Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφική μηχανή


olgaolga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, babisskg είπε

    Δεν μπορώ να μεταφράσω τα περί " σκούζεις " , είναι μιά δική σας ερμηνεία , καλά κάνατε και εκφράσατε την άποψη σας , το ίδιο έκανα κι' εγώ , έχω ανοίξει ένα καινούργιο θέμα , μπορείτε να συμμετέχετε . 

Δεν το απηύθυνε σε σένα Μπάμπη. Εσένα αφορά η πρώτη παράθεση που έχει κάνει στην απάντησή του, όχι η δεύτερη.

Παρεμπιπτόντως, στο σκέλος που σε αφορά, νομίζω πως αυτό που σου λέει είναι πως τείνεις να μη γίνεσαι συγκεκριμένος πράγμα το οποίο είναι και δική μου αίσθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, babisskg είπε

    Δεν μπορώ να μεταφράσω τα περί " σκούζεις " , είναι μιά δική σας ερμηνεία , καλά κάνατε και εκφράσατε την άποψη σας , το ίδιο έκανα κι' εγώ , έχω ανοίξει ένα καινούργιο θέμα , μπορείτε να συμμετέχετε . 

Το σκουζεις πηγαινει στον @cobain_7 φυσικα. Κατω απο το δικο του κειμενο το εγραψα.

Παρολα αυτα εξακολουθειτε να μην προτεινετε κατι συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Cntrl+X είπε

Δεν το απηύθυνε σε σένα Μπάμπη. Εσένα αφορά η πρώτη παράθεση που έχει κάνει στην απάντησή του, όχι η δεύτερη.

Παρεμπιπτόντως, στο σκέλος που σε αφορά, νομίζω πως αυτό που σου λέει είναι πως τείνεις να μη γίνεσαι συγκεκριμένος πράγμα το οποίο είναι και δική μου αίσθηση.

Φίλτατε , πραγματικά το κατάλαβα , βέβαια είχα ήδη απαντήσει , απευθυνόταν σε σένα , αυτό που οφείλω να διευκρινίσω / εξηγήσω , έχω ανοίξει ήδη κάποιο θέμα σχετικά , ώστε να απελευθερωθεί εδώ μέσα το ζήτημα .

Η θέση μου είναι συγκεκριμένη , ενδιαφέρομαι για την φωτογραφία πρωτίστως , δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να καθήσω να αντιπαρατίθεμαι , με την καλή έννοια , οχι την ελιτίστικη , γύρω από θέματα του είδους πόσο περισσότερο ψηλά φτάνει στην κλίμακα ISO η τάδε από την δείνα μηχανή κλπ , ακόμη περισσότερο αν δεν έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά κάτι .

Εφόσον έχει δουλευτεί μιά μηχανή στα χέρια μου , τότε και μόνον τότε , όπως κάνω ακόμη με την Μ10 , θα προσπαθήσω να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου από την χρήση , όχι από τα τεχνικά χαρακτηριστικά , με το σκεπτικό ότι μπορεί να φανούν σε κάποιον χρήσιμα . Άλλωστε έδωσα ήδη την ευχέρεια να δεί όποιος θελήσει φωτογραφίες μου , με τις μηχανές που έχω χρησιμοποιήσει και χρησιμοποιώ . Αν το προτιμάτε , η πρόταση που δόθηκε για μια RX 100 , δεν σχολιάστηκε καθόλου από μένα , πως θα μπορούσε άλλωστε αφού μόνο κατ' όνομα την γνωρίζω . Μια μηχανή την οποία προσωπικά δεν θα αγόραζα , για λόγους κόστους κυρίως συν κάποια άλλα .. οπότε να γράψω τι ..... γράφω γι' αυτό που γνωρίζω . Αν λοιπόν η όποια RX100 δεν προορίζεται για την τσέπη μου και ερμηνεύσετε το όπως θέλετε , αυτό σημαίνει ότι δεν μπορώ να βγάλω φωτογραφίες η αν δεν έχω στα χέρια μου μια D5 δεν πρέπει να ασχοληθώ με το αντικείμενο ...... αυτός λοιπόν που έχει την γνώση μπορεί άφοβα να την μεταδώσει , γράφοντας εμπειρίες , εξηγώντας τεχνικές , δείχνοντας εικόνες , κάτι προτιμότερο από το να αναλώνεται χρόνος σε αντιπαράθεση όποιας μορφής χωρίς να βγαίνει αποτέλεσμα .

Μία από τις μηχανές που χρησιμοποιώ ήδη , παρουσιάζεται από μένα , σαν ξεχωριστό θέμα , η συμμετοχή σας είναι ευπρόσδεκτη , ακόμη και αρνητική , όμως με καλή διάθεση πρωτίστως δλδ αν θελήσει κάποιος να σχολιάσει αρνητικά θα πρέπει να το κάνει με εποικοδομητικό τρόπο . 

Θα χαρώ να συμμετέχετε , δεν το συνεχίζω περισσότερο για την οικονομία του χώρου και του χρόνου , φιλικά Μπάμπης . 

 

 

   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Το σκουζεις πηγαινει στον @cobain_7 φυσικα. Κατω απο το δικο του κειμενο το εγραψα.

Παρολα αυτα εξακολουθειτε να μην προτεινετε κατι συγκεκριμενο.

Έχω ήδη ανοίξει ένα θέμα , παράλληλα είναι και πρόταση , μπορείτε να συμμετέχετε και να σχολιάσετε όπως επιθυμείτε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...