Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναγκαστικα να ρίξω κάτι ψιλά να πάρω και γω κάνα 950ρι sgb από τη στιγμή που δε μου δίνουν τα δικά μου. Έχει πέσει η τιμή σε κάτω από 0.44 οπότε τσίμπησα.

 

Αν έχω καταλάβει και να κάνω τώρα wrap&delegate δε θα κερδίσω τπτ σωστά(μάλλον fees θα πληρώσω μόνο😅)? Θα πρέπει να ξαναμπώ σε 38 ώρες και επίσης να κάνω wrap μόνο τα 900 και να αφήσω τα 50 φρι για fees?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Ααα. Καλά όχι ότι θα κάνουν τεράστια διαφορά τα 49 sgb😁😅😂.

 

ΤΥ. Θα μπω και εγώ αύριο βράδυ όταν τελειώσει το εποχ να τα χώσω

Θα σου προτεινα να τα χωσεις αμεσως μιας και ειναι Πεμπτη αλλιως μπορει να περασεις στη μεθεπομενη εποχη για reward

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Ααα. Καλά όχι ότι θα κάνουν τεράστια διαφορά τα 49 sgb😁😅😂.

 

ΤΥ. Θα μπω και εγώ αύριο βράδυ όταν τελειώσει το εποχ να τα χώσω

Τα 49 ΣΓΒ μπορούν να σου δώσουν 0.67 ΣΓΒ. 

image.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2021 στις 5:31 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. 

Στο γράφημα βλέπουμε πως το τρίγωνο της τρέχοντας τρέντ κλείνει στις 25 νοέμβρη. 

Μικροπρόθεσμα προβλέπω μία πτώση στα 0.94 (περίπου μεταξύ 11-13 νοέμβρη) γιατί εκεί κάπου θα βρεί υποστίρηξη η τιμή στις ΕΜΑ/ΜΑ γραμμές. Εκεί λοιπόν 11-13 νοέμβρη με το που διασταυρωθούν οι γραμμές, θα αλλάξει και το τρέντ και θα πάμε προς τα πάνω. 

image.png.9c3098fdf7293544f7dffd421014868e.png

και μετά απο μία μικρή πτώση, θα πάμε μετά στο επόμενο γράφημα το οποίο εμένα μου φαίνετε για bull flag. 

image.png.c0b08a1a4c4803ad05e187ea9716bb04.png

XRP αν έχει κανείς διαφορετική γνώμη ευχαρίστως να την ακούσουμε. Μας αφορά όλους. 

Πρώτα θα πάμε φυσικά προς το 1.55 και μετά για πιό πάνω.  Έχει δύο μπουλ φλαγκς

@vrkyriakos 

Πώς; όπως όλα, όταν κάνει το σπάσιμο, πρώτα θα πάμε στο 0.98 να χτυπήσει τις ΕΜΑ/ΜΑ, να κάνουν εκείνες την διασταύρωση και μετά να πάμε επάνω. Το πάτερν που σχηματίζετε λέγετε bull flag, ταυροσημαία και η άνοδος που θα κανει είναι συνήθως το μέγεθος της κολώνας.  Το 1.68 βγαίνει γιατί εκεί έχει αντίσταση η τιμή οπότε η άνοδος να σταματήσει εκεί, και όταν βαγωθεί η αντίσταση, τότε θα μπορέσει η τιμή να πάει επάνω προς το ΑΤΗ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

@vrkyriakos 

Πώς; όπως όλα, όταν κάνει το σπάσιμο, πρώτα θα πάμε στο 0.98 να χτυπήσει τις ΕΜΑ/ΜΑ, να κάνουν εκείνες την διασταύρωση και μετά να πάμε επάνω. Το πάτερν που σχηματίζετε λέγετε bull flag, ταυροσημαία και η άνοδος που θα κανει είναι συνήθως το μέγεθος της κολώνας.  Το 1.68 βγαίνει γιατί εκεί έχει αντίσταση η τιμή οπότε η άνοδος να σταματήσει εκεί, και όταν βαγωθεί η αντίσταση, τότε θα μπορέσει η τιμή να πάει επάνω προς το ΑΤΗ. 

Ευχαριστώ,  άρα 0.98 αγοράζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Ευχαριστώ,  άρα 0.98 αγοράζω....

Αυτή την στιγμή έχουμε στο 1.15-1.13 αντίσταση απο το γράφημα της 1ώρας το  κρατάνε οι ΕΜΑ/ΜΑ εκεί (και το μικρό τρίγωνο του προηγούμενου τρέντ. 

Άν σπάσει θα κατεβεί προς το 1.11-1.10, αν σπάσει και εκείνο θα παει προς το 1.03 περίπου στο τρίγωνο του προηγούμενου τρέντ. Απο εκεί και μετά πέφτει στο Daily ΕΜΑ/ΜΑ που πιστεύω μέχρι τότε να έχει φτάσει στο 0.98. Πιό κάτω δέν είναι απίθανο(όλα είναι πιθανά με το μανιπουλέησον που μας κάνουν) απλά το βλέπω χλωμό λόγο των αντιστάσεων , 

image.png.9abc102a05aa49c9f9504b68af37e24f.pngimage.png.a5561d1c6887d24b8afc50f9035ce38d.png

Όλα θα εξαρτηθούν αν δέν πέσει κάτω. image.png.33cc319d9d57fdcb619c11ddab212bcb.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή το ΧΡΠ φαίνεται οτι ειναι supressed γιατί δεν ακολουθεί το ΤΑ, με βάση το ΤΑ θα έπρεπε να κάθεται αρκετά ψηλότερα από ό,τι είναι τώρα. 

Για αυτό και ο Backer τα έχωσε στο SEC 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Η τιμή το ΧΡΠ φαίνεται οτι ειναι supressed γιατί δεν ακολουθεί το ΤΑ, με βάση το ΤΑ θα έπρεπε να κάθεται αρκετά ψηλότερα από ό,τι είναι τώρα. 

Για αυτό και ο Backer τα έχωσε στο SEC 

O Backer τα έχωσε γιατί η πορεία του μαρκετ δεν ακολουθεί το σκονάκι που έχει απο τα προηγούμενα χρόνια μιάς και φαίνετε πως είμαστε σε ένα παρατεταμένο μπουλραν. 

 Τα λεφτά του τα έβγαλε απο το ακατανόμαστο και το διαπλεκόμενο, νομίζω πως καλά θα κάνει να κάνει υπομονή όπως όλοι μας και να χαρεί τα κέρδη που έβγαλε. 

Η ΤΑ ειναι ΤΑ και υπάρχουν διάφοροι παράγωντες που αλλάζουν τα πράγματα καθε στιγμή και δέν μπορούμε να τα προβλέψουμε. Εμείς διαβάζουμε το γράφημα και κάνουμε τις υποθέσεις μας σύμφωνα με αυτά που βλεπουμε. Είναι θέμα πιθανοτήτων.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...