Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όπως και να έχει κρατήστε τα. Δέν υπαρχει λόγος να τα δώσετε. Ειδικά με τα ΝΦΤ που στο μέλον θα μπορείτε να πάρετε έσοδα απο την χρήση τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, FromMyAshesRRR είπε

όπως και να έχει κρατήστε τα. Δέν υπαρχει λόγος να τα δώσετε. Ειδικά με τα ΝΦΤ που στο μέλον θα μπορείτε να πάρετε έσοδα απο την χρήση τους. 

Ειπαμε, το σχεδιο ειναι να πουλησω το 2030 και να φυγω για αλλα μερη αλλες πολιτειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα λέμε αυτά με τα 160 eth, έχουμε ανθρώπους κάποιας ηλικίας εδώ επίσης, ανακοπές πολλές τελευταία... 

3 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Ειπαμε, το σχεδιο ειναι να πουλησω το 2030 και να φυγω για αλλα μερη αλλες πολιτειες.

το ωραίο είναι να πας στις πολιτείες αυτές και να βρεις αρκετούς από εμάς εδώ... :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

δεν τα λέμε αυτά με τα 160 eth, έχουμε ανθρώπους κάποιας ηλικίας εδώ επίσης, ανακοπές πολλές τελευταία... 

το ωραίο είναι να πας στις πολιτείες αυτές και να βρεις αρκετούς από εμάς εδώ... :)

 

γτ ποιος ηξερε οτι θα παει εκει που πηγε :)

Μια που δεν το ειχα παρει ζεστα, ηταν και η περιοδος που ειχε πεσει απο τα 10 δολαρια στα 5 , ειπα να τα σκοτωσω και να τα παρατησω ( το κακο ειναι οτι παρατησα ΚΑΙ το mining ) .

Αρκετα με το οφφτοπικ ομως.

Αποψε θα πιω μια μπυριτσα στην υγεια του FromMyAshesRRR

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρετε πως τα ΝΦΤ θα έχουν χρήση στο μέλον. Ειδικά σε games και μουσική και άλλα. 

Παράδειγμα

Δεν ξέρω πόσοι απο εσάς έχετε ιδέα απο games, αλλα πές πως αγοράσεις ή αν γινει airdrop κάποιο ΝΦΤ (πχ πόκεμον ή κάποιο όπλο η άλλο αντικείμενο) και στο μέλον το ΝΦΤ αυτό χρησιμοποιηθεί σε κάποιο game τότε όσοι αρχικοί θα έχουν το ΝΦΤ στην κατοχή τους, θα παίρνουν εισόδημα απο την χρήση του ΝΦΤ τους. 

 Η gaming industry , Artificial Intelligence και άλλα θα είναι το μέλον να ξερετε. Το μελον έχει ώς εξης. 

 Οι δουλειές θα λιγοστέψουν έως και θα εξαληφθούν, δέν θα μπορουμε πλέον να ζήσουμε οπότε δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε παιδιά, οπότε θα καταφέρουν την μείωση του πλυθισμού την οποία θέλουν.  

 Επειδή δεν θα έχουμε δουλειές θα μας δώσουν ένα παγκόσμιο βασικό μισθό ίσα ίσα για να μπορούμε να ζήσουμε. 

Θα πρέπει να ψωνίζουμε απο τις αλυσίδες που θα μας επιτρέπουν εκείνοι (γιαυτό βλέπουμε τους πολιτικούς με τις κόρες και τους γιούς τους να μπαίνουν με τα νύχια τους σε μεγάλες αλυσσίδες τροφίμων ) γιατί μετά θα μας πουνε πως ΜΟΝΟ απο αυτούς θα μπορούμε να ψωνίσουμε, οπότε τα μικρά τα καταστήματα οι μανάβηδες κτλ θα έχουν κλείσει.  Αν δεν ψωνίσουμε μέσα σε ένα συγκεκριμένο χρόνο τον μισθό μας, θα μας γίνετε κατάσχεση οπότε θα είμαστε αναγκασμένοι να ψωνίσουμε. 

Επειδή δεν θα υπάρχουν λοιπόν δουλειές, γιαυτό θα υπάρχει η gaming industry , γιατί ο κόσμος θα πρέπει να απασχοληθεί, οπότε θα είμαστε αποχαυνωμένοι με την τηλεώραση και τα παιχνίδια. 

Αν κοιτάξετε την Ιαπωνία θα καταλάβετε τι εννοώ. 

 

Τελος παντων, αυτά :P

Φροντίστε απο τώρα για παθητικό εισόδημα για αύριο. 

στην υγειά μας @NTC Labs 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NTC Labs είπε

Κακως,

οι holders θα περνουν 10% εbδομαδιαιο reward σε fxc.

