Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Αγορά Εκτυπωτή Laser


GeorgeBoc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

Ψάχνω να αγοράσω εναν καινούργιο εκτυπωτή-πολυμηχάνημα laser ωστε να μην στεγνώνουν τα μελανακια (οπως στους inkjet) και να τυπώνω οικονομικα στο σπιτι. Παρακάτω παραθέτω τις αναγκές μου.

  • Χρήση στο σπίτι
  • ~ 0-50 σελίδες το μήνα
  • Ασπρόμαυρο
  • Οικονομικός
  • Σύνδεση με Wifi - Android Κτλ
  • Αξιόπιστος
  • Να έχει scanner
  • Τυπώνει αυτόματα μπρος-πίσω
  • Φθηνά αναλώσιμα (πχ Να μπορω να γεμίσω μόνος το μελάνι ή η αγορά αναλώσιμων να είναι οικονομική)

 

Αυτες είναι πανω-κατω οι ανάγκες μου. Επειδη μεχρι τώρα ειχα μονο inkjet Μηχανήματα θα ήθελα τα φώτα σας.

Δεν εχω πρόβλημα να πληρωσω λίγο παραπάνω για κάτι καλο, ωστοσο ιδανικη τιμη θα ηταν γυρω στα 100Ε (εαν υπάρχει και φθηνότερος ακόμη καλύτερα) και μεγιστη τα 200.

 

ΥΓ: Διαβάζω πολυ καλα λόγια για τους "Brother" εκτυπωτες.

 

Περιμένω τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτή τη κατηγορία τιμής ( 100,00-200,00euro)   τα πολυμηχανήματα έχουν συνήθως θέμα με την αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης.

Για τον όγκο δουλείας που αναφέρεις (περί τις 50 σελίδες μηνιαίως) θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο μηχάνημα χωρίς αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης όπου και θα είσαι περίπου στα 100 ευρώ

Όσον αφορά τα φθηνά αναλώσιμα, με μέγιστο τις 600-700 σελίδες το χρόνο θα αλλάξεις το αρχικό τόνερ που είναι και λειψό σε ένα με δυο χρόνια, και το επόμενο που θα βάλεις σε τέσσερα...

Οπότε και γνήσιο τόνερ να βάζεις με το ίδιο κόστος(max 200 -220ευρώ) θα περάσεις μια ζωή που λέμε ..

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...