Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Kapas2 είπε

Γνωρίζει κανείς ποια η στάση της binance στο sgb airdrop και στο  spark ?  Και τι σημαίνει το γεγονός ότι η binance.us no longer lists or supports XRP.. άλλαξε κάτι;

Είχαν πεί πως θα τα δώσουν. Γιαυτό και ανέβαλαν το σναπσοτ για τις 12 δεκεμβρίου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Ποιο scam εννοεις?

Αρκετά από αυτά που έχουν γίνει. Ακόμη και το Elysian που είναι botted μέχρι το λαιμό. Το αστείο είναι ότι τα κάνουν promote και διάφοροι στο Twitter και "αδειάζουν" πάνω στα κεφάλια των ακολούθων τους βγάζοντας εύκολα και στο τσάμπα μερικές χιλιάδες XRP. 

Το μόνο legit airdrop αυτή τη στιγμή στο XRPL είναι του Sologenic. 

Όλα τα αλλά είναι scam για εμένα. 

Πχ. Το Elysian με το που κάνει airdrop θα πάει στο μηδέν γιατί θα πουλήσουν άπαντες, ειδικά αυτοί με τα πολλαπλά trustlines. 

Παράδειγμα από Τουιτερά με το XRDoge.

JR_XDOGE_Sales.png

 

15 ώρες πριν, Kapas2 είπε

Γνωρίζει κανείς ποια η στάση της binance στο sgb airdrop και στο  spark ?  Και τι σημαίνει το γεγονός ότι η binance.us no longer lists or supports XRP.. άλλαξε κάτι;

Το Spark υποστηρίζεται από όλους. Το SGB θα δοθεί μόνο από τη Binance και όχι τη Binance US. 

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.businesswire.com/news/home/20211109005824/en/Ripple-Previews-Liquidity-Hub-to-Allow-Customers-to-Buy-Sell-and-Hold-Crypto-Assets

 

  Η ριππλ ανακοίνωσε εχθές πως ξεκινά έναν κόμβο ρευστότητας στον οποίο θα μπορούν να χρησιμοποιούν επιχειρήσεις, οργανισμοί και γενικά παγκόσμιοι πελάτες. 

Αυτό φίλοι και φίλες μου σημαίνει πως η Ριπλ μετατρέπεται σε.... Τράπεζα.... Τράπεζα που θα μπορούμε να βάλουμε τα ΧΡΠ μας εκεί και να πληρωνόμαστε για την χρήση τους. 

Δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο κάποια στιγμή να βγάλουν επιλογή πώλησης των ΧΡΠ για κάποιο πόσο σε περίπτωση που θα θέλουν τον κυρίαρχο ρόλο και χρήση και να μας βγάλουν από την μέση. Για 589$ τους τα δίνω τώρα  αν θέλουν. 😂😆🤣

 

Καλή μας τύχη  ΧΡΠ holders 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Αρκετά από αυτά που έχουν γίνει. Ακόμη και το Elysian που είναι botted μέχρι το λαιμό. Το αστείο είναι ότι τα κάνουν promote και διάφοροι στο Twitter και "αδειάζουν" πάνω στα κεφάλια των ακολούθων τους βγάζοντας εύκολα και στο τσάμπα μερικές χιλιάδες XRP. 

Το μόνο legit airdrop αυτή τη στιγμή στο XRPL είναι του Sologenic. 

Όλα τα αλλά είναι scam για εμένα. 

Πχ. Το Elysian με το που κάνει airdrop θα πάει στο μηδέν γιατί θα πουλήσουν άπαντες, ειδικά αυτοί με τα πολλαπλά trustlines. 

Παράδειγμα από Τουιτερά με το XRDoge.

JR_XDOGE_Sales.png

 

Το Spark υποστηρίζεται από όλους. Το SGB θα δοθεί μόνο από τη Binance και όχι τη Binance US. 

 

Αλλο λεω, πως ειναι σκαμ αφου εγω ας πουμε δεν θα εχω δωσει ουτε ευρω για να τα παρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Αρκετά από αυτά που έχουν γίνει. Ακόμη και το Elysian που είναι botted μέχρι το λαιμό. Το αστείο είναι ότι τα κάνουν promote και διάφοροι στο Twitter και "αδειάζουν" πάνω στα κεφάλια των ακολούθων τους βγάζοντας εύκολα και στο τσάμπα μερικές χιλιάδες XRP. 

Το μόνο legit airdrop αυτή τη στιγμή στο XRPL είναι του Sologenic. 

Όλα τα αλλά είναι scam για εμένα. 

Πχ. Το Elysian με το που κάνει airdrop θα πάει στο μηδέν γιατί θα πουλήσουν άπαντες, ειδικά αυτοί με τα πολλαπλά trustlines. 

Παράδειγμα από Τουιτερά με το XRDoge.

JR_XDOGE_Sales.png

 

Το Spark υποστηρίζεται από όλους. Το SGB θα δοθεί μόνο από τη Binance και όχι τη Binance US. 

