Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Fujifilm X-A5


pvrytube

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια. Προκειται να κανω ταξιδι σε Αμερικη και ενας ξαδερφος μου εχει ακρες με το B&H μαγαζι στην Νεα Υορκη. Σκεπτομαι να παρω την Fujifilm X-A5. Μπορω να την παρω πακετο μαζι με τους φακους XC-15 και XC-50 ολα μαζι για 500$. Πιστευετε ειναι καλη αγορα η μηχανη αυτη σαν συνολο με τους φακους αυτους? Μεσω του ξαδερφου μου μπορω να χτυπησω μειωση κοντα στο 25%-30% απο τελικες τιμες του καταστηματος σε οτι παρω, με δικο μου ταβανι τα 500-550$. Αυτο που κοιταζω ειναι να παρω μια καλη ποιοτικη μηχανη να μαθω μαζι της και να μου μεινει για παντα (η για ευλογο χρονικο διαστημα στην τελικη).

 

Η χρηση που θα εχει ειναι κυριως φωτογραφιες σε ταξιδα (εχω και μια τρελα με τα ασπρομαυρα, κυριως σκηνικα πολης), αξιοθεατα, προσωπικες στιγμες με οικογενεια. Εχω ηδη αρχισει να μαθαινω ενα συνδυασμο Gimp και Darktable για επεξεργασια φωτογραφιων, και σιγουρα βλεπω ενασχοληση με RAW. Αν ειναι καλο το πακετο που εβαλα παραπανω η αν υπαρχει ενδεχομενως καμια καλυτερη προταση πολυ ευχαριστως να την ακουσω. Ευχαριστω για καθε γνωμη παιδια.

Επεξ/σία από pvrytube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...