Προς το περιεχόμενο

To smartphone σου θα μπορεί να φορτίζει ασύρματα τα νέα Freebuds 2 Pro της Huawei


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Alexandros7474 είπε

Αν εχεις μετοχές είναι . Αν δεν εχεις δεν σε νοιάζει . Αν βλέπεις μπροστά δες που ήταν η hwauei 5 χρόνια πριν και θα καταλάβεις που θα είναι 5 χρόνια μετά .

Συμφωνω οτι εχει κανει σημαντικα βηματα προοδου... Αλλα αυτο που εχει ξεκινησει με την apple, νομιζω οτι πιο πολυ διαφημιση της κανει, παρα τρολαρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hetfield είπε

Φυσικα και μας ενδιαφερουν οι πωλησεις.

Huawei εχει κι η γιαγια μου. iPhone εχουνε ομως λιγοι και καλοι.

 

 

κρίμα κρίμα κρίμαααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xenofonlive είπε

Ασύρματη φόρτιση ΧΑΧΑΧΑΧΑ δουλεύουν τον κόσμο ότι είναι και καινούρια τεχνολογία! Από τη στιγμή που κάπου πρέπει να ακουμπάει ΤΕΛΟΣ! δεν είναι ασύρματη φόρτιση.Π.Χ να μιλούσα στο κινητό η να το είχα στην τσέπη μου και αυτό να φόρτιζε ε ναι αυτό θα ήταν ασύρματη φόρτιση. Ρουφάει 40W για να μπούνε στο κινητό 5w απλά έλεος...Το καταλαβαίνω να έχει χρήση σε συσκευές αδιάβροχες 100%, και που δεν θα ανοίξουν ποτέ σε όλοι τη διάρκεια της ζωή τους οκ, αλλά σε ένα τηλέφωνο απλά άχρηστο....

Η σωστή έννοια είναι επαγωγική φόρτιση ... έχεις δίκιο πάντως 

22 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Και αντιγραφή να είναι εμένα σαν καταναλωτή που με πειράζει; 

Πουθενά ...  να χαμένη να λέγαμε ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Έχεις αλλά δεν είναι βολικά τα καλώδια μέσα στο αμάξι. Καλύτερα να το παρατάς σε μια θήκη του αυτοκινήτου μέσα. Αυτό με το blutooth τι σχέση έχει; Άμα θέλω να φόρτισω το κινητό στο αμάξι, θα το βγάλω αναγκαστικά.

Κατρχας ξεφυγα και μιλαω γενικως και για φορτιση κινητου οχι ακουστικων.  Με ποια λογικη θα φορτισεις κινητο στο αμαξι; Επισης ο ασυρματος φορτιστης δεν εχει καλωδιο που θα συνδεεται με το αμαξι;  Το καλωδιο δεν το γλυτωνεις οτι και να κανεις. Θα καταληγει στη φβαση φορτισης η στη θυρα του τηλεφωνου.

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Μα βρε φιλε μου μαζι συζηταμε τελικα; Ο ασυρματος φορτιστης δεν εχει καλωδιο που θα συνδεεται με το αμαξι;  Το καλωδιο δεν το γλυτωνεις οτι και να κανεις. Θα καταληγει στη φβαση φορτισης η στη θυρα του τηλεφωνου.

Φίλε μου τι λες;

Θα μπορούσες να βάλεις δικό σου, αλλά επειδή το κάνεις μόνο μια φορά, το βάζεις κάπου καλά και κρύβεις το καλώδιο. Είτε μπαίνει ο φορτιστης σαν βάση στο τζάμι, είτε σε κάποια θήκη. Και ακόμη καλύτερα δεν το πας στην πρίζα, αλλά ένας ηλεκτρολογος μπορεί να στο συνδέσει στο αμάξι απευθείας. Αν και είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις μόνος.

Μετά υπάρχουν πολλά αυτοκίνητα που έχουν ενσωματωμένη βάση φόρτισης. Και αυτή η τάση θα γενικευτεί φυσικά.

Και το θέμα είναι ότι πέρα από το καλώδιο (που το κρυβεις), δεν έχεις το βάλε, βγάλε του κινητου σε καλώδιο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, crashnburn είπε

αντιγραφη αλλα σας κερνανε πικρο τσαι σε καθε τομεα

στις οθονες καλυτερη η samsung

στις φωτογραφικες καλυτερη η hauwei

στο design κ υλικα καλυτερη η samsung

στις επιδοσεις καλυτερη η one plus k η pocophone

στις εγγυησεις κ η κουτση μαρια

στις ai η google

που ακριβως ειστε καλυτεροι περα απο την φαντασια σας που καλπαζει?

Επιδόσεις κερνάμε τσάι κάθε χρόνο. Δεν μπορεί κανείς να μας περάσει. 

Design εκεί και αν κερνάμε τσάι. Και pcorn αν θες.

