Προς το περιεχόμενο

mirrorless


Teodomer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τι χρήση τη θες ;;;

Για φωτογραφία και η olympus και η panasonic  χάνουν από τη nikon d3400

που τη βρίσκεις πολύ φθηνή και άνευ φακού , ενώ π.χ. έχει και πολύ καλό ευρυγώνιο ζουμ φακό σε καλή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να αποφυγω τις DSLR λογω μεγεθους.

η χρηση που θελω ειναι κυριως η φωτογραφια (landscapes, street photography και ατομα ποτρετα κτλ) και θελω στο κοντινο μελλον να ασχοληθω με το astrophotography.

ειχα μια κομπακτ καμερα τις σαμσουγκ και τωρα βγαζω με το κινητο μ (xiaomi redmi note 5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Teodomer είπε

προσπαθω να αποφυγω τις DSLR λογω μεγεθους.

η χρηση που θελω ειναι κυριως η φωτογραφια (landscapes, street photography και ατομα ποτρετα κτλ) και θελω στο κοντινο μελλον να ασχοληθω με το astrophotography.

ειχα μια κομπακτ καμερα τις σαμσουγκ και τωρα βγαζω με το κινητο μ (xiaomi redmi note 5)

   Μαζί με την καλημέρα μου , δεν έχω χρησιμοποιήσει καμία από τις δύο μηχανές , αν και έχω τίς καλύτερες αν όχι άριστες εντυπώσεις από την Olympus γενικά , μιάς και χρησιμοποιούσα κάποιες παλιότερα , για τα ναι και όχι , δεν μπορώ να πω πολλά , διότι χρησιμοποιώ ακόμη και σήμερα και DSLR και mirrorless και .... για διαφορετικούς λόγους το καθένα .

  Σίγουρα μιά mirrorless μπορεί να γίνει ένα testbed για χρήση με αρκετούς φακούς , σίγουρα μιά DSLR είναι ένα πιό μακρόπνοο σύνολο ...... αν επρόκειτο για την Olympus θα αλληθώριζα ευχαρίστως προς την em 5 κι' αν μπορούσα οικονομικά προς την em 1 .

  Επισυνάπτω το λινκ για μία από τις καλύτερες σελίδες γύρω από τις Olympus και όχι μόνον ........

  http://www.wrotniak.net/photo/m43/em10.3.html

  Καλή επιτυχία στην επιλογή σας , μην μείνετε πολύ καιρό στο ψάξιμο γύρω από τα τεχνικά χαρακτηριστικά ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...