Προς το περιεχόμενο

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας


margas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, selinakatos είπε

Θα είχε πολυ ενδιαφέρον κάποιος να μας αναφέρει ένα ενδεικτικό ασφαλιστρο για κάποια κυρία πχ στα 60 αν κάνει τώρα ασφάλιση πχ στην Εθνική στο Full

Να σας κάνω εγώ δεν είναι κόπος. Θέση/απαλλαγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, alexiko είπε

Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς σου είπαν αλλά δεν ακούγεται ιδιαίτερα ακριβές. Σε κάθε περίπτωση ο καθένας έχει τη γραμμή του και δεν επιθυμώ να εμβαθύνω επ' αυτού. Δε λέει κανείς να πάμε στις δημόσιες δομές, ένα ραντεβού σε οφθαλμίατρο προσπάθησα να βρω κάνοντας χρήση μόνο του ΕΦΚΑ μου και βρήκα ένα όλο το μήνα σε εργάσιμη ώρα που προφανώς κανείς μας που εργάζεται δε μπορεί ειδικά αν το ραντεβού είναι στην άλλη άκρη της πόλης.

Και αυτό με το ραντεβού δεν είναι τίποτα. Να δεις τι τράβηξα εγώ με μια καρδιολόγο στο Ιπποκράτειο που πήγα για να μου φτιάξει εισηγητικο φάκελο. Πολύ αναμονή, κακή συνεννόηση και πολλές επισκέψεις στο νοσοκομείο. Στο τέλος κόλλησα κάτι μάλλον ενδονοσοκομειακο και επειδή δεν μπορούσα να κάνω πολλά καλέσαμε γιατρό στο σπίτι. Δυστυχώς στις δημόσιες δομές πρέπει να υπάρξει και αύξηση προσλήψεων γιατρών, και καλύτερη αναδιοργανωση, γκρέμισμα παλαιών κτιρίων με χτίσιμο νέων σε οτιδήποτε χτίστηκε πριν το 70. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basilhs23___ είπε

Και αυτό με το ραντεβού δεν είναι τίποτα. Να δεις τι τράβηξα εγώ με μια καρδιολόγο στο Ιπποκράτειο που πήγα για να μου φτιάξει εισηγητικο φάκελο. Πολύ αναμονή, κακή συνεννόηση και πολλές επισκέψεις στο νοσοκομείο. Στο τέλος κόλλησα κάτι μάλλον ενδονοσοκομειακο και επειδή δεν μπορούσα να κάνω πολλά καλέσαμε γιατρό στο σπίτι. Δυστυχώς στις δημόσιες δομές πρέπει να υπάρξει και αύξηση προσλήψεων γιατρών, και καλύτερη αναδιοργανωση, γκρέμισμα παλαιών κτιρίων με χτίσιμο νέων σε οτιδήποτε χτίστηκε πριν το 70. 

Θέλω να τονίσω την ανεπάρκεια στο πιο απλό πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, selinakatos είπε

Θα είχε πολυ ενδιαφέρον κάποιος να μας αναφέρει ένα ενδεικτικό ασφαλιστρο για κάποια κυρία πχ στα 60 αν κάνει τώρα ασφάλιση πχ στην Εθνική στο Full

Μπορεις να διευκρινήσεις λίγο το τελευταίο γιατί δεν το καταλαβαινω μιας και δεν έχει τυχει αλλά βλέπω πως είναι ένα μελανό σημείο των ασφαλειών;

Χρειάστηκε να κάνεις κολονοσκοπηση και δεν την γράφει δηλαδή ο ΕΟΠΥΥ? 

Οχι. ΕΟΠΠΥ δεν έχουμε εμείς έτσι κι αλλιώς. Αυτό που είπα είναι ότι το εν λόγω ιδιωτικό νοσοκομείο που είναι συμβεβλημενο με την ασφαλιστική μου, έκανες εξετάσεις μόνο είτε ιδιωτικώς με μετρητά είτε μέσω ιδιωτικής ασφαλιστικής, δεν δεχοντουσαν παραπεμπτικα από ΕΟΠΠΥ. Αν και από ότι έμαθα αυτό είναι παράνομο. Το κόστος σε αυτους για να κάνεις αυτές τις 2 εξετάσεις μαζί είναι 500 ευρώ ενώ οι τιμές με βάση τον ΕΟΠΠΥ είναι πολυ μικρότερες. Εμένα τότε μου τα κάλυψε η ασφαλιστική. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Danai18 είπε

 

Δινεις αρκετα λεφτα για μικρη καλυψ, γνωμη μου !!

Οτι πληρωνεις παιρνεις Αν σε ενδιαφερει κανε ενα καταλογο τι καλυψεις θελεις και ζητα προσφορες απο ασφαλιστες και μετα τα λεμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...