 

Μα έτσι γίνεται ρε φίλε… λογικό δεν είναι; όταν βγαίνει ένα κοιν καινουργιο σε κυκλοφορία η πλειοψηφία πάει και το πουλάει… για αυτό πέφτει η τιμή του μέχρι να σταθεροποιηθεί πάλι και να πάρει τον οποίο δρόμο του. Και εγώ έτσι έχω κάνει με κάποια airdrop μόλις βγήκανε τα πούλησα αμέσως σε χρπ. Μερικά δεν τα προλαβαίνεις και περιμένεις μετά να ανέβουν και τα πουλάς τότε για xrp.

Όπως γίνεται σε όλη την αγορά δηλαδή. Προφανώς ας πούμε το xrdoge που βγήκε σου έδινε κάποια κοιν στην αρχή. Αν αγόραζες με 500 χρπ xrdoge θα είχες μετά από λίγο καιρό 100k xrp. Είναι και αυτό μιας μορφής trading…

οσον αφορά το Elysian δεν θα είναι 150k τα trustlines όπου θα γίνει η μοιρασιά θα είναι λιγότερα πιστεύω γιατί έχουν πει θα τσεκάρουν τους λογαριασμούς με τα πολλαπλά trustlines.

Επεξ/σία από panosbel
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2021 στις 7:08 ΠΜ, dream21 είπε

Επιτέλους Ξεκόλλυσε 1.19$  Αντε να πάει 1.32$ να τα στείλω όλα..

Εσύ τί έκανες τελικά ; τα έδωσες ;  Μόλις το πιάσαμε το 1.32$. 

Στις 2/11/2021 στις 5:31 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

Όπως είχα πεί, 11 με 13 νοέμβρη.....σήμερα χθές έγινε η διασταύρωση και σήμερα ξεκκίνησε η άνοδος. 

Δυστυχώς δέν είδα την δεύτερη πτώση στο 0.98 όπως συνήθως γίνετε (το διπλό μπάσιμο) και μετά η άνοδος. 

Η εντολή αγοράς παραμένει για κάθε ενδεχόμενο.  Εύχομαι να μήν ξαναδούμε ποτέ πιά κάτω απο το 1 δολλάριο το ΧΡΠ. Άντε παιδιά...μακάρι οι Θεοί να μας κάνουν την χάρη. Αρκετά μας έχουν αμαυρώσει την καρδίαν. 

image.png.4ad8602858209dec2e68bd25b885cf63.png

Να θυμίσω σε όσους έχουν τα κρύπτο τους στο ΝΕΧΟ, να κοιτάξουν μπάς και έχουν τα ΧΡΠ τους κλειστά για κάποιο χρονικό διάστημα και αν έχουν την "αυτοματη εντολή ανανέωσης" επιλεγμένη. Ίσως να κοιτάξουν να τα αφήσουν ανοιχτά αντί για κλειστά, για να μπορείτε ανα πάσα στιγμή να τα πουλήσετε ή να τα μεταφέρετε αν χρειαστεί. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Τωρα θα πουλησουμε που ανεβαινουμε :P?

1.35-1.40-1.44 έχει αντιστάσεις, οπότε πιστεύω πως θα έχουμε αγώνα να τα περάσουμε, και στα 1.40 -1.44 σίγουρα θα έχουμε πτώση προς τα 1.30.  

Για σήμερα αύριο καλό είναι να παραμείνουμε 1-2 μέρες και απο το 1.29 να ξεκκινήσουμε για το 1.40. 

Πατατάκια και αναμένουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Αλλο λεω, πως ειναι σκαμ αφου εγω ας πουμε δεν θα εχω δωσει ουτε ευρω για να τα παρω.

Ναι σόρρυ, δικό μου λάθος, είχα την εντύπωση ότι τα XRP από τα trustlines πηγαίνουν σε αυτούς που κάνουν το drop. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://elevenews.com/2021/11/10/nexo-invests-in-sec-registered-u-s-broker-dealer-texture-capital/

image.png.64ac29e6c5c10401f6487b9b0b0f1146.png

 

Το ΝΕΧΟ επένδυσε στο Texture Capital, ένα συναλλακτήριο των ΗΠΑ που είναι υπο την έγκριση του ΣΕΚ .....

 

Σας είπα....το ΝΕΧΟ κρύβετε πίσω απο την επίθεση του Binance (και με το δίκαιο τους) λογο μανιπουλεησον. 

 

Κρατάτε τα ΝΕΧΟ....πρίν 1 μηνα ήταν στα 1.34...τώρα στα 3.34... 

Ψάξτε να δείτε, Texture Capital.... 

image.png.69bd88f6e7bad4516e09b99ea34ad47f.png

image.png.fb81faf142f49cae85e88837c1596730.png

image.png.535091b153ae4e9e9aa95fbd9b9be1da.png

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
προσθήκη εξτρα πληροφορίας
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...