Προς το περιεχόμενο

δεν μπορω να εκτυπώσω


Giagoula66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοι φιλοι θελω την βοηθεια σας. Εχω ενα sony vaio  φορητο 2008 αγορα με windows 10, εκτυπωτη hp deskjet 1015. Ενω δινω εντολη για εκτυπωση φαίνεται ότι την παίρνει δείχνει ενα εγγραφο στη σειρα αλλα δεν εκτυπωνει στο τελος τιποτα , ουτε την δοκιμαστικη σελιδα αλλα εκτυπωνει το alignment στις ιδιοτητες. Εχω και ενα hp φορητο τον εβαλα να εκτυπωσει ολα οκ. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.Εκανα εγκατασταση απεγκαταστση το ιδιο προβλημα. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο εκτυπωτής φαίνεται κανονικά στα Windows; Τυπώνει δοκιμαστική σελίδα μέσα από τις ρυθμίσεις;

Επίσης με ποιο πρόγραμμα τυπώνεις; Δοκίμασε και κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα αν μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου. Φαινεται κανονικα στα windows. δεν τυπωνει δοκιμαστικη. Εκτυπωνω απο word με τις επιλογες που εχει. Δεν καταλαβαινω τι εννοεις προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ, την εφαρμογή με την οποία ανοίγεις το έγγραφο και το εκτυπώνεις. Δοκίμασε να μετατρέψεις ένα έγγραφο doc/docx σε pdf (από το μενού αποθήκευσης θα βρεις την επιλογή) και να το εκτυπώσεις ως pdf μέσα από το pdf reader που χρησιμοποιείς. Αν με αυτό τον τρόπο τυπωθεί, κάτι συμβαίνει με το Word. Αν όμως δεν εκτυπώνεται, τότε ίσως να είναι κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση του εκτυπωτή, αν και δεν το νομίζω αφού, όπως γράφεις, τον έκανες απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση. Αλλά με προβληματίζει το ότι δεν εκτυπώνει τη δοκιμαστική σελίδα, αυτό δείχνει λογικά κάποιο πρόβλημα με τον εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εκτυπωνει ουτε pdf το εχω δοκιμασει και αυτο. Το περιεργο ειναι οτι εκτυπωνει οπως προειπα την alignment σελιδα απο τις ιδιοτητες και δεν πρεπει να εχει προβλημα ο εκτυπωτης γιατι εκτυπωνει κανονικα στο αλλο laptop . Μηπως γινεται κατι με τα Windows 10 γιατι σιγουρα προβλημα  δεν εχει ο εκτυπωτης. Ενω δειχνει οτι παιρνει την εντολη και δειχνει οτι υπαρχει εγγραφο για εκτυπωση πχ 1 μετα απο 15 με 20 δευτερολεπτα δειχνει 0 εγγραφα για εκτυπωση και δεν εχει εκτυπωση τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο πρόβλημα, δεν θυμάμαι να το έχω ξανασυναντήσει και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Ίσως κάποιος άλλος που γνωρίζει περισσότερα να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

> ... δεν πρεπει να εχει προβλημα ο εκτυπωτης γιατι εκτυπωνει κανονικα στο αλλο laptop

Για να τυπώνει καλά από άλλο pc, νομίζω ότι μάλλον οφείλεται στο pc. Έλεγξες τη θύρα στον driver (Properties --> Ports); Θα πρέπει να είναι κάποια τύπου USB001 ή USB001 . Έχει το όνομα του εκτυπωτή (Deskjet 1015) δίπλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Δοκίμασες να κατεβάσεις τους drivers του συγκεκριμένου μοντέλου;

Έχεις δυνατότητα να το συνδέσεις μόνιμα στο άλλο λάπτοπ, και να τον διαμοιράζεις τοπικά μέσω αυτού;

Ποιος εκτυπωτής είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Giagoula66 είπε

φιλε μου κατεβασα τα drivers απο το site του hp και τιποτα παλι

ειναι ο HP deskjet 1010

Οκ,

Με την παρακάτω εντολή θα σου διαγράψει ότι εκτυπωτές και drivers έχεις περασει, αλλα ίσως λυθεί το πρόβλημα σου.

Πάτησε START > γράψε CMD > και πάτα ταυτόχρονα Ctrl+Shift+Enter, και πέρνα την μία εντολή μετά την άλλη.

1) net stop spooler

2) del %systemroot%\System32\spool\printers\* /Q /F /S

3) net start spooler

Κάνε και απεγκατάσταση τους οδηγούς του εκτυπωτή απο τα Προγράμματα.

Ύστερα συνέδεσε τον εκτυπωτή με USB με το λάπτοπ σου, ξαναπέρασε τα drivers, δοκίμασε και πες μας.

 

Επεξ/σία από donblunts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Giagoula66 είπε

ειναι ο HP deskjet 1010

Στην αρχή είπες deskjet 1015. Είναι διαφορετικό μοντέλο από τον 1010. Αν δεν είναι τυπογραφικό λάθος μάλλον σε αυτό οφείλεται το πρόβλημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...