Προς το περιεχόμενο

Η Sony επανακυκλοφορεί το πρώτο PlayStation σε… μινιατούρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, inangelsheart είπε

Πρόσεξε. Αν έχεις σκοπό να τερματίσεις και να παίξεις ώρες ΝΑΙ. Αυτό σημαίνει ότι είσαι ΝΟΣΤΑΛΓΟΣ. Δεν έχεις τις κονσόλες μαζεμένες ως συλλέκτης και απλά θέλεις να θυμηθείς τα παλιά. Πολύ όμορφα και απλά μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή με ένα emulator μια χαρά θα παίξεις και θα βαρεθείς σε κάνα μισάωρο ψάχνοντας τους τίτλους. Μετά πάπαλα.

Αυτός που θα κάτσει τηλεόραση με κοντρόλερς να παίξει και να τερματίσει για πολλοστή φορά τον Χ τίτλο ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ και λάτρης του παλιού καλού gaming. Θα έχει την κονσόλα να παίξει και δεν έχει την ανάγκη απομιμήσεων του κ0λου που βγάζει η κάθε σόνυ απλά για να δημιουργήσει μια νέα μόδα να ξεζουμίσει τον καταναλωτή.  Θέλεις να συγκινήσεις με μια ρετρό κονσόλα? ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ με CD Drive και δώσε και μαζί 50 CD σε ένα συλεκτικό βαλιτσάκι.. Βάλε το 500 ευρώ έτσι για το γαμώτο και τότε θα το αγοράσω και εγώ. Αυτές οι φτηνομαλακίες οι πλαστικές με τσιπάκια του 18 και πείραγμα στο λογισμικό για να παίζουν για μένα είναι απάτη και καμία σχέση με ρετρό. 

Έστω αυτό το πράμα που έβγαλε... βάλε το 20-30 ευρώ και πολύ του είναι.. για να πεις ότι θα κάνεις δώρο σε κάποιον όχι για συλλέκτη.. 100 ευρώ? γελάνε και οι κότες...

Γνώμη μου φυσικά...

το καλυτερο ποστ..αυτο ακριβως, εγω παιζω καισε παλια τηλεοραση κιολας, θελω οταν παιζω να ειναι ολα οπως τοτε...εχω ενα δωματιο που ειναι ολο 90s μεσα...και οταν θελω να ηρεμησω αραζω εκει μεσα....και ειναι σουπερ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ghost_Rider είπε

δηλαδη ποσους?

Πόσους τίτλους έχει το Playstation;

 

Xιλιάδες εννοείται. Τι σε παραξένεψε;

A ok, εγώ παρεξήγησα!

 

Αντι για "εχω πανω απο 200", διάβασα "έχει πανω απο 200".

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2018 στις 11:05 ΜΜ, asdfaster είπε

Πωρωμένο πιτσιρίκι. Ο ξάδερφος μου είχε κάτι σαν internet καφέ τις εποχής εκείνης. Αντί για PC είχε 10 Playstations και 10 Nintendo 64 και μερικα Sega Mega Drives. Με δυο κατοστάρικα δραχμές  έπαιζες μια ώρα. Eίχε 7 ράφια με CD και κασέτες που νοίκιαζες η έπαιζες επιτόπου. Aκόμα μπορούσε να σου φέρι ότι παιχνίδι ήθελες άμα δεν το είχε εκεί. Kαι κάθε κυριακή αγοράζα 2 κασέτες η 2 CD για Playstation 1 η μου έδινε και τσάμπα ήμουν 8 χρoνον τότε. Ακομα μπορούσε να σου γράψει και παιχνίδια σε CD για το Playstation 1 που για την εποχή εκείνη μου φαινόταν κάτι τελείως εξωπραγματικό και φοβόμουν να πάρω και  γιαυτο τα έπαιρνα αυθεντικά χαχαχαχα Το ωραίο είναι πως σήμερα έχω όλες τις σπάνιες κασέτες του Nintendo 64 και του Playstation 1 τα CD στην κατοχή μου όλα αυθεντικά μαζί με κουτιά και φυλλάδια. Μονο το Yoshi Story και τα Transformers κάνουν απο 1000 euro το καθενα στο Nintendo 64.  Aλλα δεν τα πουλάω σε συλλέκτες που μου τα ζητάνε ανά διαστήματα. Mου αρέσει να τα έχω για ενθύμιο.

