είχες iPhone. Και είπες να το δώσεις για συσκευή 300€. Τα έχουμε συνηθίσει αυτά πλέον. 

Και γω γελάω με σας που νομίζετε ότι πιάσατε τον παπά από τα αρχ@@ια. 

Προκαλεις χωρίς λόγο θα σου ποσταρω τις αγγελίες 6s plus και se και θα κρύβεσαι μετα τα πούλησα κ τα δυο γτ απλά δεν μου κανει σαν κινητό . Πάρτε liquid retina λεφταδες 😂😂😂 . Α κ μην ξεχνιόμαστε you are not holding  it right 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, vargas said:

Προκαλεις χωρίς λόγο θα σου ποσταρω τις αγγελίες 6s plus και se και θα κρύβεσαι μετα τα πούλησα κ τα δυο γτ απλά δεν μου κανει σαν κινητό . Πάρτε liquid retina λεφταδες 😂😂😂 . Α κ μην ξεχνιόμαστε you are not holding  it right 😁

Το οτι μετάνιωσες, δεν χρειάζεται να σε κάνει τόσο νευρικό. Μπορείς ακόμη να επιστρέψεις, θα κάνουμε πως δεν εγινε ποτέ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vargas είπε

Προκαλεις χωρίς λόγο θα σου ποσταρω τις αγγελίες 6s plus και se και θα κρύβεσαι μετα τα πούλησα κ τα δυο γτ απλά δεν μου κανει σαν κινητό . Πάρτε liquid retina λεφταδες 😂😂😂 . Α κ μην ξεχνιόμαστε you are not holding  it right 😁

Πολύ ενέργεια για το τίποτα.

Και είχες και δύο iPhone πριν καταλάβεις ότι δε σου κάνουν. 

Και γω το παθαίνω αυτό με τα σουβλάκια. Πρώτα τρώω 4 και μετά το μετανιώνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...