οι πρωτοι πηραν 10κ, οι επομενες χιλιαδες απο trustlines 5800, 

τα 5800 τα αλλαζεις με 16 xrpακια μεσω xumm  :)

1 xrp=349 fcx.

Μιλαγες για παθητικο εισοδημα και ειχες δικιο.

ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε εσενα  που με εβαλες στο τρυπακι του hold ( αφου ειχα πουλησει 160 eth το 2017 σε τιμη χωμα και τωρα τραβαω τα μαλια μου)

Και εγώ πήρα 5849.. δεν κατάλαβα όσο τα κρατάω στο xrptoolkit θα παίρνω 10%;;; Λογικά πρέπει να τα βάλω άλλου για να γίνει αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NTC Labs είπε

Μιλαγες για παθητικο εισοδημα και ειχες δικιο.

ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε εσενα  που με εβαλες στο τρυπακι του hold ( αφου ειχα πουλησει 160 eth το 2017 σε τιμη χωμα και τωρα τραβαω τα μαλια μου)

Δέν πειράζει φίλε μου, όλοι μας κάνουμε τα ίδια λάθη. Απλά βλέπουμε το τώρα και αδυνατούμε να φανταστούμε το αύριο/μακροχρόνιο. 

Οι πλούσιοι αυτό κάνουν, τα έσοδα τους τα επανεπενδύουν, δέν τα ξοδεύουν. 

Σε καλή μεριά να είναι και σωστές κινήσεις σε όλους ευχομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panosbel είπε

Και εγώ πήρα 5849.. δεν κατάλαβα όσο τα κρατάω στο xrptoolkit θα παίρνω 10%;;; Λογικά πρέπει να τα βάλω άλλου για να γίνει αυτό 

Λογικα οσο τα κρατας περνεις 10% αναλογα ποσα εχεις και κρατας.

απο 5000 μεχρι 10000 περνεις 10% , τουλαχιστον ετσι εχουν δηλωσει.

Στο xrp wallet εκει που τα εχεις απλα δεν τα ακουμπας :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, panosbel είπε

Και εγώ πήρα 5849.. δεν κατάλαβα όσο τα κρατάω στο xrptoolkit θα παίρνω 10%;;; Λογικά πρέπει να τα βάλω άλλου για να γίνει αυτό 

Δεν ειναι ακριβως ετσι, δηλαδη εμεις που πηραμε 5849 ειμαστε στην χαμηλωτερη βαθμιδα που δικαιουμαστε reward και το 10% δεν σημαινει οτι αυτο το ποσοστα θα παιρνουμε αλλα θα το μοιραζουν σε ολους οσους βρισκονται στην ιδια βαθμιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Λογικα οσο τα κρατας περνεις 10% αναλογα ποσα εχεις και κρατας.

απο 5000 μεχρι 10000 περνεις 10% , τουλαχιστον ετσι εχουν δηλωσει.

Στο xrp wallet εκει που τα εχεις απλα δεν τα ακουμπας :)

Μακάρι να γίνεται έτσι…τόσο εύκολα και να μου έρχονται χωρίς να κάνω κάτι. Το αστειο είναι όταν βγήκε μου έδινε 60 χρπ και τα είχα βάλει πώληση αλλά σεν έγινε για λίγο. Τώρα την έσβησα 😜

Πάντως θα ήθελα να αναφέρω κάτι που με ψιλο προβληματίζει αλλά παράλληλα ίσως είναι λάθος το σκεπτικό μου. Περιμένουμε τα flare για να κάνουμε στεικ τα χρπ μας αλλά με τόσα trustlines δεν ξέρω αν συμφέρει να τα βάλεις στεικ γιατί λίγο λίγο παίρνεις xrpl tokens και τα πουλάς αμέσως για χρπ (μιλάω κυρίως για όχι τόσο χρήσιμα και σοβαρά πρότζεκτ όπως els και solo). Σκεφτείτε ας πούμε με εμένα σε ένα τρίμηνο από trustlines έχω πάρει 300 χρπ παραπάνω εντελώς τζάμπα…όποτε λέω γιατί να τα κάνω στεικ όταν βγει το flare…(?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maybedelete είπε

Δεν ειναι ακριβως ετσι, δηλαδη εμεις που πηραμε 5849 ειμαστε στην χαμηλωτερη βαθμιδα που δικαιουμαστε reward και το 10% δεν σημαινει οτι αυτο το ποσοστα θα παιρνουμε αλλα θα το μοιραζουν σε ολους οσους βρισκονται στην ιδια βαθμιδα

Και ετσι να ειναι , free ειναι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...