υλικα καλύτερη η Sammy? Okkkkk

Επεξ/σία από alprio
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Κατρχας ξεφυγα και μιλαω γενικως και για φορτιση κινητου οχι ακουστικων.  Με ποια λογικη θα φορτισεις κινητο στο αμαξι; Επισης ο ασυρματος φορτιστης δεν εχει καλωδιο που θα συνδεεται με το αμαξι;  Το καλωδιο δεν το γλυτωνεις οτι και να κανεις. Θα καταληγει στη φβαση φορτισης η στη θυρα του τηλεφωνου.

Επειδή έκανες και edit. Η λογική την οποία φορτίζεις κινητό στο αμάξι είναι είτε γιατι είναι ξεφορτιστο και εκεί που θα πας.δεν μπορείς να το φορτίσεις, είτε γιατί το χρησιμοποιείς σαν music player/gps και δεν θες να.χασεις.μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, alprio είπε

Επιδόσεις κερνάμε τσάι κάθε χρόνο. Δεν μπορεί κανείς να μας περάσει.

Design εκεί και αν κερνάμε τσάι. Και pcorn αν θες.

υλικα καλύτερη η Sammy? Okkkkk

design ποιο αυτο που ειναι ιδιο απο την εποχη των δεινοσαυρων η το notch; μηπως το bezeless design που αντιγραψατε απο την xiaomi με τα mix? υλικα τι την γυαλινη πλατη που αντιγραψατε απο την sammy? ναι οκκκκκκ

με τις υγειες σας

 

Επεξ/σία από crashnburn
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Επειδή έκανες και edit. Η λογική την οποία φορτίζεις κινητό στο αμάξι είναι είτε γιατι είναι ξεφορτιστο και εκεί που θα πας.δεν μπορείς να το φορτίσεις, είτε γιατί το χρησιμοποιείς σαν music player/gps και δεν θες να.χασεις.μπαταρια.

Προσωπικά τη θεωρώ ένα διαφημιστικό τρικ που δεν εχει να προσφέρει τιποτα το ουσιώδη στον χρήστη.   Μπαταρία του αυτοκινήτου που τελειωνει απο το κινητό.... εδώ γελάμε.Αφού λοιπόν  υπάρχουν άνθρωποι σήμερα που θεωρουν οτι η τεχνολογία της ασύρματης φόρτισης έχει να προσφέρει την ουααααουυυ ευκολία στην καθημερινότητά μας σηκώνω τα χέρια ψηλά.

edit θα κάνω όποτε θέλω καθώς είναι δικά μου τα σχόλια που γράφω και το συγκεκριμένο το έκανα πολύ πριν απαντησεις.

Επεξ/σία από gregory22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gregory22 είπε

Προσωπικά τη θεωρώ ένα διαφημιστικό τρικ που δεν εχει να προσφέρει τιποτα το ουσιώδη στον χρήστη.   Μπαταρία του αυτοκινήτου που τελειωνει απο το κινητό.... εδώ γελάμε.Αφού λοιπόν  υπάρχουν άνθρωποι σήμερα που θεωρουν οτι η τεχνολογία της ασύρματης φόρτισης έχει να προσφέρει την ουααααουυυ ευκολία στην καθημερινότητά μας σηκώνω τα χέρια ψηλά.

edit θα κάνω όποτε θέλω καθώς είναι δικά μου τα σχόλια που γράφω και το συγκεκριμένο το έκανα πολύ πριν απαντησεις.

Καταρχήν δεν γίνεται να έκανες edit πριν απαντήσω γιατί εγώ πάτησα παράθεση και μου έβγαλε αυτό που υπήρχε. Κατά δεύτερον δεν σε κατηγόρησα που έκανες edit. Είπα ότι έκανες για να δικαιολογησω που σου ξαναπαντω.

Επίσης δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες "μπαταρία του αυτοκινήτου που τελειώνει από το κινητό". Και δεν βγάζει νόημα και δεν είπα κάτι τέτοιο. Και δεν είδα να μου απαντάς ούτε στον τρόπο που δεν μπλέκεις με καλώδια ούτε στους λόγους φόρτισης στο αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, crashnburn είπε

design ποιο αυτο που ειναι ιδιο απο την εποχη των δεινοσαυρων η το notch; μηπως το bezeless design που αντιγραψατε απο την xiaomi με τα mix? υλικα τι την γυαλινη πλατη που αντιγραψατε απο την sammy? ναι οκκκκκκ

με τις υγειες σας

Όταν το 4 το iPhone το 2010 είχε γυαλί και ήταν stainless steel το Samsung ήταν πλαστικό της κακιάς ώρας. Μετά μαγκεψατε. Αυτό και αν ήταν design μαζί με το 5 και το se.

το notch και το design το αντέγραψαν όλες οι εταιρίες εκτός από Sammy. Όποτε μάλλον επιτυχία θα το θεωρούσα.

Το ότι μου βάζεις βίντεο από κάποιο χρήστη μου είναι αδιάφορο. Από εκεί καταλαβαίνω τις γνώσεις σου στο αντικείμενο. 

Για γέλια πραγματικά.

Επεξ/σία από alprio
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...