Παιχνίδι 1000ε για N64 99% απίθανο όλα τα games ίσως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanasisalonica είπε

Παιχνίδι 1000ε για N64 99% απίθανο όλα τα games ίσως....

Εγώ πάντως στη συλλογή μου έχω αυτό που κάνει πολλά λεφτά για κάποιο λόγο

 

https://m.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Castlevania+symphony+of+the+night+eur&_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=Castlevania+symphony+of+the+night+pal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Εγώ πάντως στη συλλογή μου έχω αυτό που κάνει πολλά λεφτά για κάποιο λόγο

https://m.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Castlevania+symphony+of+the+night+eur&_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=Castlevania+symphony+of+the+night+pal

αυτό Ναι θεωρείται σπάνιο και συλλεκτικό αλλά παιχνίδι να κάνει 1000ε σε N64 λίγο δύσκολο και εγώ είχα αυτό και το έδωσα

https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Megaman+1+nes&_osacat=0&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Megaman+1+nes+cib&_sacat=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, talibanakos είπε

Μη γινεσαι κακος.

Με αυτά που βλέπω όταν πάω Ebay και κάνει 40ε και λέει 1000ε βγάλε συμπέρασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2018 στις 2:40 ΠΜ, markoliaz είπε

Έστω αυτό το πράμα που έβγαλε... βάλε το 20-30 ευρώ και πολύ του είναι.. για να πεις ότι θα κάνεις δώρο σε κάποιον όχι για συλλέκτη.. 100 ευρώ? γελάνε και οι κότες...

 

Το αστειο ειναι οτι πανε και τα δινουν και το παιζουν συλλεκτες και βιντιτζαδες.

1 λεπτό πριν, thanasisalonica είπε

Με αυτά που βλέπω όταν πάω Ebay και κάνει 40ε και λέει 1000ε βγάλε συμπέρασμα

ενταξει 40 δεν κανει,τοσο θα βρεις μονο το manual.

Αν ψαξεις θα το βρεις και 1000,βεβαια αυτο δε σημαινει οτι θα πωληθει τοσο.

 

Επεξ/σία από talibanakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, talibanakos είπε

Το αστειο ειναι οτι πανε και τα δινουν και το παιζουν συλλεκτες και βιντιτζαδες.

με το μισό Fb έχω μαλώσει γιαυτό τον λόγο πάνε και μου πουλάνε οι έμποροι στον θεό και νομίζουν ότι κάτι κάνουν,,,,

3 λεπτά πριν, talibanakos είπε

Το αστειο ειναι οτι πανε και τα δινουν και το παιζουν συλλεκτες και βιντιτζαδες.

ενταξει 40 δεν κανει,τοσο θα βρεις μονο το manual.

Αν ψαξεις θα το βρεις και 1000,βεβαια αυτο δε σημαινει οτι θα πωληθει τοσο.

90e Κουτάτο

https://www.ebay.com/itm/Yoshis-Story-Nintendo-64-Pal-Version-game-in-english/262972208038?epid=5009540550&hash=item3d3a5d73a6:g:gvEAAOSw8HBZDzOP

30ε Σκέτο

https://www.ebay.com/itm/N64-YOSHIS-STORY-Game-Cartridge-Nintendo-PAL/142656988886?epid=1536913264&hash=item213704e6d6:g:OJgAAOSwUg9aXMxX

 

Με 3ε σου κάνω κουτί και το μέσα ....

οπότε τι μου λέει 1000ε

με 1000ε Αγοράζω Lot από το ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...